Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
лалесъм

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от лалесъм »

Рени, слушай Миша, че е много напред с материала :daaa:
Обаче аз все си мисля, че сега, есента, е хубаво да засадиш поне дърветата...и храстите ;)
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Не смея да садя преди да съм приключила с почвоподготовката, а не смея да я обявя за приключена докато не каже Миша, че може. Нека си вали, тя все ще хвърли поглед насам :daaa:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Миша »

Изчакай , ако вкарате трактора на много мокро отново ще утъпчете, с дисковете не става, калта се захваща между дисковете .Ако засуши след дъждове може и да стане ,лично аз не бих фрезовала , но вие сами си преценявате

Лаленце, в нашия край есенното садене на дървета не винаги е успешно, нямам представа защо, обикновено всичко насадено пролет се хваща, засадените есен дават страдат , често и не тръгват .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
лалесъм

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от лалесъм »

Ясно, извинявам се, че подстрекавам и без това жадната за градина душа на Рени :tzvetentze:
Значи няма да има есенен дървесен скелет на градината, а направо цялостна нова градина на пролет :daaa:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Миша, благодаря за мнението! Много е важно за мен :tzvetentze:
А това за дърветата и аз го потвърждавам. Не знам защо, но трудно се хващат по нашия край. Аз есенно време имам успех само с рози на гол корен. Чудя се, дали ще е така и с дърво от саксия, но не ми се рискува. Щом са издържали до сега, ще устискат и зимата в саксии и после - напролет с песен и лопата!
Дано до тогава успея да организирам пътеките, така че после въобще да не ми се пречкат крака на майстори в Светая Светих, а само из къщата :D
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Миша »

Рени, да не се подлъжеш като засуши, червената почва е много особена, отгоре изглежда суха, а отдолу си е киша, трябва да копнете поне на 20 см, за да прецените става ли за фрезоване, ако вкарате фреза на мокро прави всичко на "кюфтета" както казват децата .

От саксия също понякога не става с есенното засаждане, обикновено саксията се надига, под нея влиза вода и замръзва, съответно и растението замръзва
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Ок, първо ще проверявам с лопатата да е просъхнало на дълбоко и после ще решаваме. Няма да бързам, обещавам :dovolen:
За саксията - и аз така си мислех. Затова няма да садя дърветата.
Тъкмо ми стана тъжно за тях и се сетих, че имам +/- 150 рози са садене (местене на стари, засаждане на новите, дано не дойдат по-рано), та дърветата все могат да почакат, няма да се седи съвсем без работа :hihihi:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Понеже цялата Мара втасала (от къде ли пък идва този израз?) и при мен всичко вече е толкова готово (виж снимките от предните страници :lol: ), а имам забране за оране (Миша :liubov: ), та съм се замислила значи за парадния двор, демек за пред вратата. Ще оставим за малко задната градина, като турски сериал, за следващия сезон и да помислим за отпред. Не че там е готово, нееее, даже разтурията е още по-голяма, щото решиха да мажат и са едни скелета, ум да ти зАйде, но пък напролет вече ще са се разкарали, няма да ми се пречкат крака на строители и ще мога спокойно да си садя :ieeemyzh:
Обаче сега е така
Изображение
Та на въпросът за предната градина.
Иска ми се да е малко по-стегната, да клони към геометрична (ама не баш), абе джунгления елемент да е сведен до минимум. Причината е, че ако направя ботаническата оргия, която се заформя отзад, няма никак да се връзва с фасадата на къщата, трябва да е по-семпло. Обаче все пак плавно да преминава в съседната "горичка".
Мястото има приблизително следните размери и форма:
Изображение
Гледайте по-светлите полета 1 и 2. Поле 3 е трева. Изложението е изток. Големите кръгове са дървета, най-близкото до проблемния участък е Magnolia stellata.
За сега умувам върху вариант с нисък бордюр от чемшир по края.
От двете страни на входната пътека ми се иска се да направя по една комбинация от 3 иглолистни на триъгълник - кръгло, колоновидно и хоризонтално - Pinus mugo Varella, тис и някаква проста стелеща млака хвойна (обаче тя как ли ще се впише зад чемширения бордюр, може би пред нея не трябва да има бордюр :hmmm: ).
Искам също да вместя и една група от 3 Цветелинки (пак на триъгълник) опасани отпред с Little White Pet, от другата страна на пътеката сходна група, но от Nostalgie и White Morsdag (като казах лакомията е такава, че сърце не ми дава да повтарям твърде много рози от един сорт).
Значи всяка от групите иглолистни и рози ще са разположени несиметрично край пътеката - от едната страна започваме с иглолистни, а от другата с рози.
Празните места мисля да запълня с нещо цъфтящо в синьо-виолетово, нещо като цвета на непета ( :liubov2: ). Лалето ми подсказа Geranium Rozanne.
Моля, изкритикувайте верися първа и да я подобрим!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 401 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от zeleno »

аз бордюр от чемшир не бих правила / най-малко всеки път ще го прескачаш за да си обгрижваш растенията зад него
доколкото разбрах иглолистните и розите ще са заедно и в двете петна , но не симетрично
и сега въпроса - ще мулчираш ли ?
розите накупени ли са ?
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Tanet »

renimoss написа:Понеже цялата Мара втасала (от къде ли пък идва този израз?)
!
На гръцки втаксах май значи готов съм, свърших навреме.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”