Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от pepina »

Здравей, Девина!
Чисто удовоствие е тази тема. Двамата с ТМ сте страхотни! Организирани, експедитивни, с ясна визия, абе - все едно сте германци :D. Даже и постовете ти са такива - ободряващо подредени и по същество. Много ви се радвам и леекинко завиждам благородно, че сте се намерили така сходни по характер и интереси. И другото, което ми хареса много, е отношението към родителите.
Мястото ви ще стане страхотно, няма друг начин.

За роза в делва бих препоръчала Biedermeyer.
А за конкретната делва, която имаш, бих ти препоръчала някоя хубава трева с фонтановиден растеж. Ще изглежда просто страхотно върху тая източена форма и няма да й се притесняваш, че ще пресъхва.

Към розите, освен тези компаньони, които са ти предложили, бих препоръчала обикновения бял рожец. Много бързо прави сребристо килимче, никаква трева не допуска, а същевременно се чисти лесно около самата роза, целогодишно е красив и цъфти напролет с гъсто бели цветчета. Чудесно растение, аз съм му голям фен.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2444 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Изображение

;) А?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
лалесъм

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от лалесъм »

Пепина като спомена рожеца се сетих, че подобни качества има и ниския, пълзящия флокс phlox subulata :nod:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Скъпи момичeта, скъпа Pepina, скъпа Maria,

днес изгря слънце и в Берлин. :ssun:

"Компания" на розите - семенца купих от най-близкия строителен хипермаркет.Търсих бял рожец , но не знам под какво име е известно тук. Взех-едногодишни, двугодишни.

Крачета за керамични саксии - имаше само китайски и италиански - груби са... не ми харесаха...Имало разлика в качеството - немската керамика не дърпала водата и издържала на студа през зимата:
Видео тук - сравняват: 1. саксия Italia 2. саксия Germany " onclick="window.open(this.href);return false; ( ще си купя една керамична саксия оттук - за спомен).

Чета ви усилено, водя си бележки и се опитвам да ви запомня - не s имената, по градините ви познавам,... а те ми "разказват" за душите ви...

Моята първа английска роза Clamis Castle (David Austin)
В този магазин днес продаваха рози, останали от зимата, в контейнер, 70 %намаление. Купих една мръзнала "англичанка", дано оживее при мен на терасата (намалена от 25 na 7,50 Euro).
Изображение


МM днес затваря буркани с кисело зеле за мама и татко. Утре се връща в Берлин.

Това съм аз - татко снима, ръцете му треперят и снимката е размазана.
В двора на едно българско село
Изображение

В Геpмания съм педагог и координатор на европейски образователни проекти за деца ( на възраст от 3 до 7 години). 3 от тях са наградени с немския знак за качество, 2 proekta - i с европейски знак за качество...
Танцуваме ръченица - деца от Австрия Изображение
Танцуваме ръченица - дете от GermanyИзображение
Когато се представям в чужбина рядко казвам името си - представям се кратко: "Аз съм българка!".

...Аз съм една от вас
.

P.S.Maria, тази синя хубост как се казва?
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2444 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Преди отговора, поздравления :sbow: :sflower: за прекрасната кауза, на която си се посветила, и за успехите!!!
Да се множат! :daaa:

Изображение

:sgiggle: Ботан :sbear: пак се скочи срещу това партизанско име, което му дадох. :srofl:

Това е клематис от групата интегрифолия. Ето тук един друг красавец. http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 12#p605112" onclick="window.open(this.href);return false;
Всички от тази група са ниски до 50-60 см. и листата им не са "klema"="мустак". Не се увиват, както и най-простия "бабешки" клематис Durandii във всеки двор. (Който стига 1 м., метър и нещо и листата му са елипсовидни, много големи. И аз имам от него, но фотото ми никога не спира пред него :sgiggle: и не мога да ти го покажа.)
През 2010-11 г. една наше момиче от варненската форумна група - danielka_y - писа в цит. тема, че го има от баба си, но не му знае името. Тогава подари от него туфички коренчета на няколко от нас. Моята туфичка я разделих на три и двете някъде ги пратих, а третата, на снимката, като го видях цъфнал с това синьо, го кръстих Blondin Durandii. Колкото да не е анонимен. :lol:

В делвата ще изглежда страхотно, като сложиш край него и нещо висящо надолу. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

http://www.clematis-westphal.de/shop/cl ... -achat.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Дали е това и такива клематиси могат ли да се намерят в BG?

Ili tova:
http://www.clematis-westphal.de/shop/cl ... randii.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от libra »

От този сайт сме поръчвали.
По начало ,на пролет има доста внос на клематиси.Интегрифолия по-рядко се намира,но пък аз съм опровержението -имам 2 от тук от пролетната Флора. Дригият е стар сорт,вероятно и от него може да се намери
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от pepina »

Девина, рожец има навсякъде по разсадниците, не е никакво екзотично растение, струва лев и нещо саксийката и много бързо расте. Ако пък не намериш, искай ми, като дойдеш в България, ще ти изпратя няколко туфи.

Клематисът на Мария не е нито единия, нито другия от тези, които показваш :dovolen: . Аз го имах, но ми изчезна. Много свежо синичко е. Препоръчах ти трева за високата делва, защото не е гледжосана, ще пресъхва, и ще ти е по-безпроблемно отглеждането. Но ти ще си решиш :daaa:

Това със семената - наистина трябва да си ентусиаст :D. Красиви са много, но са голяма разправия - разсади, пикиране, искат много вода. Не всеки се справя, макар че тук има вълшебници. Признавам, не съм от тях. Рожецът ми е любим, защото е страшно непретенциозно растение - издържа на всичко, покрива всичко, души тревата, задържа влагата отдолу и не дава на почвата да съхне, плюс целогодишната си красота.

Розата Гламис Касъл е Остинка, те предпочитат места, на които няма пряко слънчево огряване в най-горещите часове. Искат много тор и вода, цветовете са нетрайни, но изобилни, специално този сорт би трябвало да цъфти често. Храстът е кълбовиден, около метър на метър. Ето информация. От тук можеш да търсиш за почти всички рози, като имаш предвид, че размерите са занижени с около 30-40 см за нашите условия.
http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... is-castle/

Прекрасно е това, което правиш в Германия!
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Pepina,
Ти си моята фея-вълшебница!... Аз сега прохождам в цветарството и ми е хубаво да се чувствам "обгрижвана" от цветарки с топли сърца като теб! Имаш страхотно присъствие тук, във форума! :tzeluvka: :shandshake:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Мили розари/розарки,
трябва ли да торя през март 2016 розите ми, посадени през ноември 2015?... Какъв тор да сложа?
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”