Помощ!

Модератор: Миша

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Помощ!

Мнение от Мария Николова »

Тъй ами, то не може само лошо и лошо да имате. Все трябва поне едно лошо нещо да имате. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
troll

Re: Помощ!

Мнение от troll »

разръчках се по Бг пространство ... една мома споделя, че се видела у чудо и си купила два будилника по лефче, които настроила да звънят в 00:00 и 06:00. Сложила в буркани и заровила на 40 см. в двата края на градината.
Казва, че всичко подземно е избягало и от терена на съседите даже.
:mrgreen:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Помощ!

Мнение от mimivd »

Мария Николова написа:Мерси, Мими!
Каквото беше - беше. ;) Утре ще броим попови прасета. :daaa: :lol:
Ако си се видяла в чудо,винаги има и поправителен.Дано да си успяла от първия път.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Помощ!

Мнение от Мария Николова »

Мария Николова написа:Тъй ами, то не може само лошо и лошо да имате. Все трябва поне едно лошо нещо да нямате!!! :hihihi:
Очаквах пълчища прасет,а а те само 10-11... :svekurva: Надявам се, защото нали надеждата последна... :hihihi: та, да има и още, а просто да не ги откривам! :daaa: :ieeee: :ieeee:
Трольо, аз съм готова да взема часовници, защото те няма да вонят така силно! ;) :lol: И много ти благодаря за инфото! :sbow: :sbear:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Помощ!

Мнение от Asarina »

troll написа:разръчках се по Бг пространство ... една мома споделя, че се видела у чудо и си купила два будилника по лефче, които настроила да звънят в 00:00 и 06:00. Сложила в буркани и заровила на 40 см. в двата края на градината.
Казва, че всичко подземно е избягало и от терена на съседите даже.
:mrgreen:
Троле, сълзи ми потекоха от смях! Екологично ;) Да не наскачат някои защитници на животните, че ги стресираме.
Ще го имам предвид за слепака и къртиците! :mrgreen:
В нашия край сега няма попови прасета.
Мерко, в Новозагорско преди няколко години по полето направо бликаха. Тогава ги видях за пръв път.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Помощ!

Мнение от Мария Николова »

Asarina написа:
troll написа:разръчках се по Бг пространство ... една мома споделя, че се видела у чудо и си купила два будилника по лефче, които настроила да звънят в 00:00 и 06:00. Сложила в буркани и заровила на 40 см. в двата края на градината.
Казва, че всичко подземно е избягало и от терена на съседите даже.
:mrgreen:
Троле, сълзи ми потекоха от смях! Екологично ;) Да не наскачат някои защитници на животните, че ги стресираме.
Ще го имам предвид за слепака и къртиците! :mrgreen:
В нашия край сега няма попови прасета.
Мерко, в Новозагорско преди няколко години по полето направо бликаха. Тогава ги видях за пръв път.
Азаринче, тук открай време си имаме попови прасета, защото много се тори с оборски тор, много оборски тор се изхвърля по кърищата - бе краварски край! :D
Имахме едно време, когато бях в отделенията, един театрален самодеец от близко село Радево. Един снежен ден праща телеграми на единия си брат в Радево, на втория в Пловдив и на третия в София: "Елате да заколим прасето." И приготвил дамаджаните с вино. Пристигат тримата братя, сядат на масата, пият вино по..кой колко иска и софиянецът по едно време казва:
-Хайде, братя, да ставаме и да колим прасето, че огичняхме много, а ей сега ще мръкне...
- Не ставайте, стойте си, то прасето е тука.
Тримата се заоглеждали, под масата надникнали. А домакинът извадил от джоба си една кибритена кутийка.
- Тука, бре, на масата, ей го!
Отворил кутийката и тримата гости видели вътре едно попово прасе. :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Помощ!

Мнение от Asarina »

Мария Николова написа: Азаринче, тук открай време си имаме попови прасета, защото много се тори с оборски тор, много оборски тор се изхвърля по кърищата - бе краварски край! :D
Имахме едно време, когато бях в отделенията, един театрален самодеец от близко село Радево. Един снежен ден праща телеграми на единия си брат в Радево, на втория в Пловдив и на третия в София: "Елате да заколим прасето." И приготвил дамаджаните с вино. Пристигат тримата братя, сядат на масата, пият вино по..кой колко иска и софиянецът по едно време казва:
-Хайде, братя, да ставаме и да колим прасето, че огичняхме много, а ей сега ще мръкне...
- Не ставайте, стойте си, то прасето е тука.
Тримата се заоглеждали, под масата надникнали. А домакинът извадил от джоба си една кибритена кутийка.
- Тука, бре, на масата, ей го!
Отворил кутийката и тримата гости видели вътре едно попово прасе. :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Мерко, в наше село май и една крава не е останала. :snif:
А Новозагорските попови прасета са доста охранени - виждах по 5-6 сантиметрови.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Помощ!

Мнение от Мария Николова »

Расови, новозагорски! :daaa: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Помощ!

Мнение от mimivd »

Здравейте!Имам нужда от вашата помощ!Вижте как изглеждат листата на новата ми магнолия.Скоро купена, още е в саксия.Изведнъж се появиха тези петна.После на тяхно място се образуваха дупки в някои листа,като проядено.Напръсках с нуреле.Като че ли нищо не се промени.После реших,че трябва с някакъв фунгицид да напръскам.Имах под ръка топсин,добавих и листна тор.Не виждам промяна засега.Ето как изглеждат... Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”