Лилиуми 2015

Публикувай отговор
Perla
Кафе с мляко
Мнения: 233
Регистриран на: Авг 9, '15, 14:46
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Perla »

Този е последният цъфтящ, другите ми са в градината.. Чудя се да го изкарам и него там следващата година..
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Лилиуми 2015

Мнение от макс »

Мерка всичките лилумчета -англичанчета са прекрасни нямат нищо общо с тези които взимах от СС,Стрелиция и като растения и като цъфтеж,ако пак се прави поръчка пак ще си взела просто са уникални :ieeee: :ieeee: :ieeee: днес пак ще и направя една фотосесия :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1042 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Мария Николова »

Perla написа:Този е последният цъфтящ, другите ми са в градината.. Чудя се да го изкарам и него там следващата година..
Да. Сигурно си го купила така, в саксия? Лилиумите предпочитат градини, :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Perla
Кафе с мляко
Мнения: 233
Регистриран на: Авг 9, '15, 14:46
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Perla »

Да, така го купих, имам и други в саксии, просто не бях сигурна за двора и пробвах и двата варианта, някои в градината не цъфнаха, но пък са пълни с бебета луковици..
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Лилиуми 2015

Мнение от сюзан »

И при мен имаше бебета и ги сложих в една саксия, поливам ги, но нищо не се е показало. Дали не са изгнили, не знам. Оставих няколко и на земята, но и там няма нищо. Сигурно греша някъде. Може ли някой да помогне, че поне за догодина да знам какво да правя.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1042 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Мария Николова »

сюзан написа:И при мен имаше бебета и ги сложих в една саксия, поливам ги, но нищо не се е показало. Дали не са изгнили, не знам. Оставих няколко и на земята, но и там няма нищо. Сигурно греша някъде. Може ли някой да помогне, че поне за догодина да знам какво да правя.
Наистина грешиш, Сюзан. Защо си съгласна, че възрастните луковици на лилиумите не никнат по всяко време, а само пролет? Те "познават" колко е дълъг деня; минал ли е зимния студ, или още лед сковава земята; дошла ли е вече тяхната температура, или ще почакат повишаване с още 4-5 градуса.
А защо държиш бебетата им да никнат по всяко време? ;)
И догодина направи същото, :daaa: но спокойно чакай до пролетта. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Лилиуми 2015

Мнение от сюзан »

Благодаря, ще чакам търпеливо. И на мен ми мина през ума, че ще си поспят до пролетта, но трябва ли да ги поливам. Страхувам се да не им е много влагата. И през зимата сигурно трябва да ги прибера на закрито.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Лилиуми 2015

Мнение от макс »

ето и обещаните снимки :dovolen:
Изображение

Изображение

Изображение
Perla
Кафе с мляко
Мнения: 233
Регистриран на: Авг 9, '15, 14:46
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Perla »

Оф, много са красиви, дъха ми спира.. Браво..
Perla
Кафе с мляко
Мнения: 233
Регистриран на: Авг 9, '15, 14:46
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиуми 2015

Мнение от Perla »

Мария Николова написа:
сюзан написа:И при мен имаше бебета и ги сложих в една саксия, поливам ги, но нищо не се е показало. Дали не са изгнили, не знам. Оставих няколко и на земята, но и там няма нищо. Сигурно греша някъде. Може ли някой да помогне, че поне за догодина да знам какво да правя.
И аз съм сложила и в саксия бебета, а другите които са в основата на стъблото не ги пипам, на пролет се надявам бебетата да са малко по-големи, за да ги изнеса, сега ме е страх, че ако ги оставя в градината ще ги загубя.. Дано да не греша.. Относно тези в саксия и аз не знам как се гледат, но предполагам както и другите..
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”