На приказка за доматите-2016 г.

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от МГХ »

Хе,хе ... хе. Май ме бива за пчеличка :ieeee: . Снимката е кофти , но се вижда ,че съм опрашила цвета :stiskam: и е завързало вече едно доматче . Изображение в ляво !
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И МНОГО ВЕСЕЛИЕ В НОВОГОДИШНАТА НОЩ ! След това почваме с разсадите :tzeluvka: :tzvetentze:
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от reni7377 »

Весела Коледа и щастлива Нова Година!
Скъпи приятели,пожелавам на всички много романтични доматени моменти! :lol:
Много ми липсвате всички и дано да имам повече време да седна , да почета и да науча нещо от всички вас! :stiskam:
Вчера сях доматите за оранжерията и вече започвам да се вълнувам за новата реколта!Успех на всички и много слънце през пролетта!Чакам я с нетърпение!
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от vlax »

Трол нали се оплакваше ,че катеричките му крадат доматите.
http://dnes.dir.bg/news/magazin-stoka-k ... 39067?nt=4
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от МГХ »

Аз пък си имам цели пет доматчета , опрашени с четка за рисуване .Изображение най-голямото е колко едра черешка. И не знам какви са. Може да са черита , а може и да са зелени . И ми се струва ,че китката завършва с нови бутони , които да цъфтят. Има ли такива домати ?
Колко време след опрашването узряват доматите ? И в какво да ги преместя , че растението е в кофичка от плодово мляко около 300 мл?
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от iv.tarlen »

Вече идва новата реколта, а аз ям още от старата.Сортът е ръгби, много съм доволна.Имам още за една салата и февруари залагам пак ръгби и ще пробвам черито на Къщичка.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от МГХ »

Ръгбито и аз мисля да го сея. Хареса ми.
Ще се опитам да не бързам с разсадите тази година.
Този път ще сея първите няколко корена домати около 20.1. за ранно , а останалите домати в края на февруари, даже на 1.3. , ако успея да удържа до тогава ,де.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от iv.tarlen »

МГХ сладък домат, сладки консерви и много месест.Пробвай, убедена съм че ще ти хареса.
Deleted User 4608

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Deleted User 4608 »

МГХ, около 60 дни им трябват на доматите от цъфтеж до узряване. Защо не опиташ само с леко почукване/поклащане на домата? Сигурна съм, че ще ти се опрашат/завържат. Нямам търпение да покажеш кой е този издържлив сорт. :) Браво и на двама ви! :D
За Ръгбито и аз съм се подготвила сериозно. Леко се колебая дали да садя само в оранжерията или и в градината. Вероятно ще опитам и на двете места. Обаче като гледам какво е навън, хич няма да бързам със сеенето. От днес започват ледените дни. Да видим какво е при двуцифрени отрицателни температури няколко дни подред. Специалист по соларните системи ми препоръча да гледам този сайт за прогнозата http://www.yr.no/place/Bulgaria/Sofia-d ... /long.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Аз съм доволна и от http://www.accuweather.com/bg/bg/chukov ... ther/46237" onclick="window.open(this.href);return false;.
Deleted User 4608

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Deleted User 4608 »

*
Последно промяна от Deleted User 4608 на Яну 7, '17, 08:31, променено общо 1 път.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: На приказка за доматите-2016 г.

Мнение от Dewina »

Нека някой да отвори нова тема: "На приказка за доматите - 2017г." :daaa:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”