Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Блгодаря, Алина. Красиви са. Нямам толкова място , но все ще направя нещо. Харесват ми тези с неправилни форми като в природата.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

В очакване на снега червеното листно зеле като декоративен елемент :hihihi:
Изображение
И облаци в небето Изображение
носещи сняг Изображение
и пънчета в очакване да бъдат нацепени за огнището Изображение
Готови сме за зимата.
Салатките чакат снега Изображение до тях се е сгушил чесън / и буренчета също/
а листата на ягодите са в красиви полутонове Изображение
Чакаме първия сняг.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Там , на Балкана !

Мнение от calico »

Нямате още първи сняг? :o
Даже и при мен побеля от втория сняг
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Не , до сега не е валяло. В Русе само малко снежинки имаше при първата вълна ,а днес пак ръсна малко по покривите .Не повече от сантиметър. На Балкана не беше валял до сега. Може би тази нощ. В неделя достигна 19 градуса и бях по блуза на двора. Правих слънчеви бани :lol: В понеделник задуха , но пак беше топло. Едва привечер притъмня и стана студено. ние си тръгнахме късния след обяд .Предполагам ,че през нощта е дошъл и снегът.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от маргото »

Миленка, :tzeluvka: и балконската градинка е чудесна! И хубави облаци си снимала.
Чудно, уж сте по-на север, пък още сте без сняг. При нас си беше побеляло сутринта,
даже и сега вали ситно. Пънчетата ще оформят красива групичка, ако се превърнат в саксии. :daaa:
лалесъм

Re: Там , на Балкана !

Мнение от лалесъм »

Изображение
Че е красиво - чудно красиво е, а става ли за ядене ;)
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Става ,лаленце. Но аз изпуснах момента , пък и ми беше жал да го късам :lol: Става за баница . Правих плънка от листата с лук и сирене. Зеленото е по -добро , защото това става доста лилаво като го готвиш. Но си мисля ,че ще става за смути или сок с овкусяване. Миша каза ,че го хрупала и сурово.
Аз обаче основно го използвах за красота :lol: :lol: :lol:
Марго , при нас побеля и се стопи веднага.Просто напудри лекичко.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Нали сега е времето за нови идеи и планиране на градината , та по този повод се заех да си направя примерна схема за био домати. До сега винаги съм се придържала към тези средства , но тази година по изключение и поради страх да не ги изпусна, пръсках и със химически препарати. Резултатът не ми хареса. имаше нещо във вкуса , което не беше както трябва. Може и да си внушавам , но... поне така ми се струва. Пък и сортовете , които сях ,бяха твърде "модерни ". Тази година ще наблегна на директни , изпитани и добре познати по нашите земи. Все още размишлявам кои . Със сигурност ще сея наслада , розова магия /блян/, ръгби, едни розови черита , които много харесах и пак поръчах ,биволско сърце /или там каквото е името му/ . Ще се радвам , ако ми препоръчате едър червен домат от типа на идеала.
И ето схемата , която съм си направила за опазването им /датите са примерни около/:
БИО ДОМАТИ
20.април- обеззаразяване на почвата чрез пръскане със син камък /200 гр.на 10 л вода пръска се почвата и се прекопава леко/
25.04 до 6.05. засаждане / в дупката тор , може и люспи от лук , ако събера/
20-25.05. пръскане с Калиев перманганат – бледорозов разтвор
1-5 юни Обезмаслено прясно мляко + йод (0,5 л мляко : 10 л вода : 20 капки йод)
10-11.юни Пепеляна вода: 2 кофички от кисело мляко с дървесна пепел се заливат с вряла вода, кипи 10-15 минути, оставя се да изстине и се прецежда. Разрежда се до 10 литра с вода. Може да се комбинира с материал за листно торене.
25-30.юни Бордолезов разтвор в края на юни (Синият камък забавя развитието-никога да не се пръскат младите листа, върха и цветовете)
по нататък пръскане със следните смеси :
Пепеляна вода + настойка от коприва - алкална
коприва+зехтинено-сапунена емулсия - алкална
при нужда и други .
лалесъм

Re: Там , на Балкана !

Мнение от лалесъм »

МГХ, не забравяй листното подхранване с някаква тор преди плодообразуването. ММ тази година това приложи края на май-началото на юни плюс пръскане с моята отвара за рози - зехтин, сода, чеснова вода, сапун. Имахме добра реколта за нашите условия :liubov2:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Там , на Балкана !

Мнение от nadin »

Миша препоръчва горещо пръскане с разтвор на масло от Чаено дърво срещу трипсове и други смучести, но за точната пропорция трябва нея да питаш, защото това което продават в аптеките е много силно.

Аз при мен залагам много на отварите с чесън и препаратите на LEILI за листно третиране. еднп пакетче ми стига за една голяма пръскачка: http://www.agrobiotrading.com/torove/in ... leili.html.

Ако се наложи пръскане с химия ползвам куадрис и то само до завръз, защото има години когато се налага иначе губиш всичко.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”