Meteo,гръм и мълнии!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Миша »

През 85 година имахме блокове по рисуване по 6 часа с почивка около час , като се върнехме в стаите четките бяха замръзнали , върви че рисувай :mrgreen: Обаче някак приемахме, че е зима, никога не съм си и помисляла, че е бедствие
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от serena »

Абе каквото му е перфектно :snif: :snif: :snif: да не съм полярна мечка, за 2-3-4 дена разбирам, ама съдейки по прогнозите дори и край морето тоя сняг май ще се задържи сума ти време, което е направо ОТВРАТ :evil: :evil:
Ако зимите занапред са все такива, подбирам тайфата и се изселвам на Корфу - http://www.accuweather.com/en/gr/kerkyr ... her/184656" onclick="window.open(this.href);return false;
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от clock »

:lol: Мише, подсети ме за нещо. Там някъде осемдесетте току - що бяха излезнали на мода Апреските , ония дебелите ботушки, помните ги, нали? В Стара Загора никога не е имало сериозна зима и сняг като за Апрески. Обаче колко рев съм изревала на майка и баба да ми купят тия мечтани ботушки!... Купиха ми :liubov2: и аз горда разхождам Апреските по сухите циментови плочи по тротоарите :lol: Каква ли смешна картинка съм била, ама пусти мерак! :lol:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от clock »

Серенка, когато е така студено за никого не ми е жал повече отколкото за вързаните кучета. Всичко друго - човек, животно ще намерят къде да се скрият. Но вързаните кучета нямат този избор. Иначе и аз съм топлолюбиво, зиморничево чедо и аз си мечтая за вечно лято. Но пък нека има и разнообразие.
bell

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от bell »

libra написа:Именно,притеснявам се за това,което стърчи над снега,розите най-вече,а за луковичните,че не съм ги засадила на достатъчно дълбочина.През годините имам доста изчезнали луковици,които не са изядени/според мен/.Не знам дали е възможно да са измръзнали.

Либре, ден или два ниски температури не е опасно, лошо е когато е трайно, както сега в съчетание с ледени ветрове. Ти знаеш де, но аз да си го напиша. При мен въпреки ниските температури около Нова година падаше през нощта и до - 15, розите изглеждаха добре. Тази зима си е типичното време - плавно захлаждане, после студ до декември и после още по-студено със снегове. Интересно ми е как ще са розите през пролетта. Имали са време да заспят, изтеглят соковете и сега да видим коя на какви градуси ще издържи.
Изображение
Познатите ни карти за зони. Е, като пишат в хелпми за розите, че издържат 6 зона /-23,-18/, еми трябва да не мръзнат :hmmm:
Като стигна до вилата ще видя какво е положението при мен и ще снимам в близък план. Има ли почернели стърчащи стъбла над снега, значи измръзнало :snif: Има сортове, които потъмняват и при най-лек студ, та не бива да се бърка с измръзване.
Снимайте и показвайте в темата за зимоустойчивост ще бъде интересно това време как им влияе. А, пилците ще ги броим пролетта. Измръзнали или изгубени едва ли ще има при този голям сняг, но рестарт на височини може и да има :snif:
Поне ще знаем кои рози са издържали температури -15, -20 без да измръзват и ще им дадем отличие. Важно е, защото все се водим от енциклопедии и препоръки на производители, а сега ще си ги опишем и при нас.

Клок, чудесни снимки на Дунава! Не мисля, че са за тази тема, а за зимната красота :liubov2:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от venetka70 »

Това от снимките на леда през 1985 година е ..... не знам как да го нарека. Вчера вечерта разказвах на дъщеря ми за тоя страшен лед и звука, който издаваше при местенето си.
Няма такъв друг звук, караше ме да потрепервам дълго след това. През тази 1985 бях ученичка в Силистра в Математическата гимназия, а гимназията е много близо до Дунава.
Когато блоковете лед застрашително тръгнаха нагоре / поради движението си, а в този участък реката прави завои / и минаха нивото на парапетите на Дунавската градина военните предприеха взривяване. С хеликоптер хвърлиха определено количество взрив, за да разбият леда и да тръгне по течението, че заплашваше да тръгне към града, но..... нещо объркаха или предозираха. В резултата опадаха стъклата на близките до реката сгради. Нашата гимназия остана с половината стъкла по прозорците и така ни пуснаха в дървена ваканция. Чудо невиждано!!! До тогава такова нещо не беше се чувало или виждало. И то цели две седмици. Като се завърнахме на училище след тези две седмици все още на една част от дупките по прозорците не бяха поставени стъкла, а имаше шперплати. Ха, сетете се колко топло беше. Седях с палтото, под него два пуловера и ръкавици в час, а химикала не искаше и не искаше да пише. Просто мастилото замръзваше. Живеех на няма и 100 метра от училището, а придвижването да там и обратно си беше цяла одисея. Хлъзгаво, лед на големи буци. Ходиш едва ли не на четири крака, само и само да се опазиш от падане. Е, опазих се през тази зима, но през март така се излюсках по задник на едничката останала замръзнала локва в училищния двор, че имам усещането, че още ме боли опашката от тогава.
И в Пловдив е студено и гадно времето, но няма как да се сравнява с безумните зими и лета в Силистренско.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Deleted User 2919

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Deleted User 2919 »

От петък обещаят голямо затопляне..
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от МГХ »

Днес , при Русе е така Изображение Замръзнало и красиво.
А вчера беше по-страшничко Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от calico »

alina написа:От петък обещаят голямо затопляне..

Сакън!
Дано не познаят, щото ще се наводним
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Deleted User 2919 »

calico написа:
alina написа:От петък обещаят голямо затопляне..

Сакън!
Дано не познаят, щото ще се наводним
В събота показват плюсова температура, към обяд плюс 7, понататък пак минусова но -2, -3 Не е хубаво, че сняг може да се стопи и растения ще се окажат без защита.
http://sinoptik.bg/varna-bulgaria-100726050/5-days/3" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”