Сеене на семена и семенаци

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от botan »

Много съм развълнуван! :ssun:
Insta: ex_hort
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от katia »

И първите ми мъници. Морозные узоры х Ruht.Така ли трябва да го напиша...не знам :hmmm:
Изображение
doranikolova
Kъсо кафе
Мнения: 92
Регистриран на: Яну 13, '12, 09:25
Местоположение: Бургас

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от doranikolova »

Кате ся семенсата от стрептокар,че аз посях на 16.03 няма нищо да знам да чакам ли още?
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от katia »

Моите ги събрах и на другия ден ги сях. Първите 2 поникнаха след 3 дни и после другите и продължават да излизат нови. Тези обаче не са купени...Ботан да каже иначе колко е дълъг срока на кълняемост. Аз не знам.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от botan »

Не съм сигурен, че разбирам напълно въпроса, но по това, което си мисля че разбрах - да. Чака се поне месец преди да се отпишат. Ако не тръгнат когато се очаква променяш леко условията. В случая са минали само 10 дена, а геснериевите типично кълнят на 14-15тия.
Кате, срока на кълняемост не е времето, което ще им отнеме да покълнат когато са насяти, а времето в което семената запазват своята способност да покълнат.
Относно изписването на хибрида... горе долу. Т.е. като цяло така би трябвало да изглежда като първо се поставя майчиното растение а след хикса бащиното, което не знам дали си съобразила. Иначе има грешка в изписването на Ruth
Insta: ex_hort
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от katia »

Ех не се научих да го пиша този Ruth :oops: да първо е майката после бащата. Да за кълняемостта и аз това имах предвид времето през което е възможно да покълнат и тъй като аз от шушулката направо ги посях...не знаех нейните колко време са стояли, купени ли са от някъде и т.н. Щото аз например си оставих едни семена от плумбаго от миналата година щото ми бяха много, е миналата година всички изникнаха, тази година същите не се показа нито едно...На нашите пакетчета пише уж 2 години и е сложена някаква дата предположих че и тези от Балл ще поникнат...ама не
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от botan »

Днес сях Columnea purpureovittata и много силно се надявам да покълнат защото тези дребни семенца да ги изкараш от сочната ягода си е кошмарно. А като бонус на гадостта и факта, че я мажеш по салфетка вместо да я изядеш... :lol:
Този път смених и субстрата. Вместо чист торф слоших смес предимно от торф пак, но със щипка почва, стиска пясък и малко перлит (и жабешко око и крак от котка Изображение)
Insta: ex_hort
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от botan »

Покълнаха колумнейките без проблем в стандартното време, ама няма кой да ги пресади и си седят фъстъчковци.
Днес се удивявам на светлят ми ум. Преди !година! съм правил някакви хибриди и познайте - напълно съм забравил след това, та чак до днес. Цяла година капсулките със семенцата са си седели на растенията и на условията на околната среда. Току що ги посях, да видим каква кълняемост ще имат. :oops: :oops: :stiskam:
Insta: ex_hort
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от kim »

botan написа:Днес се удивявам на светлят ми ум.
:D :stiskam: Дано поникнат.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Сеене на семена и семенаци

Мнение от botan »

Покълнаха и то с добра кълняемост.
Insta: ex_hort
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”