Нашето любимо място - Emilly1212

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4388
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2112 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Благодаря ви за идеите, момичета! :liubov:

mija, харесва ми това, което си показала на снимките, жълтото цвете рудбекия ли е? Имам две ехинацеи, подаръци от Калико и Тобо, дано се разрастват туфите, добре са при мен.
А това за терауета....добре ми го написа, да си спомня, че имам :ufff: :ufff: Скоро садих цветя и как не съм се сетила да сложа :hmmm:

Люб, харесала съм си разни растения от Зелена пролет. Да се позахлади и ще си поръчам. Ще опитвам, и знам, че ще намеря подходящите цветя за мен. А дърво нямам къде да засадя около бялата ограда. Има едни прорасли сливи и дъбови издънки от страната на комшията - на тях разчитам. Едните са още малки, но дано не ги махне и да пораснат.Само в тях ми е надеждата.

На теб Люб съм ти много благодарна :tzeluvka: , че ми отвори очите за една стара моя снимка,

Изображение

Тази гледка се беше закрила от едни ужасни прорасли издънки сливи, но ММ ги беше оставил да държат склона. Обаче като погледнах отново тази снимка и видях какво сме скрили, успях да го убедя да ги махнем.

Направо светна мястото, откри се пак широкия простор и гледката, която наистина е най-ценното на нашето място.

Благодаря ви мили момичета за мненията и помощта. :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от маргото »

Промените са хубаво нещо, създават настроение и желание за нов живот! С нетърпение ще чакам
да видя промяната! Но и в този вид, никак не е лошо. Още по-съм нетърпелива за наклонената част.
Първата снимка е прекрасна, Емили! Простор..., много простор! :daaa:
Дано мечтите ти се реализират скоро, миличка! :gush:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5635
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1738 пъти
Получил благодарност: 1970 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Тутти »

Голяма работа са всички градини в този форум,не се смогва да се обиколи навсякъде навреме.И тук съм изпуснала напоследък наблюдението. А става все по-добре и по-красиво.
Емили,гледката е нещо безценно,за теб остава само грижата да не я закриеш с някои гиганти.Всичко друго е само за приятно занимание.Нали в това е удоволствието,да става все по-хубава градината.Дори и с грешките,а при теб аз не виждам такива грешки.Ти и окосената трева да сложиш около корените на растенията,пак ще намалиш в пъти загубата на влага и свежестта ще е налице.А с добавки като пемза,зеолит или нещо друго,се решава проблема със сушата.С мулч също става.
Много е хубаво всичко,харесва ми много тази ограда,планината,цветята.ГЛЕДКАТА!!! Каквото и да правиш,пази този брилянт.Всяко нещо го проучи колко максимално достига след години.И аз много харесвам ливански кедър,но като разбрах,че става 30 метра висок след двадесет години и приключих с желанието си.А двадесет години ще си минат и после да ме захлупва някакъв изполин.Не и не.
И ти желая много мигове на съзерцание със задоволство в чудното любимо местенце,което си имате.Много сте направили.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4388
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2112 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Alina, Марго, Тутти, благодаря за куража, благодаря за добрите думи. Безценни са за мен. :liubov:

Всички вие момичета имате чудесни градини, които гледам с удоволствие и респект. Знам как се постига всичко това и затова и думите ви значат много за мен. Давате ми сила да продължавам, защото признавам си понякога се отчайвам и мисля, че няма да се справя.

Но градината трябва да носи спокойствие и разтуха, а не напрежение, затова и се възпирам от припряност, знам, че ще стане. Не толкова бързо колкото ми се иска, но ще стане. :nod:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Margaritenia »

Емили, мила, за къде си се разбързала? :dovolen:
Всичко е прекрасно, да знаеш! Леко полеко си оформяй желаните кътчета, защото ако свършиш всичко тази година, какво ще правиш следващата?:))))))
Да споделя горчив личен опит...от много бързане и мерак за зелена морава, на есен ще затревявам отново около декар площ....така че гледай да ти е приятно докато градиш своето приказно кътче и то ще стане наистина приказно:))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4388
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2112 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Margaritenia, :tzeluvka: много си права, мила. Понякога и аз си казвам "Когато направим всичко по къщата и градината - какво ще правим, че то ще ми е скучно", :dovolen: , но няма страшно де - работа имаме за години напред, да сме живи и здрави.

Благодаря ти Марги! Твоята градина е прекрасна! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Lilly »

Еми, не ти връщам комплимента, но и на мен ми спря дъха от гледките в твоята градина.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4388
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2112 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Много ти благодаря Лили! :gush: Обичам си я градинката, но страдам, че не съм постоянно там.

На мен ми харесва твоя стил и растенията, които отглеждаш. Салвиите са ми любими и на мен, защото установих, че са непретенциозни, а са много красиви и има много видове.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Kaira »

Еми, скоро не си показвала приказната градинка с чудната бяла оградка :slove: и великолепна гледка! :liubov2:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4388
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2112 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Kaira, :liubov: в момента няма нищо за показване при мен. Около две седмици не бях виждала градинката си,а тя не беше виждала вода...та беше доста жалка, но цветята знаят, че ги обичам където и да съм, и след като ги полях обилно - живнаха. :dovolen:

Имахме работа още по къщата, отляхме най-после бетонени пътеки около нея, че беше на минерал бетон. Днес монтирахме и новата входна врата. Полека лека напредваме, но заради това пък градината е малко в застой.

В гората вече е есен, аз имам още розички, и само разни зеленийки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”