Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Миша »

Почти сме съседки, познала съм значи :angelche:
Не забравяй, че твоето място е необработено за разлика от полето , а и в момента с тракторите минават само с дисковете, никой не оре
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Права си! Озаптявам нетърпението и почвам молебен за дъжд :tyzhnoangelche:
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от liubami »

Рени,мила...стискам палци :stiskam: ,дано си решила проблема с оранта:stiskam:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Мария Николова »

renimoss написа: Ама големите трактори си орат напоколо, значи те могат!
Днес имам работа, но утре отивам да дебна трактори и трактористи из полето наоколо, както котка дебне мишки :lol:
Рени, разликата между твоя двор и там, където си видяла, че орат големите трактори, е, че те орат обработвани площи ;) - нива, или зеленчукова градина. Пък при теб земята е... девствена. :hihihi:
Изчакай дъждовете. :swait: А сега, като издебнеш тракторист, се уговори за 2-3 дни след спирането им.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Да, така ще направя. Освен ако някой не каже, че ще стане ...
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от venetka70 »

renimoss написа:Мдааа, само да маркирам присъствие и извършване на някаква дейност :twisted:
Вчера дойде мини-трактор да изоре. При първото минаване счупи един от копачите, а при второто се счупи оста на фрезата! Има един участък, който е твърд на камък, не знам защо, външно не личи. Не постигнах повече от 15 см дълбочина, което не е достатъчно. Може би ако беше влажно щеше да е по-лесно, страшен прах се вдигаше, като сахарска буря. Измръзнах половин ден на вятъра. Т.е. мисията не беше успешна :snif:
Започнах да издирвам по-голям трактор със сериозен плуг, защото не мога нищо да садя преди почвата да е добре подготвена. Добре че съседите още не са сложили ограда откъм нас и оттам ще мога да вкарам трактора.
Одисеята продължава :D
Ако това ще ти прозвучи успокоително да знаеш, че при нашия първи опит за оран в градината мини тракторчето се обърна по гръб, тъй като заора около половин метър и запря на място. Тракториста даде газ и до там- с колелетата нагоре. Поне човека успя да скочи навреме. После вкарахме тежката артилерия и като наискочиха едни ти ми камънаци, коренища и що ли не. А от горе не личеше да е чак толкова зле.
Та и при теб със сигурност ще има неочаквани съкровища, но не се плаши. Ще се изчисти. Само един съвет от мен. Сигурно вече си разбрала, че голяма част от съфорумците си падаме по градински аранжировки с камъни. Това дето ще излезе наяве като камънаци след оранта си го сложи по наблизко. Да не стане като при нас- първо разчиствахме и изхвърляхме с багер камъни, после пък ходехме с колата като луди да търсим из околията .
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от nadin »

Тя Рени каза че за сега не планира алпинеум ама знае ли някой ако пък излезнат много камъни :D
То и аз не планирах алпинеуми ама като имам камъни за две огради още дето се чудя какво да ги правя, та ето как се почва. :D
GIOIA(Джоя)

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Рени,честита ти ограда! :ieeee: Харесвам,такива семпли огради!
Все пак плана се изпълнява и нещата се случват,макар и бавно :daaa:
Поздравявам те за търпението,да подготвиш двора и почвата,преди да започнеш да правиш градина! :sbow:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Значи, пътувам си аз вчера за Подгумер, защото ММ ми е подготвил изненада. Насред пътя ми звъни непознат номер, говори ми на завален българо-руски и се изяснява, че полските растения са пристигнали. Хайде обратен завой и голямото приключение с разпределянето (искрено се забавлявах!). И през цялото време ме чопли, какво става с изненадата (щото по пътя на връщане стана ясно в общи линии за какво става дума).
А тя се оказа :shock:
Изображение
Намерете трите разлики с преди два дни :angelche:
Изображение
Жокер: сега дълбочината е 50 см, оня ден беше 10 см!
Ми, орането си е мъжка работа, както и да го погледнеш.
Същият голям трактор обеща и да фрезова след като завали :ieeemyzh:
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от juliboss »

ихааа, какво пропусна вчера :D височки буци - видим прогрес :daaa: пожелаваме дъжд :srain:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”