Разпращане на фестоните

Аватар
tedy84
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Мар 29, '15, 14:34

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от tedy84 »

Аз като нов член на форума, ще кажа, че една от първите градини, направили ми впечатление е на Мария и от самото начало започнах да свързвам тази градина с нейното име, в която и тема да видех снимка, знаех, че е на Мерито киткарника! Лалетата особено много ми влязоха в душичката, защото улучих точно техния сезон, идвайки тук!

Та аз съм от подкрепящите лалеената прелест на Мерито, и ако някой тръгне да предприема конкретни действия за запазването, аз ще съм насреща с каквото мога!
Аватар
tedkata
Кафе с мляко
Мнения: 262
Регистриран на: Апр 29, '15, 15:25
Местоположение: София

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от tedkata »

Миме, изобщо не мога да си представя какъв труд е необходим, колко време и енергия влагаш, това само ти си знаеш. Само мога да предположа колко е много. Сигурно има начин да се съхрани тази лалеена градина и да те радва, а и всички нас, без да ти отнема толкова много. Пръст ли ще се сменява, лалета, които не се вадят ли ще се сложат. Само кажи ще помагаме.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от calico »

Много ми се иска Телеца да надвие Скорпиона. А дано! :stiskam:
..ама като ги познавам скорпитата....

ми що пък да не направим наесен една бригада за садене на фестоните? Мерка ще е с ръце на кръста и само ще дава указания. А???
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tedy84
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Мар 29, '15, 14:34

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от tedy84 »

calico написа: ми що пък да не направим наесен една бригада за садене на фестоните? Мерка ще е с ръце на кръста и само ще дава указания. А???


...ми защо пък не, спира ли ни нещо!?!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31718
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1071 пъти
Получил благодарност: 2604 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

calico написа:Много ми се иска Телеца да надвие Скорпиона. А дано! :stiskam:
..ама като ги познавам скорпитата....

ми що пък да не направим наесен една бригада за садене на фестоните? Мерка ще е с ръце на кръста и само ще дава указания. А???
Ани за хиляда неща ти свалям шапка, обаче от фестони - ще ме извиняваш! - не разбираш! Саденето е песен, ваденето джигер вади. ;)

Вале, има хляб в идеята ти. Даже преди месец мислех да подобря през юли тежката почва с пепелина. Помня, че ти вкара пепелина след реконструкцията, която прави в двора.
Обаче, ти как си представяш фандрома да може да мине под арката на двамата Дон Жуани? Изнасяне на старата пръст, внасянето на новата пръст трябва да става с колички на ръка. 40 м. до улицата.
Ще се мисли пак. Бягам пак надолу
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от calico »

Мери, застреля ма :lol: :lol: :lol:
аз съм инжИнер бе, фестоните с пергел ще ти ги начертая, хорди, допирателни, синуси и косинуси ще ти изчисля ако трябва :angelche:

обаче си права, бригадата трябва да е за ваденето :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Noel »

И бригада ще организирам,от шопско ще дойдем....
Но САКЪН :svekurva:
Фестоните са символ,не може ей така да се премахнат :angel2:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3733
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от макс »

Мерка размисли миличка и аз като скорпионче знам че като ни влезе мухата в главата трудно може да се откажем :lol: но помисли върху предложението на Дал тя е права ,недей така крайно де :angelche: ,на пролет с какво ще си радвам душицата като я няма лалената градина помисли пак :tzeluvka: ,не че ще има някой които ще се откаже от тях ;)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31718
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1071 пъти
Получил благодарност: 2604 пъти

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от Мария Николова »

Споко, девойки! Бог ми е свидетел, понякога успявам да укротя скорпиона в себе си. :lol:
Като продължих да вадя в късния след обед, продължих да търкалям в главата си идеята на Дал. Стигнах до мисълта, че смяната на пръстта трябва да стане общо за двете места - където са сега фестоните и където са ирисите. Защото и там пръстта е ...лалеена.
Мноооого се радвам, че навреме се сетих, защото беше по-вероятно ;) да се сетя чак по времето на 4-те ми имени дни.
Като прибера и последната щайгичка в мазето, първата ми работа ще е да обиколя на 2-3 места с предложение да заменя равни количества пръст.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
tedkata
Кафе с мляко
Мнения: 262
Регистриран на: Апр 29, '15, 15:25
Местоположение: София

Re: Разпращане на фестоните

Мнение от tedkata »

Скорпионите сме си Скорпиони.
Просто не ти е бил избистрен плана в главата. Сега остава да намериш решение и ваденето, по-скоро да спреш ваденето и всичко ще е ок.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”