Пастелната градина на ann

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от МГХ »

МНОГО красива градина.
Макар при мен да е пъстро и напълно противоположно, много ми харесва такъв стил като твоята. Ако имах градска градина,а не балканска, може би щях да я направя такава.
Премерено , с много вкус, впечатляващо. Поздравления! :tzvetentze:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Благодаря, момичета. Ще има още за показване- придружаващи растения, други остинки, не- остинки , средиземноморските ми растения - тук ще следим заедно как се развиват, че са малки и колебливи още . И панорамни снимки.
Вече започнах работа и както съм споделяла , рядко съм у дома в светлата част на деня. Днес излязох на двора в 5.30 сутринта , за да посвърша нещо преди
да тръгна . Следващите сутрини пак ще е така :-?
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от elmaz »

Благодаря ти, Ан :tzvetentze:
за подробното описание на следващата ми мечталка :dovolen:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Ето малко снимки на придружаващи растения, които много допринасят за спокойната атмосфера, която търсех да постигна.
Предстои им развитие и се надявам, че са местени за последно.

Изображение

Изображение

Тук искам да покажа Royal Jubilee отблизо, при снимки отдалеч перлената страна на цветовете му много пречи да се улови точния цвят.

Изображение

На следващите снимки се виждат два от видовете ми лавандула - едната полягва , а другата е съвсем изправена.
Имам и бяла, която тази година се превърна в бледо-розова, ще я покажа следващия път.

Изображение

Изображение

Тук ще видите още едно синьо цветенце, не помня как се казваше, дано Незабравчето се включи да ми припомни, от нея съм го купувала. Цъфти цяло лято, имах още 2 корена, но са се изгубили някъде. Другото синьо, от цвета на което съм във възторг, е Geranium
Johnson's Blue , който е в основата на Benjamin Britten.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И последно, понеже преди няколко дена обидих Benjamin Britten в другата тема, нека го покажа с новите цветове , веднага след подстрижката на старите му. Ами красив е, жалко, че е така само 2 дена. На горната снимка е съвсем точният му цвят през тези 2 дена.

Изображение
lili408
Кана кафе
Мнения: 676
Регистриран на: Яну 18, '11, 11:24

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от lili408 »

Много красива градина,подредена с вкус,за великолепието на розите не останаха суперлативи. Цветята те обичат,ако си спомняш,преди няколко години ми даде резници от рози,явно си ги дала от сърце,защото всички се хванаха и сега имам 2 юбилея,3 евелинки,3 Амбридж роз и т.н. Много съм ти благодарна и почти всеки ден обикаляйки розите си спомням за теб,макар,че не се видяхме.
http://lili408.snimka.bg/flowers/moyata-gradina.518346" onclick="window.open(this.href);return false;
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от dar »

Ан, мила ако е възможно покажи още снимки от великолепната си градина. С толкова усет е създадена и обгрижвана! Весело посрещане на Новата година!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от calico »

Ан, наобикалям градините, които лятото съм пропуснала да видя
амиии, пак се очаровах :liubov:
За много години, качвай снимки, макар че е по-бавно сега, не ни щади
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Здравейте, приятели :)

Иска ми се да имах хубави снимки ( и хубава градина) за показване, но уви! Това лято беше пълен провал за мен и розите.
След 01 юни изоставих всичко и се върнах през септември. Розите бяха много зле :snif:
Не знам какво точно се случи, но боледуваха много и след юнския цъфтеж повториха едва в края на лятото.
Дори Lichfield Angel, тази несекваща изумителна роза, не цъфтя!
А за любимите ми Jude Obscure бих казала, че са с единия крак в гроба, не знам дали ще оцелеят. Ръждата почти ги умори, не успях да я преборя тази година. Е, поне са живи още, но съм се отчаяла и не знам дали ще ги бъде следващия сезон.

Фани, ако е минавала край нас, ще да е видяла погрома ;)

Ето малко снимки от началото на лятото

Изображение]

Изображение
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Пастелната градина на ann

Мнение от ann »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”