Metcalfa pruinosa - инвазивна цикада

Модератор: Миша

dal

Re: Памуклийка по цветята и дърветата

Мнение от dal »

Мишето звънна и даде нареждания :liubov:

нужно е препарат с Бифентрин
Группа: Пиретроиды
като активно вещество

и фирма с големи пръскачки маски и машини
понеделник ще дойдат че не работят
от лиросекта има доста поизмрели , ще видим какво ще направя нататък

благодаря ви
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Памуклийка по цветята и дърветата

Мнение от svetla06 »

Ходих до агроаптеката и реших да попитам за препаратите по-горе - Биская и Конфидор енерджи. Само че се ядосах ужасно! Разфасовките са по литър или по половин, за по 120 пари! Тенденцията била да се внасят само такива в България. Не знам това за колко градини ще стигне и колко пари трябва да се затворят в отрови. Пак намирисва на едно бъдещо велико форумно делене...


ПП: Ако някой изнамери малка разфасовка, да свири - искам!
dal

Re: Памуклийка по цветята и дърветата

Мнение от dal »

Metcalfa pruinosa,
Такасе казва бялата гад и е вид инвазивна цикада

Нападнати са площи в града и се чудят какво да правят

http://posredniknews.com/site/vodeshti/ ... -iz-pleven" onclick="window.open(this.href);return false;


Ако някой има права да сменизаглавието
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Памуклийка по цветята и дърветата

Мнение от libra »

Тежко положение, и в Царево я има,сигурно и другаде.
незабравка

Re: Памуклийка по цветята и дърветата

Мнение от незабравка »

dal написа:Metcalfa pruinosa,
Такасе казва бялата гад и е вид инвазивна цикада

Нападнати са площи в града и се чудят какво да правят

http://posredniknews.com/site/vodeshti/ ... -iz-pleven" onclick="window.open(this.href);return false;


Ако някой има права да сменизаглавието
Да ,тази цикада се появи във Варна масово.още миналата година.Имаше я в моята градина и сега я гледам пак се е появила.В разсадника няма,но там се пръска всяка седмица с моторна пръскачка.А за в къщи все не остава време.А трябва да се пръска сигурно поне три пъти през 7 дни ли з а да се отървем? :hmmm:Само на разбрах,Бифетрин за памуклийка или за цикада важи,или и за двете.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Памуклийка по цветята и дърветата

Мнение от renimoss »

А наистина ли е памуклийка? Прави ли памучни налепи? Щото на снимката от първия пост аз виждам белокрилка. А това нещо наистина е способно да те накара да повярваш е теорията за самозараждане на живота! Пръква се от нищото и няма изптребване. Аз ги боря с масло от нийм и има ефект за известно време докато не долетят от някъде пак, обаче за големи площи ще излезе скъпичко. От една оранжерия ми казаха, че слагали е почвата нещо, което пречи на развитието им и наистина нямаше кьорава белокрилка даже по любимите им фуксии и хелиотропи. И аз си го записах името на препарата (беше на известна френска фирма), ама пусто - някъде заврях листчето! Ще ровя в къщи и ако го намеря ще ми е интересно да чуя мнението на Миша и др. разбиращи.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Памуклийка по цветята и дърветата

Мнение от libra »

Изображение
Това е една 3-4 м лиственица,има тези бели налепи.На външен вид приличат на ситен стиропор,като се разтрие оставам с впечатление за някакви въшки,някои са лепкави.Не ми прилича на памуклиика,белите нещица са големи по 1-2 мм.
До колкото видях на тази жега ,на околните дървета и храсти няма.На 1-2 м е един кедър ,чисти са му игличките.
Някакви идеи за пръскане?
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Памуклийка по цветята и дърветата

Мнение от илюзия »

Бели насекоми нападнаха Варна
На много места във Варна се забелязват дребни бели насекоми. Видът им вече е уточнен и пръскането срещу тях ще започне в сряда... Става въпрос за вид цикади, които не крият опасност за здравето на хората, но могат да увредят растителността. Миналата година са били частично разпространени във Варна, докато масовото им размножение това лято се дължи най-вече на влажното и горещо време.
Изображение
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Памуклийка по цветята и дърветата

Мнение от къщичка »

renimoss написа:А наистина ли е памуклийка? Прави ли памучни налепи? Щото на снимката от първия пост аз виждам белокрилка. А това нещо наистина е способно да те накара да повярваш е теорията за самозараждане на живота! Пръква се от нищото и няма изптребване. Аз ги боря с масло от нийм и има ефект за известно време докато не долетят от някъде пак, обаче за големи площи ще излезе скъпичко. От една оранжерия ми казаха, че слагали е почвата нещо, което пречи на развитието им и наистина нямаше кьорава белокрилка даже по любимите им фуксии и хелиотропи. И аз си го записах името на препарата (беше на известна френска фирма), ама пусто - някъде заврях листчето! Ще ровя в къщи и ако го намеря ще ми е интересно да чуя мнението на Миша и др. разбиращи.
Много ме интересува това за белокрилката, скъсах се да пръскам саксиите. Сега съм на серия през 3 дена. След снощното пръскане не се виждат, ама знам ли. Ще следя :stiskam:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Metcalfa pruinosa - инвазивна цикада

Мнение от renimoss »

Намерих го! Препаратът се казва Видейт на Дюпонт. Дават го за системен инсектицид и против нематоди, в онази оранжерия впечатляващо добре се справяше с белокрилка, и не пръскаш да се тровиш, а препаратът е в почвата. Още не съм проверила дали го има в редовите аптеки
Миша, моля дай мнение, ако наминеш в тази тема.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”