Моят неочакван подарък

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от may4o »

Ленузка, напълно съм съгласна с теб за иглолистните. Вече си имам няколко, ама са такива мъничета ощеее. :snif:
Единствено една туя имам която се забелязва отдалеко и един плачещ ливански кедър .
Ще кача снимки после ( тъкмо да потренирам :D )
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от calico »

Ооооо, прекрасна нова градина се заформя. Много мило и хубаво представяне. :tzvetentze:
То гледка, то простор, то празна трева :lol: :angelche: ...мммм, чак ме засърбяха ръцете.
Виждаш ли как се нареждат нещата лека полека, тухличка(и преносно, и буквално! по тухличка. Не щеш, а. Ми не може да не щеш, как щеше иначе да усетиш в града това, което сега изпитваш? Голямо браво на твоите родители, само това да бяха направили за теб, е вече много.
Прекрасна нова къщурка сте направили, да продължиш да показваш.
Много се зарадвах- още едно облагородено място, още една любов към земята.

Не прочетох техническите данни: колко често ходиш там, близо ли ти е, мястото планинско ли е, вода има ли, поливна система ще има ли, зеленчуци гледате ли там, тая трева- много хубава, с какво се полива? Все толкова ли ще стои или предвиждаш тук и там цветни петна из нея. Не виждам иглолистни групи, храсти, ще има ли?
Край къщата нещо за сянка? в смисъл брезичка, липа, нещо живо? Детски кът ще има ли?

Розите са лесни, ти без тях у тоз форум няма да минеш. Кажи как си представяш градината? къде какво искаш да има?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от may4o »

Мястото се намира в едно закътано селце с много малко жители. На 50 км. е от Варна. Аз живея в гр. Провадия и с.Староселец се намира на 10км. от там. Близичко ми е доста и напоследък все по-честичко отскачам до там - тегли ме нещо :D . Вода има ама от кранче :lol: . Няма шанс за кладенец. Майкини ми живеят в съседство и преди години опитаха, но нъц.
Селцето е леко планинско- летните вечери са благодат. Тази година реших да пусна капково на розите, но да го заровя в пръста.Нещо не ми харесват маркучи да се виждат. А райграса поливам с пръскачки. Купих си от големите на гардена и се родих с тях , ама много не го глезя да не свиква :lol: . По насетне може да вкопая поливна система - евентуално.
Детски кът не мисля за момента ( като дойдат внуци ще видя тогава ) и засенчване на къщата също - обичам слънцето а и станаха две места на сянка където може да се поседне според времето - до къщата и голямата кръгла маса между 3 огромни джанки.
А зеленчук има доста, ама в съседите :lol: да са живи и здрави :ieeemyzh: Аз съм на овошки и цветя за сега.
Петна не искам между райграса за сега - искам простор .
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от may4o »

Някой копаят и плевят ( разбирайте аз), други се търкалят по тревата и правят цигански колелета :ieeee: :D ама много си ги обичам :lol: Изображение
Deleted User 2919

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от Deleted User 2919 »

may4o написа:Мястото се намира в едно закътано селце с много малко жители. На 50 км. е от Варна. Аз живея в гр. Провадия и с.Староселец се намира на 10км. от там. Близичко ми е доста и напоследък все по-честичко отскачам до там - тегли ме нещо :D . Вода има ама от кранче :lol: . Няма шанс за кладенец. Майкини ми живеят в съседство и преди години опитаха, но нъц.
Селцето е леко планинско- летните вечери са благодат. Тази година реших да пусна капково на розите, но да го заровя в пръста.Нещо не ми харесват маркучи да се виждат. А райграса поливам с пръскачки. Купих си от големите на гардена и се родих с тях , ама много не го глезя да не свиква :lol: . По насетне може да вкопая поливна система - евентуално.
Детски кът не мисля за момента ( като дойдат внуци ще видя тогава ) и засенчване на къщата също - обичам слънцето а и станаха две места на сянка където може да се поседне според времето - до къщата и голямата кръгла маса между 3 огромни джанки.
А зеленчук има доста, ама в съседите :lol: да са живи и здрави :ieeemyzh: Аз съм на овошки и цветя за сега.
Петна не искам между райграса за сега - искам простор .
Чудесна предобивка. Селото е хубаво.Ние първо се загледаме в Староселец, два пъти ходихме там, обикаляхме къщата , мястото, което харесвахме и даже се запознахме с хората там. Пожелавам ви успех и спорна работа! И, разбира се, пожелавам ви добри съседи, което е много-много важно.
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от may4o »

Много благодаря :tzvetentze:
Едните съседи са родителите ми а другите - младо и също толкова ентусиазирано семейство от Варна. :dovolen:
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4889
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от dancheto »

Прекрасно место ще стане и за отдих и за постоянно нататък във времето, така като гледам.... :lol: Доста работа сте отметнали, вярно още много чака, но това е хубавото - да създаваш и да се наслаждаваш на труда си! С интерес ще следя развитието на това прекрасно кътче! :dovolen:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
лалесъм

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от лалесъм »

Прекрасно е , Мейчо - и мястото, и къщата, и работата, която си свършила досега :tzvetentze: Още по-голям ентусиазъм и наслада занапред :daaa:
Много ми харесват стъпалата от камъни, подпрени с туфи трева - естествено и красиво се е получило - направо го покажи в специалната тема, че там повече са снимки от нета, доста понапудрени.
Разгледала си сухоустойчивите, но споменаваш, че почвата ти е глинеста, та не забравяй да подобриш дренажните й свойства, ако растението го изисква :nod: А повечето сухолустойчиви го изискват :daaa:
Да не те отчайвам, но при моята глина астилбетата вървят трудно - оцеляват, но не се развиват :snif:
Питаше за цветен пълнеж между розите - ще ти напиша един списък, взет от форума, но не се сещам къде точно беше. Въпреки че, твоята розова леха с виоли ми изглежда достатъчно запълнено, но може би имаш предвид и други. Ето ги цветята - едногодишни и многогодишни, подходящи за компания на рози:
здравец
нигела
салвия - не от големите
вероника
непета - виж при Мишето новият вид
агастаче
лавандула
алхемия
камбанки
маргаритки - не ми допадат до рози, защото доста въшляшват
ехинацея - любимки са ми, но не ми харесват до рози
равнец - особено перления
флокс
еуфорбия
хелиотроп
сенчец
лихнис - странно стои, но ми харесва
агератум
тагетис
фацелия
алисум
хойхери
Списъкът е отворен и сигурно много още могат да се добавят, но на първо време ще ти свърши работа :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от calico »

Обаче каквото и да сложиш между розите, не забравяй да им оставиш поне половин метров кръг около ствола, да се обработва и тори от там.
Щом си близо да Шумен, виж разсадника и на Светлана Димова - "Флорияна". http://www.florryana.com
Много коректен търговец и с хубави, здрави аклиматизирани растения

И нашата Незабравка сигурно също не ти е далеч. Храсти, иглолистни, тревисти, рози всичко има
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
may4o
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 13, '14, 23:15
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 54 пъти
Получил благодарност: 141 пъти

Re: Моят неочакван подарък

Мнение от may4o »

:tzvetentze: благодаря момичета за съветите.
Понакупих си розички - от 2 години това правя . Аууу голям харч :ufff: обаче са хубави пустиите му рози :D .
Незабравчето ми е наблизко. От нея имам няколко иглолистни и тревички. И за пролетта още неща съм си набелязала.
Харесах си тревички и от разсадите на мишето :dovolen: :stiskam:

Задължително ще оставя място помежду им calico :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”