Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от къщичка »

Рени, честита оградка! Много е хубава-семпла. Представям си я с розите, ще стане много хубаво!
А портите ще имат ли " заврънтулки"?
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

zeleno написа:renimoss , забелязвам съществен пропуск в списъка с инструменти - няма вила за обръщане с която ще вадиш и местиш растенията , които започваш тепърва да садиш :angelche:
пък и дано не ти кацнат във въпросния вторник "люляците" :hihihi:
:o толкова бързо да дойдат! А дано! Дано и времето не е чак толкова мокро, колкото ни плашат :D
За вилата наистина бях забравила, благодаря, че ме подсети. Намерих в една железария доста солидно изглеждащи руски инструменти, които се надявам да не се огъват като обичайните тенекета.

Къщичке, портите също ще са съвсем семпли. Аз по принцип не харесвам огради със заврънтулки, а наистина красивото стилно ковано желязо е скъпа инвестиция. Освен това къщата е такава, че не търпи много орнаментика. Странна се получи, изцяло решена от архитекта, без наша намеса по отношение на външния вид. Резултатът много ми харесва, семпла и изчистена, но много взискателна по отношение на детайлите.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от маргото »

Хубава оградка, Рени! :daaa: Е сега вече, ти си на ход, край на търпението!
И ние с интерес ще очакваме оформянето на градината! :gush:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5633
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1734 пъти
Получил благодарност: 1965 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Тутти »

Тук има знаещ градинар,мерак и готови растения.Харесва ми и къщата,гледката,оградата,всичко.Затова с интерес следя как ще оформиш красива градина.В това не се съмнява никой,аз само ти желая търпение.Всичко става много добре. :daaa:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13719
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 402 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от zeleno »

я веднага да покажеш руските инструменти , и цените да споменеш също , че аз не издържах и заръчах да ми купят от онзи скъпарски сайт минивила за 45 евра , ако открия тук нещо такова от кован метал да икономисам нещо :mrgreen:
/ имам една закачка от бриколаж за 10 лефа , от дебела стоманена тел изглежда направена , на едната вече и разчепих зъбците , с втората внимавам повече , че за мен такъв тип инструмент е незаменим /
bell

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от bell »

охооо... Честито, честито и от мен :ieeee: :tzvetentze: Времето за Голямото садене е започнало и да показваш какво се случва. Със сигурност няма да ти е до снимки от лопати, дупки и разпределяне на купища растения, но след време ще се радваме дружно на преди и сега :liubov:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Noel »

Красиво!
Давай знак,на линия съм :tzeluvka:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Мдааа, само да маркирам присъствие и извършване на някаква дейност :twisted:
Вчера дойде мини-трактор да изоре. При първото минаване счупи един от копачите, а при второто се счупи оста на фрезата! Има един участък, който е твърд на камък, не знам защо, външно не личи. Не постигнах повече от 15 см дълбочина, което не е достатъчно. Може би ако беше влажно щеше да е по-лесно, страшен прах се вдигаше, като сахарска буря. Измръзнах половин ден на вятъра. Т.е. мисията не беше успешна :snif:
Започнах да издирвам по-голям трактор със сериозен плуг, защото не мога нищо да садя преди почвата да е добре подготвена. Добре че съседите още не са сложили ограда откъм нас и оттам ще мога да вкарам трактора.
Одисеята продължава :D
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Миша »

Рени, не ритай срещу природата !Изчакай да навали и тогава ори, дори да намериш голям трактор/ и луд, който да го погроши/ земята така ще се нацепи , че ще се чудиш как да я раздробиш , червената земя се кърпи на павета , когато е суха, а сега не е валяло цяло лято :snif: Повярвай, знам я, та налиш точно нея я работим , като гледам очертанията на Стара планина сме съседки , само още не съм определила къде точно ти е парцела :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Права си, Миша, просто не прецених, че ще е чак толкова спечено. Ама големите трактори си орат напоколо, значи те могат! Вчера докъм 2 часа не беше валяло, не знам дали е ръснало след това нещичко. Наистина, под капчука, където беше мокро, фрезата влезе лесно и дълбоко.
Днес имам работа, но утре отивам да дебна трактори и трактористи из полето наоколо, както котка дебне мишки :lol:
Да, май сме почти съседки. Подгумер.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”