Огромно разочарование от Брит Розако

Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Огромно разочарование от Брит Розако

Мнение от Calendula_off »

Здравейте, искам да споделя огромного си разочарование от Брит Розако. От миналата година съм техен клиент по препоръка на съфорумки и наистина не съм имала забележки до сега. В момента в Брит Розако тече оферта две рози в контейнер и трета бонус. Миналата година също имаха такава и аз се възползвах без забележки. Но тази година уви Брит Розако доста се изложиха . Получавайки си розите опаковани в PVC фолио двете ми рози в контейнер , които съм поръчала бяха наистина в добро/прилично състояние, но т.нар. бонус беше в хербаризиран вид. И преди да каже някой нали е бонус, какво се вглеждам ще кажа. Първо така зададена обявата, стимулира повече поръчки, второ по състоянието на поръчаните от мен рози и "бонуса" определено от Брит Розако съвсем тенденциозно са си сложили хербаризираната роза и трето трянспортните разходи аз си ги заплащам. Слад малко ще прикача и снимки. Писах им и се надявам на адекватна реакция от тях. Много ще ми е неприятно, ако това стане тяхна политика на принципа на дребните хитринки......

Тук е хербаризирантият ми бонус. Платила съм 9,80лв само на Еконт за транспорт.
Изображение
Изображение
А тук са ми двете рози Румба и Ориент, които поръчах във видимо добро състояние. Е как може поръчаните и платените рози да са ок, а бонусът .....
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Огромно разочарование от Брит Розако

Мнение от calico »

розата е засушена вероятно
извади я от пръстта, орежи на педя и накисни във вода за два дни
ако промени тургура, засаждай

абе кой поръчва рози юни месец, престояли една година вадени, и да иска да няма проблеми :svekurva:
даже и в контейнер, още по-зле от голия корен
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Огромно разочарование от Брит Розако

Мнение от Calendula_off »

Калилко, начинаещ и явно пишман розар съм, но след като имат оферта и продават рози се предполага, че розите са годни за засаждане. Така че, лично аз не изпитвам чувство за вина, че не съм уцелила месеца, производителя, под кой зоадикален знак се намира луната и т.н. Иначе още в петък , като ги взех я накиснах във вода, но казано на езика на специалността, по която аз съм веща въпреки направената кардиопулмонална ресурситация обектът е екзитирал :mrgreen:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Огромно разочарование от Брит Розако

Мнение от Dewina »

На твое място, Calendula_off, и аз бих реагирала така. Недопустимо е търговец да предлага стока /цвете/ в такъв вид. Дали розата е бонус или не, месецът на покупка - това няма абcолютно никакво значение. Аз бих го приела дори лично - като неуважение към клиента /към мен/. ...Ако се примиряваме с подобни неща, животът ни ще има същото "качество", като бракуваните стоки (рози), които ни продават.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
gospodinov

Re: Огромно разочарование от Брит Розако

Мнение от gospodinov »

Наскоро си купих 6 рози в контейнер от тях и нямах такива проблеми. Като изключим факта, че всички бяха с черни петна иначе си бяха свежи дори с големи цветове. Мисля, че ще реагират адекватно.
gospodinov

Re: Огромно разочарование от Брит Розако

Мнение от gospodinov »

Наскоро си купих 6 рози в контейнер от тях и нямах такива проблеми. Като изключим факта, че всички бяха с черни петна иначе си бяха свежи дори с големи цветове. Като се замислиш вината може и да е на куриера,зависи къде са ги съхранявали как са ги транспортирали, понякога в колите температурата се покачва сериозно а сега си е топло. Мисля, че ще реагират адекватно.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Огромно разочарование от Брит Розако

Мнение от calico »

Calendula_off написа:Калилко, начинаещ и явно пишман розар съм, но след като имат оферта и продават рози се предполага, че розите са годни за засаждане. Така че, лично аз не изпитвам чувство за вина, че не съм уцелила месеца, производителя, под кой зоадикален знак се намира луната и т.н. Иначе още в петък , като ги взех я накиснах във вода, но казано на езика на специалността, по която аз съм веща въпреки направената кардиопулмонална ресурситация обектът е екзитирал :mrgreen:
добре, ама защо не им се обади веднага„и най-вече защо не върна пратката още в куриерската фирма?
имаш право в 7 дневен срок да я върнеш и да си вземеш парите.

права си, че те не могат и не бива да пращат такава стока когато и да е, но стават и грешки, и некомпетентност на някой там
Така че освен писането тук, което няма да ти помогне- е по-добре да се свържеш със тях.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Огромно разочарование от Брит Розако

Мнение от Shami »

Аз също се възползвах от офертата,но не бях разбрала че трябва да поръчам две и поръчах три,като си мислех че третата безплатната аз ще си я избера. Е пристигнаха ми четири рози и моите като на Господинов.
Календула дано да ти заменят розичката с нова.
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Огромно разочарование от Брит Розако

Мнение от Calendula_off »

Calico, днес им писах и прикачих снимки. Иначе в петък се пробвах да се свържа, но безуспешно 17,30ч. А от Еконт ми казаха, че и да ги върна трябвало пак да си платя ... , така че шах с пешката. Иначе за подмяна не знам. Аз бях пресметнала време , поръчка и т.н. т.кат. в момента нямам възможност да си ходя често до вилата и идея си нямам, какво ще правя роза 3 седмици на терасата. Но е факт, че са си попретупали нещата с мен , като клиент.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Огромно разочарование от Брит Розако

Мнение от Shami »

Да Калико е права.На мен ми се случи нещо подобно миналата година ,но с друга фирма,просто ми я бяха разменили с по ефтина.Още като я зърнах в еконт и даже не я докоснах ,на мига захапах телефона и яхнах метлата.На следващият ден получих правилната роза с много извинения.Това ми беше първата роза и ако не бях чела и гледала снимки в форума можеше и да се мина.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”