Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Noel »

Добре дошла :tzvetentze:
Здрава работа ще падне,но ефекта след години ще е уау :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Тя здравата работа не е свършвала никога! :D но пък удоволствието е велико, като видиш какво си изградил със собствените си ръце:)))
Ето и най-новата ни придобивка в двора, направена днес - 2 стъпала на тревна фуга ( надявам се) към бъдещата беседка пред алпинеума:
Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Deleted User 1445

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Deleted User 1445 »

Добре дошла,Марго, снимката с двойната дъга е фантастична :potekoha: а градината с невероятен потенциал, ще пада работа, май и кеф от сътвореното после :daaa: :tzvetentze:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Nini написа:Добре дошла,Марго, снимката с двойната дъга е фантастична :potekoha: а градината с невероятен потенциал, ще пада работа, май и кеф от сътвореното после :daaa: :tzvetentze:
Хихи, благодаря ти, Нини:) къде кеф, къде мускулна треска, къде спорове, емоции със сигурност ще има! :ieeee: :ieeemyzh:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от calico »

Марги, там има ли къща, къде да преспивате? Че като гледам колко работа ще имате, час почвам да се уморявам :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

О да, има къща:) това беше първото, което направихме, като купихме парцела и оградата, за да ограничим любопитковците... Не че успяхме :lol:
А работа наистина има за целия китайски народ!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

calico написа:Марги, там има ли къща, къде да преспивате? Че като гледам колко работа ще имате, час почвам да се уморявам :angelche:
Между другото започнах да осъществявам идеята ти с чакъла и траверсите, добре става, ноооо липсват растенията:) утре ще снимам и ще покажа, да кажете мнение или съвет :P
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

calico написа:Браво Маргаритка :tzvetoman: ето че не е страшно

аз пак ще кажа и тук, че насипа с чакъл много ми харесва така и ако се зацвети ще стане банално, а така е много хубаво.
и тук ще сложа и тази снимка просто за идея как може да се оформи насипа

аз чакъла зад туята не бих го пипнала, красиво е така. Само тук там някой голям рошав камък по него, и може би няколко траверса

Изображение
И така, ето резултата с дървените греди, старателно намазани от мен с прегоряло моторно масло вчера и поставени приблизително като на снимката. Трябва ми още чакъл там и по края, над гредите, си представям някакви пълзящи и цъфтящи красоти! Не е много професионално, но не съм измислила начин как да фиксирам гредите, може би пак с Г-образен винкел ще стане, за да не стоят толкова изкуствено тези камъни в краищата!

Изображение
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

А това е другата каменна градина....много постничка, но с потенциал! :stiskam:
Издирвам големи камъни в момента, може би и тук мога да аранжирам малко траверси и цветя, цветя, хайде приятели, давайте идеи.
Има денивелация, но не голяма. В двата края имам 2 бели щамбови рози, после 6 туи брабантис и 3 сини скайрокета, понаклонени доста от снега. След това, на перголата имам 2 глицинии вистерия, които са много малки все още, но като прочетох пакостите, които са направили на други момичета във форума, вече се чудя дали ги искам големи....Да не забравя и моите любимки, двете ми магнолии, едната е вечно зелена, много страда милата на това ветровито място, но друго нямам в двора и една храстовидна сулангеана. Ако всичко върви по план, ще мога съвсем скоро да им посадя малко иглолистни отпред, за да им пазят завет, там покрай зелената ограничителна ивица.
Имам и една тракторна гума, преобърната на саксия, с някаква туя вътре, която не позеленява, но и не умира, стои си такава червеникава със синкави краища.
Размерите на кътчето са почти равнобедрен триъгълник, с бедра 18 м и 15 м. От втората снимка не се личи, но формата е триъгълноподобна.

ИзображениеИзображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Гео, граф »

Брях с какви темпове действаш, Марги :o ! Вчера Калико ти пуска снимката, днес вече е осъществено :shock: ! Само възхита и поздравления от мен - то май в Чавдар сте се събрали все яки работари като гледам какви чудеса прави общината. До такава степен сме свикнали да живеем в безхаберие, че когато някой просто си върши работата както трябва, ни изглежда като чудо невиждано.

Градината ти е предизвикателство с тези размери, но от това, което си направила до сега, смятам, че тя ще е поредния диамант в короната на Хобикафе :nod: . Добре дошла и не спирай да ни показваш какво става при теб, за да се радваме заедно :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”