Нови сортове рози - първи впечатления

Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от Dewina »

Störtebeker е една от новостите на Tantau 2016 - ЧХР, сатенено-червенa.
http://www.rosen-tantau.com/unser-sorti" onclick="window.open(this.href);return false; ... oertebeker
Сортът е кръстен на известния пират Klaus Störtebeker, който е станал фолклорен герой и прототип на Робин Худ. Има училище, площад, паметници, театър в Германия и дори бира, кръстени на пирата /пих бирата :bira: - :daaa: /.

...Когато купувам роза, винаги проучвам историята на името й.
Поръчах розата в общата поръчка на рози Tantau. Напролет ще покажа тази пиратска роза в снимки. :dovolen:

P.S. Винаги съм искала съм пират или хайдутин... В следващото прераждане - дано!

Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от ivanina »

Може да сте я показвали тази роза в някоя друга тема , но аз така и не я срещнах никъде- та реших да покажа розовият айсберг засаден тази пролет при мен. През лятото полагаше по- вече усилие за вкореняването си , и пусна някое друго цветле...колкото да се представи като сорт, но сега с есенното захлаждане е по- щедра от към цвят! :dovolen:

Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от renimoss »

Иванина, потвърждавам, че тази роза е машина за цвят. Почти като белия айсберг. При мен също е първа година и почти не е оставала без цвят. Само дето не е фотогенична. На живо е в пъти по-красива и сякаш сияе, особено ако е на тъмен фон.
gospodinov

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от gospodinov »

Малко снимки от днес на Gorgeous Poulsen , огромен цвят - около 15 см , невероятни цветове - жълто, оранжево, розово преливат един в друг. Цял ден се въртях около нея и я снимах сигурно 20 пъти.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от rosi-m »

gospodinov написа:Малко снимки от днес на Gorgeous Poulsen , огромен цвят - около 15 см , невероятни цветове - жълто, оранжево, розово преливат един в друг. Цял ден се въртях около нея и я снимах сигурно 20 пъти.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
От коя поръчка е Gorgeous Poulsen
:tzvetoman:
gospodinov

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от gospodinov »

За съжаление от никоя, поне аз не съм го срещнал в поръчките.
gospodinov

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от gospodinov »

Малко продължение от днес за Gorgeous, сравнение на две еднакви рози(обозначил съм ги 1 и 2 ) на снимката от поста ми от 15.10 и от днес 22.10.

Изображение

Роза 2 е започнала да се отваря от 08.10...
Още една снимка от днес, от другата страна.

Изображение
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от rosi-m »

ivanina написа:Може да сте я показвали тази роза в някоя друга тема , но аз така и не я срещнах никъде- та реших да покажа розовият айсберг засаден тази пролет при мен. През лятото полагаше по- вече усилие за вкореняването си , и пусна някое друго цветле...колкото да се представи като сорт, но сега с есенното захлаждане е по- щедра от към цвят! :dovolen:

Изображение
Ето я при мен първо отворя така
Изображение
Изображение
и след това
Изображение
Много е красива
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”