Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др.

Публикувай отговор
Аватар
юлия-цветоман
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Дек 2, '09, 22:58

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от юлия-цветоман »

Моите /разбирай 5 или 6 саксии със сухи клечки :snif: / са вече от седмица навън и някои започнаха да се разлистват :stiskam:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17037
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от Миша »

юлия-цветоман написа:Моите /разбирай 5 или 6 саксии със сухи клечки :snif: / са вече от седмица навън и някои започнаха да се разлистват :stiskam:
Следващата седмица го дават с доста ниски температури,май още е рано за вън :hmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
юлия-цветоман
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Дек 2, '09, 22:58

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от юлия-цветоман »

Е колко по-ниски, ако не са под 10 градуса не е проблем /все пак зимуваха доста около 0-та/балкона ми е остъклен :oops: май не уточних, защото повечето знаят, извинете, дано не съм подвела някого :stiskam:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17037
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от Миша »

юлия-цветоман написа:Е колко по-ниски, ако не са под 10 градуса не е проблем /все пак зимуваха доста около 0-та/балкона ми е остъклен :oops: май не уточних, защото повечето знаят, извинете, дано не съм подвела някого :stiskam:
Ами за София го дават 1 градус :cry:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
юлия-цветоман
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Дек 2, '09, 22:58

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от юлия-цветоман »

Егати и зимата и чудото, направо :svekurva: , като видях последния сняг ми идеше... :sboi: и така и не се затопля и това е :svekurva: . Къде ми е пролетта? Къде ми е слънцето, зеленото и цъфналите дървета? Не искам повече зима, не искам якета, пуловери и жилетки! Искам си пролеттаааааааа :cry: Натъпкала съм магазина с кошници с пролетни цветя, та поне вътре да ми е пролетно. Дайте да направим бдение за пролет и цвят по дърветата, че не издържам вече, ще отлетя на Юг да си търся лятото :srock: :sbeer:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17037
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от Миша »

Проооолет,искаме пролет!!! :sangry: :scry: :scry: :scry:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от paju4eto_Ligla »

dal написа:туй е изворът на белокрилката , аз мисля че белокрилките и фуксиите имат магнити и се самогенерират едни други ; отделно навярно малките белокрилки си поръчват за коледа на Дядо Крил фуксии като подарък , ще изчакам да изобретят сортове дето нищо ги не каца и ще гледам фуксии като тополи :D
майка постоянно ми отмъква детрала , щото обича фуксии и ги гледа ;
хубави са много иначе , но :tzvetoman:
По мойте фуксии акари колкот щеш, периодично си се дзверим кой кого, но белокрилка досега не съм видяла, а като ми дадат такива с белокрилки, бързо-бързо ги разкарвам. Махат се дори с веро, разтворено във вода - за разлика от акарите.
Ще изчакам малко преди да ги изкарам дори на остъкления балкон (че доста го държим отворен). Въпросът не е само в температурите - има течение и рязко застудяване за по няколко часа, които могат силно да увредят корените, особено ако няма достатъчно листа. Вероятно след около 2 седмици ще ги изнеса за постоянно на северната остъклена тераса. Имах голям мор миналата година след лятото и морето, много жега им беше, а домашните за 10 дена успяха да уморят близо 20 :snif:
Хубавата новина е, че съм набарала 3 магазина със страхотни фуксии, гледани в България и съответно много по-трайни и издръжливи. Нали знаете какво значи смъртта на китка? Повод да си купим нова :potekoha: :twisted:

ПП Много малко от тези фуксии са все още живи, но ме радваха няколко месеца и ще споделя снимките им с вас :mrgreen:
http://paju4eto.snimka.bg/flowers/fuksii-2009.373551
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от elina »

От моите оцелели имам две на които листата им станаха червени ,а на някои пък листата им започнаха да се завиват ,от какво може да е ?
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от lila »

За акари гледа ли?
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от paju4eto_Ligla »

Най-добре ще е да снимаш, но на прима виста - почервеняването на листата може да е от разлика в осветлението, при повече светлина - стават червеникави. Завиването на листата, поне при мен, се получава от а) гниене на корени/преполиване или б) акари. Но в този сезон може и да е от твърде бързото израстване на новите листенца. Провери за акари, кажи дали почвата е твърде влажна и си прецени и сама как ги гледаш.
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”