Висящите градини на Ботан

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от Гео, граф »

Брях, онемях :o :shock: :slips: ! Семирамида пасти да яде, тя само е поръчвала какво и как да се прави, а ти сам си направил всичко това и то на няколкото квадрата на балкон. Винаги съм изпитвала респект към знанията и уменията ти както с растенията, така и с фотото, дете :nod: . Но висящите ти градини са феноменални :daaa:! Браво, браво :sclap: :sclap: :sclap: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от дара »

Ами и аз,просто думи нямам,БРАВО!!! :sclap: :sclap: :sclap: :sbow:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от Di_Va »

Ботане, честита ти красота на балкона!
Радвай се на всичко и дано :stiskam: успееш да отгледаш все повече от желаните и бленувани растения!
Браво, дете! :tzeluvka:
лалесъм

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от лалесъм »

Радвам се на твоето щастие, Ботан :liubov:
Но няма как да не продължа да те гледам като извънземно, защото си оставаш рядко срещан, изключителен като цвето-светоусещане екземпляр :liubov2:
И като кажеш/пишеш "моят балкон" винаги ще се усмихвам, защото в главата ми винаги преминава една и съща мисъл - Какво ли щеше да е ако имаш парче земя :lol: Не знам дали си го мечтаеш, но ти го пожелавам от сърце :nod:
пп Що да не се хване персикарията - тя си е захваната, само не знам дали трябва да я подрежеш, за да сгъсти или сама ще го направи, както стана при мен :daaa:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от Албена »

Страхотно! :daaa: Вълшебник си ти! :tzeluvka: Личи си ,че любовта ви с цветята е взаимна!
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от Анемоне »

Ботанчо,удивена съм от колекцията ти разкошотии,от представянето им ,от съчетанията....от любовта и стремежа към красивото.Един голям празник на малкия балкон виждам аз :)
Струва ми се че гледаш с моето око на растенията ;)Имам няколко персикарии за които е добре да си отделиш място на балкончето :)ама то това е само началото де ;)
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от renimoss »

Ботане, поклон!
За любовта, разнообразието, за грижите, за красотата!
Наистина при теб всяко растение е отделен индивид с характер и собствен стил. Всички са прекрасни!
Колко растения обгрижваш на този балкон? И как успяваш да ги поливаш?
Ти се смееш за маркуча в апартамента, ама я почни да правиш поливна система на балкона и ще те питам как ще те гледат продавачите :D
Аз като правих моята на двата балкона и обяснявах кое как го мисля и да им беше видял физиономиите от недоверие, през изумление, потрес та до уважение. Всяка година ми се налага да докупувам по няколко капрообразуватели и някой метър маркуч, обаче момчетата в магазина само като вляза и вадят каквото ми трябва още преди да съм попитала :lol:
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от Анемоне »

И да!Подкрепям те за руколата и аз я сея навсякъде и постоянно я паса,марули - от известно време гледам един определен сорт Lolo rosa и заради декоративноста и,също така много харесвам елдата,с нейните сърцевидни листенца и нежни цветчета....
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от Noel »

Я споделете за сеенето на елди,руколи и т.н.....
Разсад или директно може?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от juliboss »

Респект, Ботан! Пожелавам ти да запазиш дълго тази чувствителност към дискретната красота на растенията, любов към детайла, майсторство на фотокомпозицията, желание за споделяне на красотата, хъс за растениевъдство!!! Пожелавам ти също успехи в селекционната дейност :daaa: Семирамида ряпа да яде - първо нейната слава е предимно легендарна, второ - лесно й е било с робски труд да постигне мащаби. Сигурна съм, че при теб видовото разнообразие е неимоверно по-голямо :daaa: фен съм на естетиката ти и на стила ти :tzvetentze: още снощи се наестетИх едно хубаво с твоя фоторазказ и днес даже се учудих, че не съм ти написала хвалебствия (очевидно съм заспала в геснериеви сънища и хойхери, хойхери .... озадачени тук-там с детелини и пиперичета, руколи и лободи :mrgreen: ). Ще съм благодарна, да споделиш маркучовата установка как действа, регулира ли се налягането при поливане, ще капе ли по главите на съседите, ей такива подробности ме интересуват. Ботан, върхът си, бе момче!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”