Увивни храсти и пълзящи растения

Публикувай отговор
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от nel4o »

Стига де :lol: Сериозно говоря :lol:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
dal

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от dal »

nel4o написа:Стига де :lol: Сериозно говоря :lol:
дай малко инфо, припек , височина , дължина на оградата , сянка ли е слънце ли е , и т.н. и какъв ефект искаш точно?! :liubov:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от nel4o »

dal написа:
nel4o написа:Стига де :lol: Сериозно говоря :lol:
дай малко инфо, припек , височина , дължина на оградата , сянка ли е слънце ли е , и т.н. и какъв ефект искаш точно?! :liubov:
слънце - целодневно, височина - 2м., дължина - ъъъъъъъъ не по-малко от 30 метра. Не искам плътна завеса, а приятна лека зеленинка. Най важното - да не скубят добичетата, че са нахални и може да се наложи да правя ограда после :sworried: Май искам твърде много :hmmm:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
dal

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от dal »

nel4o написа:
dal написа:
nel4o написа:Стига де :lol: Сериозно говоря :lol:
дай малко инфо, припек , височина , дължина на оградата , сянка ли е слънце ли е , и т.н. и какъв ефект искаш точно?! :liubov:
слънце - целодневно, височина - 2м., дължина - ъъъъъъъъ не по-малко от 30 метра. Не искам плътна завеса, а приятна лека зеленинка. Най важното - да не скубят добичетата, че са нахални и може да се наложи да правя ограда после :sworried: Май искам твърде много :hmmm:
лоницери различни цветове?! много ги харесвам , ама можеш и жасминчета , и какво ли не да насадиш , вкл и пълзящи розички , текома кампсис -огледай темата има снимки още а ако не ще ти извадя малко картинки примерно...ще стане приказно:dovolen:
тъкмо ще сменят цъфтенето :liubov: :tzvetentze:
и не е задължително силното охарчване , можеш да обявиш конкурс форумна ограда-пусни тема всички като ти вкореним и ти пратим-ще ни гледаш нацъфтели по дувара :mrgreen: :hihihi:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от nel4o »

dal написа: лоницери различни цветове?! много ги харесвам , ама можеш и жасминчета , и какво ли не да насадиш , вкл и пълзящи розички , текома кампсис -огледай темата има снимки още а ако не ще ти извадя малко картинки примерно...ще стане приказно:dovolen:
тъкмо ще сменят цъфтенето :liubov: :tzvetentze:
и не е задължително силното охарчване , можеш да обявиш конкурс форумна ограда-пусни тема всички като ти вкореним и ти пратим-ще ни гледаш нацъфтели по дувара :mrgreen: :hihihi:
:lol: :skiss:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
dal

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от dal »

лично аз ще те имам предвид с двата английски сорта кампсис от поръчката тази пролет-червено и оранжево , които за сега се развиват чудесно и до наесен смятам да ти заложа резници + още няколко идеи -октомври ще ти изпратя да садиш :dovolen:

http://www.planthaven.com/camptang.html

Изображение

http://www.shootgardening.co.uk/sitePla ... antid=2491

Изображение
Последно промяна от dal на Апр 27, '10, 09:37, променено общо 1 път.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от nel4o »

Благодаря :gush: Лоницера два вида вече насадих. Впрочем още миналата година, но бавно се развиват :hmmmmmm: Не мога да си обясня защо :hmmm: Бе какво незнам - студено си е там и това си е :ufff:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от isa »

Струва ми се че акцентът при оградата на Нелчо е най-вече какъв вид увивно няма да пасат кравите, а не кое растение ще вирее в този климат.Покрай оградата ни на вилата минава трасето за паша на селските кози и опитите ми да направя зелена ограда от партеноцитус и лоницера, претърпяха пълен провал. :cry: Щом се покажеше листенце извън оградата, моментално биваше "подрязвано". От миналата година съм засадила увивни рози, а тази ще проверя резултата, надявайки се че бодлите ще попречат. Една съседка вече ме увери че това въобще няма да ми помогне. :snif: А да се разчита на козарят /който е на смяна/ се оказа мисия невъзможна. В този смисъл съм с големи резерви към английските текоми на Дал. Като вносна продукция могат дори да се окажат по-сладки от българските.Нелчо не мога да дам съвет кои растения не влизат в менюто на кравите, но поне да те предупредя за сериозността на положението. Сега ми хрумва дали да не си зададем въпросите в някой аграрен форум, не съм се интересувала ама сигурно и такъв има :mrgreen:
dal

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от dal »

isa написа:Струва ми се че акцентът при оградата на Нелчо е най-вече какъв вид увивно няма да пасат кравите, а не кое растение ще вирее в този климат.Покрай оградата ни на вилата минава трасето за паша на селските кози и опитите ми да направя зелена ограда от партеноцитус и лоницера, претърпяха пълен провал. :cry: Щом се покажеше листенце извън оградата, моментално биваше "подрязвано". От миналата година съм засадила увивни рози, а тази ще проверя резултата, надявайки се че бодлите ще попречат. Една съседка вече ме увери че това въобще няма да ми помогне. :snif: А да се разчита на козарят /който е на смяна/ се оказа мисия невъзможна. В този смисъл съм с големи резерви към английските текоми на Дал. Като вносна продукция могат дори да се окажат по-сладки от българските.Нелчо не мога да дам съвет кои растения не влизат в менюто на кравите, но поне да те предупредя за сериозността на положението. Сега ми хрумва дали да не си зададем въпросите в някой аграрен форум, не съм се интересувала ама сигурно и такъв има :mrgreen:

аз съм зодия крава..но нищо не разбирам от това какво не пасем...
и като те прочетох и се почувствах и оглупяла с ентусиазма да раззеленим нелчо :mrgreen:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Blue sky »

Polygonum aubertii евентуално :hmmm:

Изображение

Изображение

изобщо мисля че трябава да се търси в категорията deer resistant plants/vines - ако не го ядат сърни, вероятно и кравите ще го подминават :nod: Американците имат много проблемисъс сърните, и имат цели теми и форуми посветени на този въпрос :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”