Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

За домашните и дивите животни
за животните
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Фев 5, '15, 22:45
Обратна връзка:

Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от за животните »

Петицията е адресирана към председателите на три комисии в Народно събрание. Сред целите е отхвърлянето на няколко безумни предложения на правителството, включени в новите законопроекти за изменение на Закона за защита на животните и Закона за ветеринарномедицинската дейност. Такива изменения биха засегнали неоснователно стопаните на домашни любимци и биха застрашили допълнително благоденствието на котките и кучетата в България.

Правителството възнамерява да задължи общините да предприемат безусловно контрол на безстопанствените котки по съществуващите схеми за контрол на кучетата. Сегашният подход в управлението на кучетата, основан на изграждането на приюти, е грешен. Приютите за животни в България са инструмент за злоупотреба с обществени финанси и мракобесие над животните.

Правителството възнамерява да въведе нови ограничения за участието на неправителствени организации за защита благоденствието на животните в обществения контрол върху спазването на закона. Това би означавало нови и нови "приюти" да работят без външен контрол и попадащите в тях хиляди животните да останат на произвола на властите.

Правителството също възнамерява да постави котките - домашни любимци под режима за идентификация, регистрация и ваксинация, който е предвиден сега за домашните кучета.

Моля приятелите на животните в този форум да се запознаят с исканията на нашата петиция до Народно събрание, да се включат в подписката към нея и да помолят други загрижени хора за подкрепа на каузата на животните. Линк към петицията (излиза удължен заради кирилицата в уебадреса):

https://www.change.org/p/%D1%80%D1%83%D ... 1%80%D0%B8

--
Петиция в защита на животните в България. Прочетете, подпишете и разпространете:
https://www.change.org/p/roumen-hristov ... s-bulgaria
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1621
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от Бобсъна »

Па некой ша смуче евраци май.....Кат лумпените по казуса с мечата луканка..... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: Немате насита,глисти либерастни!!!! :oops: :oops: :oops:
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1151 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от Мария Николова »

Драги ми за животните!
Мракобесие над хората е да се развъждат безконтролно и безотговорно стада от котки, които неизбежно се превръщат в бедомни котки. Никога не бих посегнала на животно, но улични бездомни котки точно в този момент изравят луковиците на лалетата, акат между тях, чешат си дупетата върху покаралите лалета и ги чупят. Те унищожават бъдещата красота в двора ми, за която аз съм се лишавала от много неща, за да я купя.
Ето в това се изразява мародерството над една стара жена от страна на бездомните, безотговорно развъждани котки, греха заради които лежи върху вас, развъждащите ги.
Не върху нас, които не ги развъждаме. :swait:
Когато домашните любимци са регистрирани, и се плаща за тях, няма на всяка крачка да настъпваме по дворовете си акано и повръщано от котки. Всеки желаещ ще може да задържи толкова котки, на колкото броя е в състояние да осигури достоен живот и любов.
Пиша точка на правителството. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от serena »

Мракобесие е тъпите и безотговорни стопани да не си кастрират любимците и да изхвърлят поколенията им :evil: които ако оживеят, не са виновни, че са се родили и са се озовали на улицата. Ако всеки стопанин е достатъчно отговорен, нещата щяха да са съвсем различни. А това с приютите за котки е неимоверна глупост, като знам какви са приютите за кучета у нас. И какво, в приютите ще държим котките в клетки - докога? Щял живот в клетка ли ще са, или ще ги убиваме, ако никой не ги поиска? А пък относно акането - почти всеки ден виждам домашни кучета, които си акат на улицата и на стопаните им не им пука. Всичко е от простотията и безотговорността на хората и репресивни мерки върху животните едва ли ще помогнат за подобряване на положението.

Община Бургас може да е за пример за това как няма бездомни кучета по улиците, без да бъдат убивани животни -общината финансира кастрации с отстъпки дори и за домашните животни, а за тези от улицата, събрани в малък приют, провеждат активни акции за осиновяване с последващ контрол дали осиновителите се грижат добре за животното. А не само дай да усвояваме едни пари, пък на животните какво им е - не ни пука, само да не ги виждаме. Ето такъв начин на мислене ме отвращава.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от vodo-leika »

Отношението на стопаните към животните няма да се промени, особено със заглавие "спрете изграждането на концлагери". Нищо от онова, което прочетох не ми носи и минимална идея за концлагер. Аз обожавам животните, в блока се грижим за всичкото котки и кучета, но съгласете се, че контрол трябва да има и не може заради х и y неправителствени организации хора да бъдат гонени, хапани и убивани. Това ми напомня малко за Хелзинския комитет и мургавите братя. Цялата тази патетика е просто отблъскваща и с нищо не допринася за дебата какво още може да се направи, за да се реши този проблем. С електронни петиции с неясни цели се убива време и просто се претака в интернет пространството.
А и вас какво ви притеснява да се кастрират и следят котките, извинете?
Аватар
stefka
Кафевар/ка/
Мнения: 722
Регистриран на: Апр 8, '11, 12:52
Местоположение: София

