Pierre de Ronsard-Eden

Публикувай отговор
Linxy
Kъсо кафе
Мнения: 83
Регистриран на: Фев 2, '21, 14:25
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Linxy »

Виждала съм подобно оформяне, но на друг вид роза. Ефектно изглежда, като огромен храст, но не знам дали клонките на еден са податливи на подобно огъване.
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Deisy »

Според мен си е податлива ако отначало се превие аз си имам още 2 бр..Просто нещо не мога да си я представя дали би стояла добре така.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от pepelqshka71 »

Дейзи, моя еден изкарва прави дебели шишове огънати накрая и по никакъв предлог не мога да ги огъна така.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от Тутти »

И аз мисля така, много дебели и малко на брой клони е и моят. Клоните са много твърди, не може така да станат. Но ако Deisy направи това оформяне, ще е интересно и красиво. Аз не бих могла точно с Еден.
Представям си, че така би могла да бъде огъната Гертруд Джекил. Всички, които имам ( осем броя, много обичам тази роза) са с много базални клони, меки са, огъват се лесно, всяка роза има по 12 и повече клони, които излизат от основата. Всяка пролет съм пред дилема колко и кои да махна, за да диша розата. За съжаление не мога да направя тази топка, защото всички са около ограда.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от libra »

Според мен , това огъване може да стане за рамблери , тъй като при някои рози се получава прекалено стимулиране на спящите пъпки .И се получават щръкнали дълги клони вертикално на горе -т.е едно голямо нищо . Няма да се получи търсеният ефект на фонтан , който образува кълбо .Това ми се получи при огъване на Пени Лейн .По този метод се запалихме от една снимка ,но не мога да си спомня коя роза беше .Имаше една рускиня ,живееща във Франция ,не знам дали е била нейна роза ..
Вероятно и рамблер ще събуди дълги клони ,но те биха падали надолу ,поради природно тънките клони .
https://www.thelichfieldplantercompany. ... ushes.html
viewtopic.php?t=1977&start=225
Аватар
rozi
Дълго кафе
Мнения: 104
Регистриран на: Окт 17, '11, 13:26
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от rozi »

Аз се запалих от тази снимка в нета

Изображение

Опитвам се да я хоризонтирам, засега се получава, може би защото е още малка
Дано да успея, много ми харесва :dovolen:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от libra »

Тук , някой имаше наистина хоризонтиран Еден на една бяла стена и беше много красив . За тази цел , трябва да се хоризонтират 3-4 клона .
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от мечтица »

Моя Еден,3 годишен,преди 2 години преместен ,да прикрие тази стена.
Малко трудно,но мисля че успявам да го поведа по стената.
Надявам се тази година да има повече цвят и Едена да покаже цялата красота.
В момента е висок повече от 2 метра.
Искам горните клони(на снимката не се виждат,над керемидите) да ги спусна да падат надолу,което е трудничко,но ще опитам.
От двете страни за компания засадени 2 Хермози,които за съжаление закъсняват малко със цъфтежа.
Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
slavinaj
Дълго кафе
Мнения: 102
Регистриран на: Окт 11, '18, 22:36
Местоположение: София/Мало Бучино/На балкона
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от slavinaj »

Малко офф топик, ама не се сдържах, Оля тази снимка с Едена, къщата и сините врата и прозорец е като картичка от френско село, разкошна :omgoo: .
Аз имам един мъничък Пиер дьо Ронсар от есента /от Оля :tzeluvka: /, и доста е измръзнал, добре че го покрих с пръст, та има здрави издънки. В неделя ме беше страх да изрежа замръзналото, защото още имаше сняг, но след 10 дена ще го орежа санитарно, вече трябва да е топло.
А ето едно клипче за пролетна резитба на Еден, много добре обяснява човека, нищо че е на френски:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: Pierre de Ronsard-Eden

Мнение от мечтица »

slavinaj ,благодаря и аз харесвам това съчетание бяло-розово със синьо,стил Прованс ми е любим
И аз вчера рязах последните рози,някои до корен,толкова измъръзнали рози досега не съм имала :cry:
Едена е здрав,засаден на завет,дори не хвърлил листата,та вчера ми отне доста време да ги махна.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”