Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от РОУЗ »

Покани Ноел да ти разрита насам-натам камъните. :angelche:
Много я бива. :nod:

Ноел - :tzeluvka:
Deleted User 1445

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Deleted User 1445 »

Може, но само, ако е със супер ликра и високи токчета :lol: Ноелич :tzeluvka:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Di_Va »

Тук, ако тръгна да изреждам неуместното в моятя градина, роман ще напиша :lol: ... Но да започна и аз с камъните на кръгчета, ей ги на - първите ми кръгови градинки от преди 5-6 години, когато купихме двора, целият засаден с люцерна, от която и до ден днешен се срещат остатъци тук-там)
Изображение

От тази гледка вече не е останало нищо, но това беше първото ми зацветяване и ако знаете колко им се радвах на камените кръгчета. Сега пък ги използвам камъни големи и малки, за да отделям засадените, особено новозасадените растения, че да ги опазя от косачката или от самата себе си.
Пък, Нини, на мен твоите камъни и павета ми харесват.
Последно промяна от Di_Va на Фев 22, '15, 15:14, променено общо 2 пъти.
лалесъм

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от лалесъм »

Ами, Нини, твоите кръгове са емблематични, колкото, колкото......олимпийските кръгове примерно :nod: Това е градината на Нини - веднага се разпознава :daaa: Освен това са тематични - рози и пълнеж основно, ако не бъркам - и ми стоят красиво така изолирани. Ако ще ги съединяваш да е само заради усвояване на тревни площи поради лакомия ;)
Deleted User 1445

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Deleted User 1445 »

Лаленце, така ми говори :tzeluvka: мързеливата Нини в мен веднага поклаща съгласително глава. Не е заради лакомия, а и децата и ММ мрънкат, че трева не остана. Наистина са рози и пълнеж, но ако сложа някакви юниперуси напр., да се разлеят извън кръгчетата и да нарушат строгата форма :hmmm:
Дафи, ще викаме май Неволята, разбирай Люб, за консултации :tzvetentze:
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Murof »

И аз имам кръг в градината! Като се замисля това неуместно творение го направих още с първите дейности в градината и до ден днешен си стои... и аз не знам защо! Спомням си ясно когато обмислях, идеята ми беше да от воювам от поляната пространство което да е без трева и си въобразявах че тя там повече няма да прорасне :) Това е снимка от 2004 година а кръга е от по-рано, розата се пречупи, малките розички подарих, сега там има други растения но кръгът си стои...
Изображение
Колко е празно, това място сега е джунгла:)
Нито една градина не е идеална.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Мария Николова »

Nini написа:Може, но само, ако е със супер ликра и високи токчета :lol: Ноелич :tzeluvka:
Е, че то това с ликрата и с високите токчета си е едно към едно нашата wenche, бе Нини!!! :o :lol: :lol: :gush:

Много съм гадна :twisted: на тема "градински украси", пред които камъчета в кръгчета с мед да ги намажеш, ;) ноооо днес е Прошка. Затова съм ей така: - :slips:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от ljuboznatelna »

Murof, ама не говорим за бордюри тука. Ето - пример съм дала - туя с камъчета. Кой ще си окоси туята? :D И да, може би създават някакво психологическо усещане, че терена вътре ще остане чист, като с магия :D
Аз харесвам бордюри. Много практично решение. Тяхната идея е и да разграничат, и да улеснят косенето. Камъчетата само го затрудняват.
Изображение

Яркия мулч ми е със съмнителни декоративни качества. В крайна сметка той е фон , а фонът трябва да е такъв, че всичко друго да изпъкне на него, а не обратно.
Изображение

Мога да приема като временно решение нещо такова, докато зеленията го покрие. Но като самостоятелно решение ми е странно:
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от ljuboznatelna »

Не харесвам редичка от еднакви растения, които не са бордюр и изобщо нищо не са - ей така бучнати в нищото, еднакви, еднакво високи.

Имам си обаче една редичка чимшири, която ми вади очите. Като започнахме да садим, имахме 200 растения, разделихме се в двата края на градината. Моята идея за чимширите които поръчах беше, да направя няколко групи или да ги включа с други храсти. Да ама ММ имал други планове за тях, и докато се усетя и го видя, ги насади по края на евентуалната алея. Ама не от край до край, ами някъде по средата и да не стигат доникъде. И беше толкова изненадан, че не ми харесаха! Затова ги оставихме, от едната им страна направих пътечка към алеята, а към другата по-късно добавих още три, да извият редичката, и пъхнах една туя, да се получи като елемент на формална градина. Мисля, че горе-долу се получи. Аз не съм ги снимала никога, защото ме дразнят, но това са част от тях:

Изображение

И още една редичка чимшири имам, пак по негова инициатива, този път с мое съгласие.Имаше работа в павликенските разсадници и били толкова изгодни, че не се стърпял и купил. Трябваше да са покрай пътеката, която води към зеленчуковата градина. После обаче, защото пътеката още не беше направена, ММ насади и още храсти, на които другаде не намерихме място. И сега редичката е в средата на лехата, от двете им страни - растения :D

И още една такава проява имаше ММ - насади ми една до друга в редица три лоницери нитида. Аз ги гледах лошо две години, докато накрая взех ножицата и ги направих на пиле.

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от МГХ »

Да ,въпросът с камъчетата е сложен.Аз обичам камъни всякакви.На Балкана няма нищо повече от камънаци и затова всичките ми кътчета са оградени с тях.Ето в ранна пролет се виждат най -добре Изображение
Тук съм ги подредила като подпорна стена Изображение
А тук са като бордюр на пътеката Изображение Те спират нашествието на тревата ,т.е. на дивото ,което е навсякъде в малкото отвоювана от мен територия за културните растения. :lol:
Така че въпросът е не "за и против камъчетата" ,а поставянето им с вкус , естетика и вписването им в общия вид на градината.Често нося камъни с мен от всяка екскурзия в планината или от морето .После дълго им търся точното място в градината.
Иначе и аз не харесвам това ,което Люб е посочила по-горе.Още по малко обли речни камъчета ,лакирани или боядисани , подредени с човечета и животинки.
Мярката е това ,което отличава красивото от кича.
За цветния мулч съм абсолютно съгласна.Ужасно кофти ми изглежда. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”