Моята градинка в Гласгоу

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от РОУЗ »

2-3 катерача ще разкрасят всяка къща, ако разрешават, разбира се. :nod:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от МГХ »

Най-хубавата и вълнуваща част е да започнеш нещо от начало.Пък и ти имаш много опит,така че няма начин да не се получи.Успех ,Дени ! Във всичко - в новия живот , в новата градина , в работата ,във всичко. :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от calico »

И защо ми го няма мнението :svekurva: аз толкова акъл наръсих. :ufff:

Значи не е трябвало да ръся

ГлаСгоу - отде накъде? Нещо като Неапол и Наполи
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от denitsavm »

Ми, Ани, защото преди да дойдем гледах разни клипчета на шотландците как говорят тук и те всички казваха Глазгоу със "С" и на мен ми хареса ;)

Почвай наново да ръсиш акъл :dovolen:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от МГХ »

Сега се загледах в къщата.Интересни прозорци има.Като на влак или контейнер.Не е грозна ,но е странна за нашите представи. :daaa:
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от laydidi13 »

Дворчето не е малко,очакваме нови снимки,предизвикателно е наистина да се започне от нищо. :dovolen: :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от calico »

Дени, ръсих акъл да не правиш нищо трайно тази година.
Да следиш къде, кога и за колко са слънчевите места в двора, сенките какви са лятото- тъмни или светли, къде са ветровитите места, къде заветните, да си записваш поне 2-3 месеца данни и наесен да решаваш кое къде и как ще е, то и без това повечето неща наесен се садят. Иначе упражнението местене и разместване ще го тренираш и там.

Аз разбирам че те сърбят ръцете да градинарстваш, обаче можеш да се развихриш със едногодишни. Също и саксийни, сандъчести и пр. Трябва да ти пратим резници от прости мушката, много резници. Те ще ти дават цвят цяло лято. Ще си накиприш там масичката отвън, малко саксии и сандъци, тревичката като се раззеленее и ще стане чудно.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от denitsavm »

Ани, точно това и аз си мислех :daaa: Хем да е шаренко нещо и красивичко, хем да не накупя разни скъпотии и после да им се чудя какво да ги правя, ако решим да си изберем по-хубава къща или просто да трябва да местя :nod: Ще наслагам по саксии разни неща, ще си оформя някое патио с масичка и шарениика около него и ще чакам да стане време за истинска градина :nod: То нито средства, нито време има да се направи отведнъж, не съм разучила още разсадниците.... че аз още не съм и шофирала тук. А работа на двора си има, най-вече са рязане и чистене, пооправяне на тревата и т.н., но е достатъчно да си начешам крастата

Да ви кажа има по супермаркетите рози също като при нас - бял чаен хибрид, розова катерлива, червена ароматна... в картонени кутии с восък и трици :D Имаше и клематиси с имена даже, в Лидъл, ама по 6-7 паунда и нищо грабващо окото ;)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от Гео, граф »

Ха, 50 квадрата да не са малко?!? Ти тук беше на 100, пък имаше и моравка, така че просто проектираш двойно по-малко :swink:! Айде чакам и вече нямам търпение :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градинка в Гласгоу

Мнение от milena02 »

Точно така, Дени! Истинско патио май не сме правили досега, ти имаш тази възможност да си го накиприш. Даже мисля, че с едногодишни може да стане чудно. Всеки сезон и всяка година ще изглежда различно, според каквото ти хрумне през зимата.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”