Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Noel »

Dewina написа:Мили розари/розарки,
трябва ли да торя през март 2016 розите ми, посадени през ноември 2015?... Какъв тор да сложа?
Не,март е рано за торене.
Ториш с комбинирана тор ,когато растенията имат листна маса и най-вече при трайни температури над 10 градуса.
Нови рози не торим,трябва да се вкоренят добре,а стимулацията води до по-интензивна листна маса.
Дано съм полезна :tzvetentze:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от pepina »

Нови рози торим само наесен с оборска тор - поне година-две, докато почнат да изкарват сериозни стъбла. Преди това не са направили корени като хората, изхвърлят се да цъфтят и се изтощават. Иначе Ноелка е казала какво - някъде април края с комбиниран тор с преобладаващ азот за листна маса и стъбла, средата на май - калиев (за цъфтеж) и след първата вълна може листно торене заедно с препаратите против болести за засилване след изтощителния първи цъфтеж.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Мили мечтателkи/мечтатели,

стягам още 2 кашона за пращане до BG- оказа се, че още много неща трябва да си купя за градинката...
Ако имате нужда от семена, луковици, уреди, градински принадлежности - пишетe ми (do 28.02.2016)... Транспортът на кашоните до BG е безплатен - оттам до дома ви ще пращам по ЕCONT.
Изображение
GERMANY-BULGARIA Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от краси кубарелова »

Всичко си имаме, благодаря :liubov: Ще е хубаво да направим среща на варненската група и да се запознаем :ieeee:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

"Англичанката" Glamis Castle (David Austin) е вече в керамична саксия с крачета. Камъчета за дренажa събрахме в гората с деца от моята детска градина. :dovolen:
Моят първи клематис Oh la la пристигна, отлично опакован. След 2 седмици щe лети с мен за BG. Да го поливам ли дотогава (днес тук e 1 градус дневна температура)?
P.S. Фон на снимката - бидони с кисело зеле - MM :daaa:
Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

На това място ще сея трева (зелена площ ще е). Мястото е минато 2 пъти с фрезата, през март ще го обработя още веднъж. Да го пръскам с раудъп преди сеене-трева (наоколо има рози, страхувам се да ne ги погуби Raundup-a)? Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от dolli »

Девина, няма никакъв смисъл да пръскаш сега с Раундъп. Той е тотален хербицид, но действа ако попадне върху зелена листна маса, тоест плевелите трябва да са поникнали. Според мен не пръскай сега с нищо и си сей тревата. После, при редовното косене едногодишните плевели ще си отмрат, а ако има упорити широколистни, ще пръснеш със селективен хербицид - Матон или Камбио.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от calico »

Dewina написа:Мили розари/розарки,
трябва ли да торя през март 2016 розите ми, посадени през ноември 2015?... Какъв тор да сложа?

Новите рози изобщо можеш да не ги ториш. Нали при засаждането сложи тор на дъното на ямата, ще им стигне за 1 година. Не форсирай новите растения с тор за листа и цвят, преди да са направили добри корени.

а за пръскането - излишно е. В почвата има плевелни семена, които и след пръскането ще ти наникнат. Освен това, при редовно косене плевелите се унищожават
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от Dewina »

Мили момичета,
днес купих клематис "Elizabeth" (Montana) s аромат на ванилия. Къде да го посадя - тук (snimka) добре ли е?
...Ако "тръгне" върху ламаринения покрив, да не "прегори" от ламарината през лятото?
Изображение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Градината и селският двор на Dewina - преди и сега

Мнение от d_vitanova »

Клематиса няма да тръгне точно както си го нарисувала по тези повърхности. Той има мустачки , които се увиват /повечето сортове, де/, а не някакви неща , които се залепят /като бръшляна например/. Трябва някаква мрежа да има зад него , за да се катери.

По ламаринения покрив въобще няма да стане, но можеш да го пуснеш като дантела по ръбчето/стрехата
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”