Увивни храсти и пълзящи растения

Публикувай отговор
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от isa »

Знаех си че някъде има писано по въпроса, е не е в български форум и не е за кравите и козите, ама ние сме адаптивно племе и ще се ориентираме :mrgreen: Полигонума от тази категория ли е Блу :?: Мисля си за двойна подсигуровка - глупаво, неглупаво -да отида лично при животинките с по една прежалена шепа листа от различни увивни и да се уверя с очите си какъв по-точно им е вкусът. И без значение дали разбират какво ядат, то природата ще си покаже. Но това с крави няма да мога да направя, от край време ме е страх от тях :lol:.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от nel4o »

Това с розите го пробвах - ядат ги и още как. Жасмина ми е отдавнашна мечта. Ще засадя пък каквото ще да дойде :mrgreen: . Лоницерите така или иначе вече са настанени покрай оградата. Май смриките са най подходящи, ама мноооого боклук правят, пфууууу.... Пък и ми се иска нещо по-така :lol:
Блу, благодаря за идеята ще се разтърся да видя какво ще излезе :tzvetentze:

Дал, насадила съм дива лоза и ми се иска да я комбинирам с още нещо. С какво според теб? :tzvetentze:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Blue sky »

ето линк към документ в PDF формат на повечето устойчиви на сърни растения, групиран по видове :nod:

http://www.mcdonnellnursery.com/images/ ... plants.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

това са лианите споменати там, цифрите са както следва 1 - напълно устойчиви, 2 - частично устойчиви /някои ги харесват, други - не , 3 - устойчиви само когато са напълно развити екземпляри :nod:
Полигонатумът е даден като напълно устойчив, виждам че има посочен и клематис, което донякъде потвърждава и собстевинте ми предположения че клематисите, особено тези дивите разни също би трябавало да са устойчиви, просто защото са отровни :hmmm: животните уж имат инстинкт да не пасат отровни работи :nod:

VINES
Campsis (2)
Clematis armandii (1)
Gelsimium sempervirens (1)
Ipomea spp. (1)
Jasminum spp. [not Star Jasmine] (1)
Lonicera spp. (1) орлови нокти
Polygonum aubertii (1)
Solanum jasminoides (1)
Tecomaria capensis [Tecoma] (1)
Thunbergia alata (1)
Wisteria spp. (1)
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от nel4o »

:tzeluvka: :ieeee: Екстра :ieeee:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
dal

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от dal »

цъфнаха глициниите.... :ieeee:

розова
Изображение

виолетова
Изображение

Изображение
Аватар
steffi1
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1131
Регистриран на: Яну 28, '10, 22:26
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 11 пъти
Получил благодарност: 23 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от steffi1 »

nel4o написа:Кажете сега, с какво да "облека" оградата, ама да не го скубят минаващите крави :mrgreen:
Понеже съм от село....
Имаше едни храсти - ние им казваме майски сняг/не се сещам за научното име - цъфти през месец май и юни на едни малки бучетчета с дребни цветове,в бяло е/ , обикновено в училищата го садят около оградите.Много богато изглежда ,ефектно е,като рецъфтява се рони на едни ситни бели листчета,точно като сняг...Като прецъфти,остава зелено до късна есен.По него може да пуснеш да пълзи нещо друго цъфтящо, за да ти ецветно след прецъфтяването му.
И най-важното - КРАВИ НЕ ГО ПАСАТ- щото покрай училището минават крави , а не му обръщат внимание.Изпробвано е.
П.П. Спирея се казва,намерих няколко снимки от нета.можеш да го оформиш с подрязване ,и да стане като декоративна ограда.
Изображение
Изображение
Последно промяна от steffi1 на Апр 28, '10, 09:07, променено общо 1 път.
Аватар
ilimili
Кана кафе
Мнения: 510
Регистриран на: Дек 14, '09, 09:23

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от ilimili »

Спирея се казва и са много видове...
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от nel4o »

Благодаря ви, :tzeluvka:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Blue sky »

Да питам, искам да засадя лоницера, ама не каква да е, а най-най-ароматната.Само че не знам кой точно вид да търся, някой ако знае :hmmm:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от calico »

Blue sky написа:Да питам, искам да засадя лоницера, ама не каква да е, а най-най-ароматната.Само че не знам кой точно вид да търся, някой ако знае :hmmm:

Една с оранжево-червени цветове, Любознателна я имаше, питай нея.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”