Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1037 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Така е. :sdaaa: Имате цветна пъпка! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Дървовидните са по-бързокраки :lol: от тревистите. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Олееее, ще пукна от кеф :ieeemyzh:
Това растение има 5—6 такива пъпки. Ще го изчакам да отвори поне една да видя и наснимам цвета и после трябва ще махна останалите да не се изтощава, нали? Дано предстоящите студове не ги повредят :stiskam:
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от libra »

Те,и без друго ,цъфтят по 3 дни,нямат много време за изтощаване,порадвай им се.Иначе ,много обичат да правят семена,тях можеш да премахнеш.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от boggy »

Лелеее, не бях влизала тук :) Чакам с нетърпение да видя всичко, ще стане уникалноооооо.Браво!
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Благодаря, Боги :tzeluvka:
Истината е, че тази градина е много изстрадана и е много изстрадала. Толкова много исках да стане бързо, но по независещи от мен причини не ставаше. Чак тази пролет се научих да се радвам на пътя, на дребните неща, а не да драпам неистово към крайния ефект. И вече не ме тормози, че няма трева, а се радвам на пъпките на първите божури и поникнали пулсатили. И че входът е като бойно поле, щом розите са презимували успешно и обещават красота ...
Дали е градинарско помъдряване :hmmm:
А дано :stiskam:
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от libra »

Истината е ,че къща и градина са си зор да се направят ,без да изпадам в подробности.Пожелавам ти да имаш само щастливи преживявания,а за умората и ядовете да си спомняш с усмивка !
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Умората е добре дошла, на ядовете се уча да не се давам.
Благодаря, Либра :tzvetentze:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Noel »

Браво,Рени :ieeee:
Не сама че си започнала,ами и снимки има.
Всичко ли се установи по местата вече?Ех,мечтана и изстрадана градина.Нищо.Мина вече.Време е да се радваш.
Давай знак,вече съм нормален човек с почивки.Много ще ми е хубаво на кафе с почвен примес при теб :tzeluvka:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Ноел, добре си ми дошла :tzvetentze:
Далеч не всичко е засадено, особено комбинациите с многогодишни тревисти. Предния двор също чака. Имам към 20-тина саксии още и добавям по някоя да не губя форма :lol:
Скоро започват поредните, но се надявам да са последни, изкопни работи и после ще мога да се развихря съвсем.
Ще се възползвам от предложението ти и ще се организираме на кафе и планиране, имам си вече и завършена тоалетна, какво повече му трябва на човек :srofl:
Междувременно ще докладвам резултатите от миналогодишната работа, ще идентифицирам грешките си и с помощта на форума, за да ги поправям докато растенията са малки.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Не ми стига времето да си вляза спокойно в темата и да кача някоя снимка. Крада по няколко часа през ден да отскоча до градината да полея, преди да засуши толкова и да поолевя, обаче сега вече плевенето е почти невъзможно - много сухо и твърдо :evil:
Странна е тази моята почва. Има един кратък период малко след валеж, когато е много приятна за работа, после става на тухла където не е разрохквано преди. А ако има големи буци само зимното премръзване ги разрушава или чук над 15 кг :evil:
Все пак борбата продължава ...
Малко стари снимки от началото на април:
Как се казваше това, не помня, но взе че цъфна ...
Изображение

Мускаритата ... Тази есен ще се заимам с още от тях, искам ги в огромни количества
Изображение

Два едромски епимедиума, но не им погледнах имената.
Този цъфна първи, иначе се прояви като вечнозелен и цяла зима беше с листа, есенната му окраска беше много красиво червено-оранжева
Изображение

Изображение

Този цъфти 1 седмица след първия, ама какви цветове самооооо ... Но листата му не държат цяла зима.
Изображение

http://media.snimka.bg/s1/6165/038574333.jpg?r=0
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”