Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5650
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1779 пъти
Получил благодарност: 2045 пъти

Re: Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Мнение от Тутти »

Клеър, дадох семена на една рускиня, която беше на гости няколко месеца при наша приятелка. Тя живее в Украйна. Снощи ми писа, че цялата виладжийска общност се е събрала да види как цъфтят доматите и колко са наперени. И моите семенца “заработиха” някакъв божур, тяхна селекция, иска да ми изпрати. Помни как съм го харесала. А то аз като любезна домакиня да не й е скучно, като беше у нас на трапезата, започнах да й показвам снимки на градината, а навън си беше зима. И тогава тя като извади телефона, падна ми ченето, такива люляци, божури и ириси показа, нямах представа колко е приказно красива градината й. И някакви имена незнайни….невероятна красота.
Доматите могат да донесат много цветни радости, права си.
Мария, благодаря ти, че увеличи снимката. Аз съм с телефон и айпад, лаптопа е окупиран тотално, направо нямам достъп. Затова ще си чакам да се възстанови зеленото човече, само с него мога да увеличавам снимките.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1414 пъти
Получил благодарност: 1433 пъти

Re: Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Мнение от Клеър »

Лукчета вече пристигнаха при мен , 2 бели и 5 лилави . Настаних ги тук да им узреят семенцата и да ги събера , пък дали ще се получи или не времето ще покаже . На есен ще ги извадя и ще реша къде да им измисля място . Видях че луковиците имат доста скилидкидки и ще ги разделя някои , други ще оставя цели .
Изображение
Ще взема и торчица да им сложа след седмица две , че да имат сили хубави семенца да ми отгледат .
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4972
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 824 пъти
Получил благодарност: 1386 пъти

Re: Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Мнение от мечтица »

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4972
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 824 пъти
Получил благодарност: 1386 пъти

Re: Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Мнение от мечтица »

И още лукове
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15895
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1759 пъти

Re: Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Мнение от Гео, граф »

Айде и аз тук да цопна, макар и само с едно лукче :wooow2:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2542
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1065 пъти
Получил благодарност: 1541 пъти

Re: Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Мнение от gevkati »

Изображение

Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8523
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 875 пъти
Получил благодарност: 672 пъти

Re: Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Мнение от Shami »

Гевкати,супер градина имаш :potekoha: :liubov2: :tzeluvka:
Може ли да кажеш кой сорт са ти алиумите наредени в редичка.
Аз искам по сходен начин да си насадя тази есен,поръчах си вече сорта -Allium hollandicum 'Purple Sensation'.
Но ме интересува колко стават високи?
Ти в редичката само един сорт ли си садила,имаш ли посадени и друг вид по-високи там?
Как мислиш да процедираш после,в смисъл ще им вадиш ли луковиците или така ще си ги оставиш до другата година?
Искам и при мен височинната така да играе,затова питам колко сорта ще ми трябват за този ефект?
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1414 пъти
Получил благодарност: 1433 пъти

Re: Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Мнение от Клеър »

Аууу gevkaki , лучено изобилие , а представям си после като избухнат Лавандулите :angelche: . Лавандули са , нали ?
Всичко ти е по много , то не е улица с карамфили , булевард с луци , божурен парк , иглолистна горичка , да не пропусна неща , аааа алея с рози , чудо , чудо ! За камъните ще си замълча и за котетата също :dovolen:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1443
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 359 пъти
Получил благодарност: 474 пъти

Re: Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Мнение от Ема »

gevkati написа: Май 22, '23, 07:21 Изображение
Oх беее :liubov:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2542
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1065 пъти
Получил благодарност: 1541 пъти

Re: Декоративен лук - Алиум / Allium sp.

Мнение от gevkati »

Благодаря ви момичета!
От години имам високи лилави луци.Ама от толкова години, че не си спомням какъв сорт са(може би Gladiator)И ми се бяха намножили доста. Периодично ги вадя де.
Запленена от луците на Jozefin, реших да направя редичка и поръчах Globemaster. Есента си ги насадих до дуварчето и си предстявях как ще надничат лекинко над него. И по едно време се сещам за извадените луци, а те много! Но луковиците им по-малки от гюлетата на Globemaster. И пляс - в редичка пред него. Та стана тя една многоетажност... :lol: :lol: :lol: Високите отпред, ниските и дебелите отзад - ужас за всеки физкултурник!
Обаче, да споделя: листата на Globemaster са по-добри, не съхнат така гадно, а на излизане са като розекти.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”