Нашата първа градина

Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Нашата първа градина

Мнение от pgplamen »

ToBo написа:Хубаво ви е, Пламене :dovolen:
Моите рози се мокрят редовно и не виждам да страдат особено :daaa: В по-миналогодишното много дъждовно лято пострадаха повече, отколкото от всичкото поливане през годините :nod:

За стената висящи отгоре растения? Има доста варианти, включително и бръшлян, който обаче да се реже като стигне долу, за да не се вкоренява при розите.
Иначе винкa, хойхерели, пенстемон, сапонария... клематиси :angelche:
Много възможности има, тези се сещам на първо четене. Миша има много растения, които биха ти свършили работа и, отгоре на всичкото, знае много за тях :nod:
За висящи отгоре растения не се бях сетил. Сега ще ги разгледам тези предложения винкa, хойхерели, пенстемон, сапонария... клематиси Мишето щом има много растения и знае за тях да предлага.
mija написа:Как така мулча излезе по-червен? Поръчвали сте го по интернет ли?
На мен ми идва червеното на мулча много изкуствено, а по принцип харесвам лехи с мулч.
Мулча като беше в чувала и не ми се видя толкова червен. Прибрах се в нас и го наслагах когато обаче се прибра МЖ вика това червеното да го махаш. Сега ще взема кафяв и ще го сложа върху червения.
wenche написа:Пламене, дай още малко информация - местоположение, изложение, как се обитава, какви са предпочитанията ви - пък ако добавиш и още снимки :gydigydi:
Къщата се намира в град Момин Проход. Надяваме се от лятото да се пренесем там да живеем.
Това взехме миналата година.

Изображение

Изображение

Сега е това. Има още доста работа. Това е южната страна на къщата.

Изображение

В ляво и надолу ще бъде трева.

Изображение

Въпросната бетонна стена. Розите са изнесени напред. Тези сме ги сложили колкото да има нещо. Очакваме с нетърпение поръчката от floribunda.pl/пролет 2016 както и поръчката от funkie.pl Има поръчани няколко катерливи рози камелия двя японски клена щамби и какво ли не. Идеята е да ги подредим някак си и да стане красиво.

Изображение
Lois написа:Аз ти гледах темата за поливната система, много се впечатлих, много изпипано. Като я пуснеш ще кажеш как работи, току виж сме приложили опита ти.
Розите не е добре да се мокрят в жегата, но то и тревата не е добре да се полива на обяд, така че ако поливаш нощем, не мисля да има проблем.
Давай още снимки, къщата къде е, инфраструктура - пътеки, сядане? Много обичаме да даваме акъл (наредих се и аз при даващите, хахахха) :angelche:
Поливната е готова но май ще има малко реформи. Но времето е доста дъждовно и не може да се работи. Идеята е да се полива през нощта затова се надявам да не се оплескат нещата с розите и другите растения. Инфраструктура за момента все още няма изградена всичко е на ниво ремонт.

Тук в дясно се виждат засадени туй през 50 сантиметра с идеята да скрият оградата след време.

Изображение

Мястото го фрезовахме 4/5 пъти за да го подготвим за тревата. Ще има още един път защото след изкопните работи за поливната система всичко се утъпка.

Изображение
РОУЗ написа:Висяща лизимахия, откакто съм я видяла, май за пръв път при Калико, не ми излиза от ума да си направя една стеничка с нея. Мишето я има, май:

Изображение
Това е доста интересно като предложение. Извинявам се но коя е Мишето.
wenche

Re: Нашата първа градина

Мнение от wenche »

Котонеастерът също е добро и евтино решение за стената, остава с листа и през зимата, режеш си го, ако се налага
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Нашата първа градина

Мнение от Мария Николова »

Това все е Мишето. :sbear: :liubov: Безценният ни съветник за китките ни! :sbow: :sbow: :sbow:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=6317" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=49&t=6293" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=30" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=50" onclick="window.open(this.href);return false;
9/10 от мненията й са отговор на наши въпроси, на които тя отговаря, повтаря, идват нови и пак питат същото и тя пак отговаря. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
лалесъм

Re: Нашата първа градина

Мнение от лалесъм »

wenche написа:Котонеастерът също е добро и евтино решение за стената, остава с листа и през зимата, режеш си го, ако се налага
Изображение
Изображение
Аз съм с две ръце да избереш котонеастъра :nod: През всичките сезони е декоративен - Венчето е пропуснала да даде снимка на цъфтежа му с нежни бели малки цветчета - отличен фон за розите :daaa: Ще видя дали мога да намеря моя снимка. Освен това стената ти ми се струва доста висока, а котонеастърът ще я облече безпроблемно до долу за 2-3 години. Само едно ще е усложнението - след това ще трябва да се подрязва пролет или есен, за да не тръгне да се вкоренява при розите, но то каквото и да засадиш ще изисква поддръжка, а от там и бодене от розите. Ама не е толкова страшно - аз имам 4 подпорни стени в основата им с рози :angelche:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Нашата първа градина

Мнение от ToBo »

Разбира се :idea1: снощи забравих да спомена котонеастъра :ufff: Ако нямате претенции за нещо конкретно, това е най-бързото и евтино решение
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нашата първа градина

Мнение от didak »

Здравей, много работа сте свършили и с къщата и с двора, като насеете и тревата няма да има нищо общо с преди.
Виждам че поливната е готова и се радвам, че не съм се оказал прав като смятах, че няма да се получи съвсем както го мислиш.
По отношение на бетонната стена виждам още два възможни варианта.
Сух зид от камъни като тези от малко по-надолу - Изображение
гърба на зида опрян на бетона, а лицето скосено - за стабилност и с възможност за засаждане на сукулентни и всякакви други растения.
Дугия вариянт е да направиш скален кът, като натрупаш известно количество боклуци, после почва и после камъни. Аз направих нещо такова, но в много по-малки размери.
Изображение

Изображение

Изображение

Скалния кът е нещо много специфично и много симпатично, което има място във всяка градина според мен.
И в двата случая ще се наложи местене на растения, но са варианти все пак.
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Нашата първа градина

Мнение от pgplamen »

Предполагам че за момента ще се спрем на нещо от сорта на Котонеастер или Лизимахия. Искам много да го превърнем в скален кът но за момента няма да имаме тази възможност. За скалния кът ще трябва доста да се поработи а в момента има още много довършителни работи по къщата. Днес времето е доста мрачно и не може да се бачка затова пък може да се снима. :D

Изображение
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Нашата първа градина

Мнение от pgplamen »

Ето до къде я докарахме.
Засяване на трева Спорт от Meyerbg.

Изображение

Поливната вече е готова.

Изображение

Поливната система в действие.
Първи кръг
https://youtu.be/p5H1EgkW2ew

Втори кръг
https://youtu.be/IL8HIZS2VLs

Трети кръг
https://youtu.be/l7A7UhuuObo

Срамежливата магнолия.

Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата първа градина

Мнение от Deleted User 2919 »

Успех!!! :tzvetentze: :stiskam: Който прави нещо, винаги стъпка по стъпка постига много. :stiskam:
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Нашата първа градина

Мнение от Krasiyana »

Много ми харесва скалния кът! :daaa: Чудесно сте се справили, а и като стане зелена тревата ще е супер! :dovolen:
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”