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от stefka »

Мария Николова написа:Драги ми за животните!
Мракобесие над хората е да се развъждат безконтролно и безотговорно стада от котки, които неизбежно се превръщат в бедомни котки. Никога не бих посегнала на животно, но улични бездомни котки точно в този момент изравят луковиците на лалетата, акат между тях, чешат си дупетата върху покаралите лалета и ги чупят. Те унищожават бъдещата красота в двора ми, за която аз съм се лишавала от много неща, за да я купя.
Ето в това се изразява мародерството над една стара жена от страна на бездомните, безотговорно развъждани котки, греха заради които лежи върху вас, развъждащите ги.
Не върху нас, които не ги развъждаме. :swait:
Когато домашните любимци са регистрирани, и се плаща за тях, няма на всяка крачка да настъпваме по дворовете си акано и повръщано от котки. Всеки желаещ ще може да задържи толкова котки, на колкото броя е в състояние да осигури достоен живот и любов.
Пиша точка на правителството. :daaa:
АБСОЛЮТНО ТОЧНО!!! :daaa:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от Миша »

:idea1: Аз предлагам да поставим под контрол и микрочипиране къртиците,които съвсем безотговорно и самосиндикално се размножават в двора ми,в резултат на което лалетата ми са извадени извън полагащите им се по план места ,а купчините пръст от къртичините са засипали надълбоко останалите :eeeh: .Много моля властта да вземе бързо мерки за изграждане на приюти за къртиците,като в последствие към тези приюти бъдат изградени и подобни за мишките и плъховете,които изгризват луковици,белят фиданки и разнасят всевъзможни и невъзможни болести ,и които в съвсем обозримо бъдеще ще се разхождат съвсем безнаказано посред градските градинки,защото ще липсват естествените им врагове-котките .А и не на последно място,драги властимащи,като се вземе броят на сега съществуващите популации от нечипирани къртици и мишки,това предполага един постоянен и непресъхващ извор на доходи ,които да пълнят общинските хазни! :idea1:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от rumivarna »

Мише, пропуснала си да предложиш за микрочипиране и кастрация слепите кучета :x :hihihi:
Абсолютно подкрепям мнението на Серена!!!!! :daaa:
Повече няма да пиша по темата защото до консенсус е изключено да стигнем. ;)
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от serena »

Аз пък ще пиша. Как не разбирате, че проблемът не са животните, а хората и отношението им към животните! Аз съм ЗА контрол първо на хората, заради които толкова много безпризорни животни има по улиците. Първият проблем е безконтролното размножаване на домашните любимци и изхвърлянето на поколенията им на улицата, понякога още съвсем малки и слепи. Това трябва да се промени из основи, но то няма да стане със затварянето на животните в приюти. Вие имате ли представа какви са условията в тези приюти, особено в София?!! Мине не-мине чета за пламнала епидемия от гана сред кучетата, чета за току-що кастрирани малки и големи животни, захвърлени на цимента да се оправят както могат, ако оживеят. Да не говоря за фалшивите кастрации, които са направени само на документи. Така изградена, системата няма интерес да реши проблема, защото след като той бъде решен, те ще станат излишни и паричките ще секнат. Защото хората, които са я създали, както и тези, които работят в нея, не мислят за животните, а за финансовата си изгода. По отношение на чипирането - каква полза от него, след като няма електронен регистър за разчитане на информацията от чипа, или пак дай само да усвоим едни пари...

Промяната в мисленето на хората ще стане при едновременното прилагане от една страна на контрол, а от друга - с масови акции като тези в Бургас, за осиновяване на непородисти животни от приюти, за доброволческо участие с труд в приютите, за информационни акции защо да кастрираме домашните си любимци. Ако те не дават поколения, които се изхвърлят, проблемът ще стане много по-търпим и подлежащ на обхващане и до голяма степен на решаване. Не на последно място е и активната работа на Зоополиция, ама на истинска такава, подкрепена от полицията, както е на Запад, а не някаква фиктивна организацийка, създадена с цел смучене на пари. Едва след това нещата ще започнат да влизат в определени рамки, в които да се чувстват добре и хората, и животните. А не да не ни пука какво се случва с тях, стига само да не са пред очите ни и ние да сме си добре и да си продължаваме по досегашния начин :evil:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Петиция "Спрете изграждането на концлагери за животни"

Мнение от serena »

В добавка - ето такива и подобни мероприятия трябва да се провеждат постоянно и дългосрочно - http://ovarna.bg/newsbulgaria/nacionaln ... -porodata/" onclick="window.open(this.href);return false;

Как Община Бургас се справя с проблема с бездомните кучета - http://btvnovinite.bg/video/video/tazi- ... cheta.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”