Нови сортове рози - първи впечатления

lera62
Кана кафе
Мнения: 561
Регистриран на: Мар 30, '15, 21:01

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от lera62 »

Извинявам се за въпроса,но има ли тема за рози,цъфтящи по едно и също време?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от libra »

Не,само такава нямаме.Но мога да ти кажа за две рози ,чиито цъфтеж закъснява спрямо другите-Pomponella и Fairy.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от ToBo »

Лаленце, сигурна ли си, че вместо Коко Локо не са ти пратили Куийн Елизабет :hmmm:

Първа година на Sunshine Babylon eyes. Цъфти без спирка. А като изобилие от цвят надминава някои от 8-годишните ми рози :dovolen:
Изображение
Никога не е късно да засадиш клематис...
лалесъм

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от лалесъм »

Тобис, ако имаш предвид тази http://www.rosebook.ru/roses/grandiflor ... elizabeth/" onclick="window.open(this.href);return false; - не, нямат нищо общо :nod:
Според мен моята си е Коко Локо - има си достойнства - оформя храст, държи дълго цвета, не боледува. Но аз очаквах повече от красотата на цвета и засега съм разочарована. За мен кафеникавите рози са за съзерцаване на цвета, не за правене на цветни обеми :angel2:
Sunshine Babylon Еyes според мен и Марианнка е най-добрата от тази серия - просто е изумително цъфтежна. И заради това, и заради многото цветове, през които преминава и цялостната й шарения, и заради болестоустойчивостта й аз я наричам Цигането :lol: Освен това хубаво прецъфтява, самопочиства се, издържа на дъжд и влага, и държи цвят много по-дълго от другите Babylon рози. Сега Холандото е напускал нови от тази серия - дано да са като Съншайн :daaa:
bell

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от bell »

Брей, Тобо тази е много сладка роза!
Нямам нищо от тази Babylon серия и ще ми е интересно да ги гледам.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от ToBo »

Бел, ако си спомняш, пролетта, когато ти дойде за пръв път при мен, тя имаше 2-3 първи цвята отворени и ти се залепи там и не мръдна 10 минути :lol: Явно я искаш ;)

Лаленце, аз точно такова исках там, за да обедини многото едноцветни неща около нея :nod: Марианна много я хвали миналата година, но когато отидох при нея, имаше само 1 цветче :snif: Стрелях в тъмното, но не съжалявам :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от дара »

mokarosa
Изображение
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от popov »

Да похваля Инес Састре и Динки, ама сега не мога да покажа снимки. Динкито не знам колко месеца вече е цъфнало и не мърда да прецъфти. Чак ме дразни вече :lol: На следобедно слънце е, добре се чувства, иначе не е пораснало много - около 60 см., ама е хубаво храстче.
Колибрито бая дръпна, като за първа година, на клъстери с по няколко цвята. Много ми харесва гъстия, навъртян цвят и самата шарка. И тя държи дълго за такава роза - около седмица, и леко избледнява, и си стои така.
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от popov »

От Флорибунда ли беше :hmmm: Ще излезе някъде в предстоящите поръчки. Не е рядкост вече :daaa:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Нови сортове рози - първи впечатления

Мнение от ToBo »

Май от Флорибунда :nod: И при мен е много активна. От началото на сезона ей сега е останала без цвят, но пък е извадила един шиш метър.
Маааалко цветът ми идва по-различен от очакванията :hmmm: Много розов ми стои :snif: Дано догодина стане по-червен :stiskam:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”