Прочети ме, сподели ме...за различните хора

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17039
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Миша »

Добре де , Теди, Светле, и всички вие, майчици и техните слънчица, ние не можем да променим системата, вие не можете, но трябва да си помогнем някак, защото всички съществуваме напук на системата, дайте някаква идея, колкото и да обсъждаме "държавата" нищо няма да постигнем, нека направим това, което е по нашите сили , дори само за да зарадваме някой не е ли мъъъничка помощ, не, думичката "помощ " не е подходяща, кажете какво ще предизвика усмивка, дайте поне това да направим, да тръгнем с мънички стъпчици , подскажете , вие знаете най-добре :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Албена »

Както вече писах и аз нямам нужда от финансова помощ.Нека един човек събере парите от поръчката за рози и ги съхранява ,докато някой съфорумец не изпадне в нужда.Няма смисъл да го обявява на всеослушание във форума. Има си начини да разберем кой е и да му помогнем. Не една завера е организирана тук. ;)
Калико :gush: ,благодаря ти за идеята за банкова сметка.Права си ,че трудно се взема ,особено ми е трудно да приема ,защото в момента нямам нужда ,а сигурно има друг на ,който е по-належащо.Не можете да отмените държавата в нейното задължение към хората с увреждания.И не е ваша работа ,но ви благодаря от сърце за добрите намерения. :tzeluvka:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Албена »

Мише ,писали сме едновременно. Ето ние с Teodora76 казахме ,че нямаме нужда от финансова прдкрепа ,но ако някоя от другите майки има мислите ли ,че ще го напише тук? Не е ли по-добре при личен разговор да се уточни кой от какво има нужда. Дори и да не приемат пари ,хората са по-склонни да приемат подарък . Само трябва да разберем конкретно какво.За това твърдя ,че е индивидуално и трябва да се подготви за всяко дете според нуждите.
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от vasileva »

Албена написа:Мише ,писали сме едновременно. Ето ние с Teodora76 казахме ,че нямаме нужда от финансова прдкрепа ,но ако някоя от другите майки има мислите ли ,че ще го напише тук? Не е ли по-добре при личен разговор да се уточни кой от какво има нужда. Дори и да не приемат пари ,хората са по-склонни да приемат подарък . Само трябва да разберем конкретно какво.За това твърдя ,че е индивидуално и трябва да се подготви за всяко дете според нуждите.
:daaa: :daaa: :daaa:
и аз мисля, че подаръкът стига да е подходящ ще задоволи някоя нужда,
ще стопли майчиното сърце и ще зарадва дечицата :liubov:
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 774
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от maranta »

calico написа:Царе сме на усложняването на нещата, просто нямаме равни.
...
3. От мамите(нашите форумни феи) искаме просто да ползват парите за децата. Нищо повече на мен не ми трябва.
...
хайде ако искаме да свършим работа и добро дело, да вземем че да го направим по простия начин.

Не знам колко са мамите с проблемни деца, знам за теб, Бени, Светла, Люб, Теодора76, не се сещам за други.
5 деца до тук.
maranta написа:...Когато започне публично обсъждане, трудно и бавно се стига до решение. След като нещата са изяснени, който има желание и възможност ще се включи. А в движение винаги може нещо да се коригира и подобри. Това е. :stiskam:
Не можем да помогнем на всички. Трябва да го приемем.
Но можем да помогнем на наши близки, приятели, познати, съфорумци. Също е много важно те да са готови за тази помощ. Колкото по-бързо, толкова по-добре.
Ще участвам!
Сега прочетох Калико. Подкрепям :daaa: :daaa: :daaa:
alina написа:Доколкото аз разбрах от постовете на къщичка и другите със сложни деца, че те имат не проблеми парични, а просто помощ в гледането.Къщичка ясно дала да разбере, че изморена, и физически и морално. ....и т.н. По-скоро това е асистент на половин ден или на почасово повикване , за да може например, Къщичка, да поеме дъх ...Именно за такъв асистент и трябва да се плаща.
Нека нашите момичета да знаят, че имат някакви сигурни финанси и да използват, когато искат. Както е написала и Алина, разбираме, че имат необходимост да "презареждат батериите". Ако им се прииска дори(сега ми хрумна това) да си вземат неплатен отпуск, за да прекарат време с децата си или да си позволят друго забавление/почивка/по техен вкус.
Та, значи - аз искам банкова сметка. Там искам да превеждам ежемесечно някаква сума. Ако повече искат това, значи ще трябва някой да се заеме с разпределянето на сумите.
Господи, давала съм и давам стотици левове за луковици примерно, дето ги няма още на другата година. За разни треволяци и пристигнали мрели неща, ясно ви е. Кой ще ми каже, че нямам право да дам едни пари на дете, за да му купят нова играчка?
:sbow: :sbow: :sbow:
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Teodora76 »

