Градина на 10 години в развитие

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Shami, не се сещам коя е тази снимка. Погледнах тези, които не съм изтрила, но няма такива лалета във ваза. Аз за ваза почти не бера лалета, само едни овирусени бях набрала, за да питам дали да ги вадя, е, извадих ги. Други не помня. А, сещам се, за Великден имах една нова грамаданска чаша, с едни птици, беше подарък, и в нея имах лалета. Но не съм сигурна, че лалетата са били мои, защото тази чаша я пълних с лалета от сватята. Снимката съм изтрила. Може и козунак да съм показвала, и тогава да е имало лалета, :hmmm:
Споделям едни красиви снимки от последните дни. Първата е от прозореца на къщата, снимката е от петък.
Изображение
Втората е от входа на един МОЛ, от днес, като прозорец и в него част от планината.
Изображение

Минзухари, любими нежности. Първи сезон.
Изображение
Изображение
Изображение

Залези, знаете ме, чакам тези минути и дебна за красиви залези.

Изображение

Изображение
В очакване на пролетните сладурчета - нарциси, лалета, магнолии, сега има само ефирни минзухари. Как съм нямала от тези красоти, се чудя. Много им се радвам.
Последно промяна от Тутти на Фев 27, '23, 19:42, променено общо 1 път.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от pepelqshka71 »

Тутти написа: Фев 27, '23, 19:31 ...
Споделям едни красиви снимки от последните дни. Първата е от прозореца на къщата, снимката е от петък.
Изображение
...
Тути, тази снимка силно ме впечатли. Сякаш бог е надникнал отгоре и с очите си пуска светлина там където е най-нужна.

А за залезите - ееех залезите. Те са превъзходни. Имам чувството, че само при теб са толкова красиви.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Shami »

Тутти,нещо друго показваше и случайно в кадър имаше малка стъклена ваза със изкуствени лалета.Поне така предполагам,че са изкуствени.И понеже видях същите да се продават веднага се сетих за твоята снимка.Но щом не се сещаш значи е била на някой друг, а аз съм помислила,че е твоя.
Това защото май ние двете сме едни от малкото уважаващи и изкуствените цветя,разбира се когато са направени качествено :daaa: Преди взимах предимно от Икея,но сега намирам и на други места удачни варианти :daaa:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Изкуствени лалета ми бяха подарявали в една кошница като се нанесохме в къщата, нали тогава като дойдат на гости приятели, носят нещо за дома. Беше мнооого отдавна, вече ги нямам. Бяха копринени, много добре направени. Тогава за първи път харесах изкуствени цветя.
После, нали обичам да чета съветите на Вероник Веко, като разглеждах нейни статии за аранжиране на дома, и то с помощта на копринени цветя, се съгласих, че по-добре да има цветя, вместо да няма, и ако са като истински, защо не. От нея се уча на много неща, хем красиво, хем практично. И за рецепти, и за трапезата, и за Коледа особено, всичко чета по няколко пъти.
В ИКЕА има добри цветя, но не всички са едно към едно, на някои им личи пластмасата. И в Домко съм виждала качествени, но не съм взимала оттам. Аз си купих два пъти такива цветя от Флора комерс. Не всички, но някои цветя от там не може да ги познаеш, че са изкуствени. И те са копринени, трайни, пера ги като ги разклащам леко в сапунен разтвор и са готови за прибиране до другия сезон. Сменям ги, прибирам и вадя от кашона до следващия път, не са едни и същи, трябва да ги има по това време и в природата. Лавандула, божури и хортензии, и едни рози, които бях аранжирала в един буркан. Това имам засега. В този магазин аранжировките са много скъпи, затова си взимам отделни стръкове и сама си ги подреждам.
От градината бера цветя по изключение. Нещо счупено ако има, или ако пречи. Или за важен празник. Просто не ми се занимава да сменям водата, да мия вазата след всеки букет, и т.н. Внучетата обаче обичат да берат, за тях има зелена светлина да си берат каквото си поискат.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

pepelqshka71 написа: Фев 27, '23, 19:41
Тутти написа: Фев 27, '23, 19:31 ...
Споделям едни красиви снимки от последните дни. Първата е от прозореца на къщата, снимката е от петък.
Изображение
...
Тути, тази снимка силно ме впечатли. Сякаш бог е надникнал отгоре и с очите си пуска светлина там където е най-нужна.

А за залезите - ееех залезите. Те са превъзходни. Имам чувството, че само при теб са толкова красиви.
Пепеляшче, замисляла съм се и аз за това. Питала съм съседките дали са видяли колко е било красиво, но те никога не поглеждат небето. А техните къщи са до нашата.
Та не е от мястото, трябва да имаш интерес към това, за да хващаш момента. От дете имам това удоволствие. Живели сме в два апартамента, и в двата имаше западно изложение, все бях на терасата или прозореца по това време. Баба имаше градска и селска къща, и там не пропуснахме с леля ми и братовчедка ми залезите. Като съм на почивка, не пропускам да погледна как е небето по това време. Слабост са ми.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Shami »

Тутти,благодаря :tzeluvka: Много красив блог има тази Веко :woooow:
Аз много обичам да се ровя и да си търся идеи,подбирам си варианти които мога да ползвам.
Красивите съдове,подредба,съвети,Кухенленд ми е мечта направо с тяхната оригинална посуда :D
И аз като тебе си взимам по нещо единично и си го вписвам по мой си начин,било цвете или някакъв съд.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Пролетта напредва, Малко снимки да показват новата ми любима картина по това време - минзухари, лалета, зюмбюли и нарциси. Отскоро имам такива кътчета, всяка година добавям по няколко нови туфички и пълня бордюрите. Така плевя по-малко, даже никак. Три бордюра отпаднаха от програмата за плевене, продължавам така да запълвам. Сега ще размествам ниските ириси, които имам от Мерка, gevkati, Pepelqshka71 и Мечтица. Ще правя туфички от еднакви ириси в бордюрите, където плевелите още си гледат рахата.
Тази година няма да крадна от тревата за нови китки, само ще пълня. И все пак оставям навсякъде отстояния между растенията, да могат котки, кученца и кокошки да минават, засега нито едно растение не са счупили, но не са летящи и за да пазят, трябва да имат малки пътечки, където обикновено им е маршрута.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”