Моята градина в....Тексас

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Имам котана, ама мъкне всичко в къщи - гущери, мишки, змии, катерици.... :shock: Като се прибера гледа ли ме в очите, задължително трябва да погледна какво има в краката ми.
По едно време бях станала спец, ама нищо не спря змиите - гранули за змии, целия двор заобиколен с чесън, ходеща из двора с мотика...абе цирк
РОУЗ

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от РОУЗ »

Добре дошла, Титина! :tzvetentze: :tzeluvka:

Много хубав двор и къща, различен климат и растения, ще ми е много интересно да надзъртам тук и да следя развитието на градината ти.
Поздравления за копривата, впечатли ме! :dovolen:
elena kirilova

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от elena kirilova »

Тина ,ти ме разби с тия змии
направо откачам само да чуя за тях,а ти ги трепеш...
не знам ,значи трябва внимателно да подбереш растенията така ,че да има повече открита площ
да ги виждаш евентуално
бррррр,брррр ,ужас :shock:
Аватар
iren7
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Мар 15, '11, 09:34
Местоположение: София, Княжево

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от iren7 »

Прекрасна къща и двор с огромен потенциал. Ще следя, сигурна съм, че ще се превърне в райско кътче.
Успех пожелавам, зарядът се усеща. Само със змиите не знам... не искам и да си ги представям
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от serena »

Чела съм, че траперите са нощували на открито оградени с въже от конски косъм, за да се предпазят от змии, но доколко е вярно, не знам. Надявам се вашите поне да не са отровни, ама на мен ми стига само да видя змия, та да настръхна от ужас. Няма ли някакви растения, които с аромат или нещо друго да пъдят змиите :hmmm: Котана явно е добра ловджийка, може ли да ни я покажеш :dovolen:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1728 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Тутти »

Страшничко е с тези неканени гости в градината.В Тексас има много змии,дори много опасни.Сигурно се свиква с това,а те всъщност избягват срещи с хората,не ги нападат,ако не са предизвикани.
Четох някъде,може да се провери,че змиите се ужасяват от миризма на сяра.Запалва се сяра и това е.Не се връщат в двора с месеци.Дори се твърди,че никога не се връщат.Преди Втората световна война в магазините в селата на България се е продавала сяра точно с тази цел.Това го знам със сигурност.Нищо не ти пречи да опиташ,така или иначе поне не вреди. :stiskam:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2437 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Мария Николова »

troll написа:Нова Загора! Нова Загора!
Тук Монреал!
Как ме чувате?
приемам.
:mrgreen:
Монреал, тук Нова Загора! Чувам ви!
Трольо, мерси, че ме светна. Разбрах, че змиите не са необяснима напаст на площ 1-2 декара. А си е щатско бедствие и, че таралежите не се въдят в Тексас, ... защото не знаят какво губят. :lol:
Едно време бай Тошо даде на трудещите се "конфу". Парцелчета по 700-800 квадрата на неплодородни места "за лично задоволяване" на въпросните трудещи се, при положение, че земите на бащите им бяха в ТКЗС и ДЗС.
Такова "конфу" си взех и аз. От всичко, което расте от земята и се яде, най-много обичам пъпеши. Сях пъпеши много преди да се вгледам в цветята.
И един ден, както прекопавах с мотиката пъпешите, насреща ми пепелянка. :shock: Никога не бях виждала жива змия. Гледахме се, изучавах я, но не вярвам и тя да ме е изучавала. Замахнах с мотиката и я оставих на място.
От тогава те ме страх от змия. ;)
Та не се изненадвам, че и Titina няма страх от змиите. Браво, момиче! :sclap: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

А чак толкова безстрашна не съм. Адреналинът ми се качва на 100, но както каза мъжа ми, не може хем топло, хем да няма змии. Ето днес какво имах до пощенската кутия http://prikachi.com/images/147/8719147o.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Убита снощи , по време на косене.
А сега и дворът отпред, почистен, с насипана пръст.
Изображение
Изображение
Изображение
Гредите, които виждате са на атриума. Под магнолията имам няколко кофи с рози катерачи...та предназначени са за тези греди.
Изображение
Тук храстите ще се оформят като топки, а между твх ще има рози.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от calico »

въх, колко красиво :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Титинче, прелестно е.
само тези змии да не бяха
поне да не са отровни
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от sendi1966 »

Много красив двор и къща Титина!
Забравих да те поздравя за добре дошла :tzvetentze: Ама аз съм малко баба-та ще ме извиниш :D
Като чета за тез змии и направо настръхвам-брррр.Много добре действа сярата.Поръсваш из двора и казват,че няма да се появвят змии.ММ пробва на работа и повече смокът им не се е появил :D
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”