Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Ами не знам. Толкова успяхме да почистим с ММ. Следващия път ще е след 10 дни , че съм заета с изборите.
Всъщност това е стена от плет, мазана с кал. Керемидите и гредите ги махнахме. Има и един клематис отдолу. И местните анемонета са ми там ,ония нежни синички , които растат покрай реките в България. Все неща , които съм събирала с огромно желание .
Хубавото е ,че настина сега ще е по светло и просторно , но бая работа ще има докато почистим.Има опасност другата част да падне върху рододендроните ми.
Надявах се ,че ще падне навътре.Така ми каза един местен дядо. Твърдеше ,че при срутване къщите падали навътре. Ама и нямаше какво да се направи. Тя се руши от много години.
Ето я цялата Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Margaritenia »

Нямам думи! Съчувствам ти с цялото си сърце!!!!
Ако говориш с кмета, няма ли да вземе мерки да я събори?
При нас имаше такава стара къща и децата влизаха вътре и играеха и от кметството я събориха, защото беше опасна за живота!
Ако не иска кмета, не може ли вие леко да й помогнете да падне в правилната посока?
Ами ако ти или друг беше под керемидите и плевеше точно в момента на срутването!!!!

Безобразие!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Daniela Pargu »

Не може ли да се подпре някакси,че да се подпомогне падане в желана посока?
По китките няма да има повреди- рано е още,ще се възстановят, по руините действай!
Пред мен има празна къща с подобна съдба-и аз треперя да не се разруши ,че ще я гледам ежедневно!И не продават...
Затова пък сме почти в ДИВОТИНО!/като нарицателно де ,че то има село с това име/ :dovolen:
Горе главата,момиче,ще се справиш! :tzeluvka: :gush:
denitsavm

Re: Там , на Балкана !

Мнение от denitsavm »

Направо се обади на местните "събратя" да я посъборят на другата страна преди да се порути върху прекрасната ти градина ... И да ти кажа мисля че руините изглеждат много автентично и ще направят красива рамка за снимки :tzeluvka:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря ви , момичета.
Имаме кметски наместник на съседното село , който няма пари за нищо.
Цигани нямаме и слава богу !
С руините ще се справяме сами , но наистина обсъждаме начин да подпрем останалата част , за да падне навътре. Ще търсим помощ от съседите да вземат част от дървения материал за горене . Собствениците дори не отговарят на телефона или пък вече не е актуален , кой знае.
Останалата част от градината осезаемо е пролетна Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Там , на Балкана !

Мнение от ToBo »

Хич не се чудѝ, ами ѝ кажи накъде да пада, със или без братя :evil: Знаеш, че всички факти ще са без значение, щом е опасна :daaa: И никой не може да докаже намеса :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от elmaz »

Не се коси, Миленче,
всичи луковички ще тръгнат , дори ще се проврат
между руините и ще цъфнат.
Важно е да няма прекършени иглолистни или дръвчета.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от venetka70 »

Миленка, изобщо не се безпокой, а я побутнете и и дайте направление на тая къща накъде да падне. Две къщи, не една срещу нас бяха в това положение и нямаше какво да се направи.
Ние си имаме кмет, селото не е малко, ама хич и не чу какво му говорим. Майка ми писа писма, праща хабери на собствениците. Нищо.
Накрая татко с един багер досъбори къщите, подравни мястото и сега имаме огромна поляна и приказна гледка. Съседите мрънкаха, че било намеса, но като им каза, че ще намери хора първо да изнесат дървения материал и камъните и ще им ги даде, мирясаха.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

И ние с това обещание за дървения материал ще примамваме съседите да помогнат :lol:
Надявам се да се справим , но е много работа . А за растенията ми е жал. Макар че като поотмина първоначалната емоция се поуспокоих , че сега ще има повече светлина и простор , гледка и по друг начин ще наредя тази част от градината. Както се казва- всяко зло за добро.
За останалата част още умуваме как точно да я побутнем навътре.
РОУЗ

Re: Там , на Балкана !

Мнение от РОУЗ »

Дано с възстановят бързо растенията в чудната градинка и да няма повече поражения.
Пишете сигнал до кмета на общината, не до селския, той издава заповед за премахване, има законова процедра, но с неясна продължителност, през това време укрепвате доколкото може с подръчни материали, една хоризонтална и няколко вертикални греди под наклон и всички стискаме палци. :tzeluvka:

Прозорците от падналата къща ако са що годе читави, запази ги, все в нещо ще им намериш приложение.
Търсих сума ти време такива да си правя витрина за чаши.

А вчера Ида подари на Ноелка за ЧРД -то страхотно пано със снимки в такава рамка от старовремски джам.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”