Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Хехе, опасни сте! :liubov2:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Да си поизтупам темата:)) Нищо различно, само мнооого пораснало! Тревата от жегата е в ужасно състояние, вода няма и е почти суха....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
milena_1122
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Юли 20, '19, 14:34
Местоположение: Свищов
Дал благодарност: 506 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от milena_1122 »

Откога чакам снимки от тази чудесна градина, която следя с голям интерес... Благодаря, Марги :tzvetoman:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Тутти »

Друго си е големи бодливковци с дълбоки корени. Разкош. Тревата при първия дъжд ще се съвземе, важно е колко са красиви всички бордюри. Еха…
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 721 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от borislava.kirilova »

Margaritenia, неузнаваемо големи са всички растения! И вече надрастват оградата и градината в перспектива се слива с пейзажа! Поздравления! :liubov2:
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от desunie »

Дълго време нямах възможност да разглеждам любимите градини от форума. И започвайки с твоята, не само ми оправи седмицата. Вдъхнови ме за още. Благодаря за споделената красота и спокойствие, която лъха от твоята градина!

Имам едно питане за тревата с каква косачка я косите и от колко време я ползвате? При мен също е с наклон и ММ не иска да купим косачка на самоход, защото пита на няколко места и го отказали. А той като търговец ми излезе с доста стабилен довод, че търговеца като му казва, че няма да ни върши работа, няма смисъл да пробваме. Беше питал на два пъти в Shtil и отделно приятел, който коси по програми с една професионална марка, която забравих в момента.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Момичета, благодаря! :tzeluvka: Наистина все повече се слива градината с пейзажа и безкрайно дългата розова ограда не е толкова дразнеща:))))))

Спойлер
Покажи
desunie написа: Авг 29, '22, 11:52 Дълго време нямах възможност да разглеждам любимите градини от форума. И започвайки с твоята, не само ми оправи седмицата. Вдъхнови ме за още. Благодаря за споделената красота и спокойствие, която лъха от твоята градина!

Имам едно питане за тревата с каква косачка я косите и от колко време я ползвате? При мен също е с наклон и ММ не иска да купим косачка на самоход, защото пита на няколко места и го отказали. А той като търговец ми излезе с доста стабилен довод, че търговеца като му казва, че няма да ни върши работа, няма смисъл да пробваме. Беше питал на два пъти в Shtil и отделно приятел, който коси по програми с една професионална марка, която забравих в момента.
Desunie, не е лъжа това, което са казали на мъжа ти за косене на трева по наклон, специфично е и на косачките за равни терени им се развалят двигателите. Има специални косачки, които са за терени с наклон, но моето проучване преди години показа, че са много по-скъпи от другите. Нашият трактор за косене е ALCO, мъжът ми го купи втора употреба от някакъв човек, който внасяше такава техника от Европа, но помня, че още първия сезон му повредихме двигателя, точно поради наклона на терена и го сменихме с чисто нов на Briggs & Stratton. Новият също не е за косене под наклон, но мъжът ми е някакъв виртуоз на косенето и успява да окоси двора по специфичен ред, така че да не товари мотора, сменя наклоните, пази филтъра, проверява по маслото по 100 пъти.... Иначе имаме бензинова самоходна косачка на Toro, много сме доволни от нея, голямо юркане е имала при нас, а и преди да стигне до нас и единственият й недостатък е, че е с малък кош за окосената трева, който е много "ритнат" нагоре и не може да се напълни поради обратния си наклон. Ако косиш без кош, няма никакви грижи, идеална косачка.

Много важно, в двора ни има наклон, но има и тераси, които са равни и там техниката не се товари.

Питах мъжа ми сега и той каза, че нашият двор е с денивелация около 8 % и каза, че ако е много стръмно, ще е много трудно да намерите самоходна косачка. Ако искаш, пиши ми на ЛС, ще ти дам телефон, ММ и ТМ да се чуят и да си обсъждат косенето:)))))))))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от zeleno »

Маргииии , красотаааа !!!
Сега , когато и аз вече се запалих по иглолистни бих разгледала цялата градина отново , със съвсем други очи :lol:
Изображение
силно ме вълнува кое е ниското борченце , под и пред щамбата
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Daniela Pargu »

Маргии :tzeluvka: :gush:
Липсваш :svekurva:
Е, най-после показа нещи4ко да оплакнем о4и !
Прекрасно еее!
:tzeluvka:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

[
Спойлер
Покажи
quote=zeleno post_id=1034547 time=1661923947 user_id=671]
Маргииии , красотаааа !!!
Сега , когато и аз вече се запалих по иглолистни бих разгледала цялата градина отново , със съвсем други очи :lol:
Изображение
силно ме вълнува кое е ниското борченце , под и пред щамбата
[/quote]
Зеленко, мисля, че този ми е объркан от разсадника, но е купуван за Pinus sylvestris 'Baron'. Нов е, едва 2 години е в двора и не мога да кажа какво ще излезе от него, но драстично съм му чупила свещите, за да сгъсти и да не расте много.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”