Градината на МаргО

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5276
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от Daniela Pargu »

маргото написа:Дани, пет сорта са, но не знам кои са. Подарявани са ми от приятелки. Може би в Гугъл
ще може да се открият...Обаче от към улицата всичко по-ниско е окършено грозно...
Благодаря, че намираш красота при мен! :tzeluvka:
Марго, мила,да пратя един четирикрак великан за охрана на тези съкровища? :D
Само да не го опияни аромата и да изложим фирмата :lol: :lol: :lol:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13719
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 409 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от zeleno »

люляците са неустоими :daaa:
моята тактика е да свалям цвета на достижимите места / то при мен всичко е "достижимо" за съжаление
само цвета - отчупвам от петичката
оставям по няколко дребнички , за радост на окото
от целия наръч които ми прати само един корен тръгна категорично и смело , но тази пролет ми го порнаха с поредния багер :ufff: :ufff: :ufff:

в друга тема те питах каква е лоницерата с нарязаните листенца , ако се сещаш - драсни
:dovolen:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Радвам се, че ти харесват, Емили! :tzeluvka: Благодаря, че си тук!
Прекрасно е,... особено ако е слънчево, опияняващ аромат се носи наоколо... :ieeee:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Благодаря, Тони! :tzeluvka: Прекрасна гледка са на живо - само гледаш... и вдишваш аромата им! :ieeemyzh:
Те са до оградата, пред къщата, от юг и много зор видях докато направих свестни снимки...сутрин
слънцето блеснало рано, вечер до късно също, от никъде нищо сянка не хвърля, докато почакаш да
се скрие слънцето, светлината вече намалява много бързо и пак снимките не стават добри...
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

:shi: Diadolin! И аз много си ги харесвам. Само може да те радва една люлякова градина, няма да съжаляваш,
ако си засадиш люляци, но да не са като мен до улична ограда, и да има повече място около тях, за да можеш
да ги държиш по-ниски. Едно поливане е и рязане след цъфтежа, но за да цъфтят обилно искат слънце. Винаги
може да питаш каквото те интересува, ще се старая да ти бъда полезна... :daaa:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3733
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на МаргО

Мнение от макс »

Марги е страхотна красота е при теб ,но керийките са ти чудни те са ми голяма слабост
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

А, няма, няма...благодаря ти Дани, че си тук и ме развесели! :tzeluvka: Някои от съседите са си вързали
кучетата до уличната ограда, нама да е лошо като идея, аз пък да завържа едно на тротоара, ама на тел,
та да тича от край до край :lol: и да ми пази люляците от неграмотното кършене...
Разбирам , да ми поискат няма да откажа...но ще отрежа с ножицата така, че да има и догодина какво да
цъфти, но...да не са на улицата, нали... :lol: Трудно се устоява на люляк!
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Благодаря ти, Зеленко за съвета :tzeluvka: ,радвам се, че се обади! Ще опитам, те сега и при мен, малките стоят,
но са окършени по-големите, които уж са на по-високо. Не знам подскачат ли или са високи, дебели като пръст клони
са душмански прекършени, чак забелени...Сега като прецъфтят мисля да ги орежа отдолу още по-високо, за да не
могат да се достигат цветовете, нищо, че ще е по-трудно при рязането като са високо. По миналата година вързах един
сезал между двата люляка над голямата порта, за да поведа по него текомата /голите клони дето се виждат на снимките
са нейни, тя тепърва е започнала да се разлиства/. И имаше един клон от тъмния люляк долу ниско, в двора, но близко
до портата, и го завързах като го отдалечих навътре... Бяха дърпали и го бяха откършили, че чак и сезала отгоре беше
прекъснат. Сега завързах тел , ще подкастря ниското и да видим какъв ще е ефекта догодина...За лоницерата не съм
много сигурна, но мисля, че е лоницера вариегата, като лоницера японика е и цъфти като нея, само дето листата и са
пъстри. Но тук е в съжителство с люляка и японската дюля и не ми цъфти добре, сигурно и е сянка или пък защота я режа
здраво, че е много агресивна /като всяка друга, де/ и да не задушава другите две. Сега някои от стеблата се показват
отгоре над люляка, но и само на листа също добре изглежда
Зеленко, съжалявам, че са ти повредили люлячето, но ако е запазено коренчето ще избие отново. Ако ли не, аз сега съм
окършила издънките, но те пак ще избият и ще търся друго...
Да видиш какво открих до един от моите люляци - цвят директно от почвата, цъфнал и без стебло... Не съм садила там нищо
и не съм оставяла издънка...чудна работа, ще наблюдавам какво ще стане след като прецъфти...

Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Благодаря ти, Макс, че ти харесва! :tzeluvka: Приятно ми е , че си тук! И аз харесвам много кериите, а и цъфтят дълго :ieeee:
/ от април до август/, устойчиви са на замърсен от газове и пушеци въздух и това ги прави много популярни и търсени.
Не са капризни, зимоустойчиви са, понасят и полусянка, стават и за цъфтящ жив плет...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13719
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 409 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от zeleno »

:o такова нещо не бях виждала
сигурно е издънка на която само върха стърчи над земята :hmmm:
високите люляци ги навеждат
аз орязах любимия на минувачите храст , вдигнах го високо - познай
като снопа съчки на Хан Кубрат изглежда сега , като допълнителна екстра и листата половината ги няма , щото те за листата го дърпат ...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”