Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от РОУЗ »

Така де, и трябва да подхождат на околното пространство, веднага си представих в твоята градина в Балкана вместо местните камъни - снежнобели и лъскави :shock:
Или пък колелото от каруца, закачено на старата плевня, ако беше лъснато, лакирано, боядисано...щеше да развали цялата автентичност на пейзажа.
В момента всичко е радост за окото.

Иначе има красиви модерни градини с бели камъни, ако съответстват на стила на околното пространство, който обикновено е изчистен, естетически ми действа добре.
По-късно ще потърся снимки да визуализирам. ;)
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от ToBo »

Това е моята тема :oops:
Камъчета нямам. Преди имах, обаче за моите вредители трябват по-големички.
Обаче имам оградки :ufff: Всякакви - дървени, пластмасови, метални, въжени и прочее колчета, кабелчета и канапчета. Толкова са, че не мога да ги игнорирам, като си гледам цветята. Всичките са временни - от 5-6 години ;)
Последната прилича на недовършена ограда за коне в американско ранчо :glupav: И дано наистина стои само до пролетта :stiskam:

Имам и странни комбинации. В началото всеки влачеше нещо и го бодваше някъде.
Тиквички с пасифлора, малини с клематиси и люляк
Изображение
И кой знае какво още. Ще ми трябват години да изчистя "дизайна"

Преди години имахме и палма :oops: Зимуваше успешно в една конструкция от стара дограма, силно напомняща на нещо средно между селска дворна тоалетна и телефонна кабина. Едно лято изсъхна. Имахме и средиземноморски бор, който също изсъхна. Но НЕ до палмата :lol:

За мен истината е, че естествените материали и "подредба" на растенията не дразнят окото. Изкуствените цветове и форми веднага се регистрират от окото и то ги отчита като грешка.
Никога не е късно да засадиш клематис...
bell

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от bell »

Камъни, камъчета все са си добре. Кръгове или каквито и да е форми също.
Люб, не разбирам защо не харесваш чемшир в ниска предна линия? Всъщност е въпрос на вкус...тя и темата е доста субективна.
Ако трябва да кажа какво не харесвам, то това е тази гледка тип къщичката на Барби
Изображение
сладникаво, шаренко и кичозно. За моя радост у нас не съм виждала това американско УАУ.
Всичко останало на мен ми харесва и е въпрос на усет и възприятия :daaa:
troll

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от troll »

Ех ...
Това не е американска градина, а градина, която можеш да си позволиш, ако ти харесва, в Америката, но не и в България.
:mrgreen:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Di_Va »

ToBo написа:Това е моята тема :oops: ..
Имам и странни комбинации. В началото всеки влачеше нещо и го бодваше някъде.

И кой знае какво още. Ще ми трябват години да изчистя "дизайна"
.
Ей тъй е и при мен :lol: :lol: :lol:

Бел, тази показаната шарения се е търкулнала от всякъде, от това и очите повръщат,както казваше една позната, ама пък разни хора сме и различни неща харесваме ;) .
Според мен много важно е да успеем да се съберем в харесваните неща, поне малко стилово, щото аз харесвам и селската идилия на МГХ, и възрожденския двор на Саша, и стилните дворове на Василева, Бел, Рачето и много още други, всички тези всички дворове имат свой собствен облик и са различно хубави. И растенията, и пътеките, и къщите (сигурно), и всички елементи са в хармония с околните. Ама ако опитам да събера от всичко което ми е харесало, такъв миш-маш ще стане, че няма да се поглежда...
Люб, аз пък много харесвам чимширови редички, може би защото няма да имам такива... поне за сега
bell

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от bell »

troll написа:Ех ...
Това не е американска градина, а градина, която можеш да си позволиш, ако ти харесва, в Америката, но не и в България.
:mrgreen:
Забравих, че имаме представител от друтата страна на океана :angelche:
За да съм точна проверих и се оказа, че градинката е в Англия :mrgreen:
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Murof »

bell написа:
troll написа:Ех ...
Това не е американска градина, а градина, която можеш да си позволиш, ако ти харесва, в Америката, но не и в България.
:mrgreen:
Забравих, че имаме представител от друтата страна на океана :angelche:
За да съм точна проверих и се оказа, че градинката е в Англия :mrgreen:
В Англия едва ли ще видиш такава градина... там има много традиция, това е новобогаташки източно европейски кич, американците и те в този кюп :)
Нито една градина не е идеална.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от МГХ »

А,ааа ... колелото от каруца си беше там до постройката.Така го заварихме.А го вдигнахме на прозорчето ,защото имаше дупка и така я закрихме.То пък ни хареса и така си остана.Някои неща сами се наместват.Колкото до чимширите ,на Балкана те са във всеки двор.Някои да цели дървета вероятно на петдесет и повече години.И аз не ги харесвах преди, но там са си на мястото. Просто се вписват в стила и природата.
Аз не харесвам прекалено подредени под конец градини с изкуствено създадени кътове в това число геранчета ,каручки ,натрупани камъчета с тролчета и разни гъбки. Изображение. ИзображениеДано да не обидя някого.
Монотонните и монохроматичните също .Но съм виждала и такива монохроматични,които изглеждат добре.Така пак казвам ,че в мярката е разковничето.
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от presto »

Не е много по темата, но...
Неуместно е, а отчасти и жестоко, да държиш куче вързано на синджир, само заради китките в градината.
Преди години имахме далматинка и след като умря, се оказа, че почти всички спомени за нея, са свързани с опазването на "безценни" лалета, ириси и нарциси, които след време реших, че нямат място в градината и изхвърлих на боклука.
И до днес съжалявам, за кучето, не за луковиците.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”