Албена написа:Мише ,писали сме едновременно. Ето ние с Teodora76 казахме ,че нямаме нужда от финансова прдкрепа ,но ако някоя от другите майки има мислите ли ,че ще го напише тук? Не е ли по-добре при личен разговор да се уточни кой от какво има нужда. Дори и да не приемат пари ,хората са по-склонни да приемат подарък . Само трябва да разберем конкретно какво.За това твърдя ,че е индивидуално и трябва да се подготви за всяко дете според нуждите.
Подкрепям Албена и също благодаря на всички за добрите намерения :tzvetentze:
Deleted User 2919

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Deleted User 2919 »

Само да отбележа, че с банкови сметки се хранят банки..
mama_li

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от mama_li »

vasileva написа:
Албена написа:Мише ,писали сме едновременно. Ето ние с Teodora76 казахме ,че нямаме нужда от финансова прдкрепа ,но ако някоя от другите майки има мислите ли ,че ще го напише тук? Не е ли по-добре при личен разговор да се уточни кой от какво има нужда. Дори и да не приемат пари ,хората са по-склонни да приемат подарък . Само трябва да разберем конкретно какво.За това твърдя ,че е индивидуално и трябва да се подготви за всяко дете според нуждите.
:daaa: :daaa: :daaa:
и аз мисля, че подаръкът стига да е подходящ ще задоволи някоя нужда,
ще стопли майчиното сърце и ще зарадва дечицата :liubov:
Дали ще е някаква играчка, която ще го заинтригува, дали ще е нещо за рисуване или нещо друго .... Ние можем само да гадаем :eeeh:
Точно за това е необходимо включването на майчетата, да ни подскажат какво точно би зарадвало дечицата. Не е необходимо да става на всеослушание. Може на някой по-близък човек от форума, който да подскаже и да се реализират нещата.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4947
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от къщичка »

Купи ми за Коледа ново сърце,
че старото вече е сдало багажа -
не трепва, не чувства и вече не ще,
дори и на мене, две думи да каже.

Лежи и не мръдва - същински мъртвец.
И никаква болка, и никакъв трепет...
Навярно, убила съм моя врабец -
от толкова чувства, мълчи ми повреден.

Купи ми за Коледа кошче с мечти -
купчинка от мохерни цветни кълбета.
Да имам с какво, когато вали,
да кърпя и да си наплитам небето.

Не искам големи - не са ми по ръст
(джудже си останах дори и в мечтите).
Мечти за човече по-малко от пръст,
което на по-невъзможни налита.

Купи ми за Коледа още живот,
че този кроих го погрешно - не стигна.
Все мислех, че имам от него, а то...
Надникна и свърши преди да премигна.

Купи ми за Коледа тези неща.
Нали ме попита какво да ми купиш?
Да, знам, че ги няма, но тези избрах.
Нали не очакваш да ревна за кукла?
Deleted User 2919

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Deleted User 2919 »

къщичка написа:Купи ми за Коледа ново сърце,
........
Твои са? Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”