Първа българска изложба?!

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Големите колекционери обикновено нямат място за повече от 1 екземпляр. :lol: Едно от основните условия е растението да е здраво, разбира се неприятели винаги може да има за това след като се приберат от изложба се опаковат в пликове и се пръскат с акарицид и фунгицид и така остават няколко дена.
Другото е, че при тези изложби няма опастност да умре, тъй като става дума за подбрани, силни, охранени растения, освен ако някой не изгаднее и не ръсне сол или подобно, което нещо не си го представям. Освен това винаги има бекъп планове. Т.е. освен изложбени растения винаги трябва да има и продажбени, щото тези саксии, етикети, покривки и т.н. не падат от небето, а ако се разрастне вероятно ще трябва да си търсим и по-голямо пространство.
Ако се чудите какви саксии, понеже сме свикнали в различни саксии да си ги садим + чашки и всякакви измишльотини се подготвят празни саксии, малко по-големи, в които се слага малката за да могат всички да се унифицират за да бъде по-красиво.
Insta: ex_hort
Аватар
simplyred
Виенско кафе
Мнения: 465
Регистриран на: Яну 7, '12, 23:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от simplyred »

Не е точно така, от най-ценните растения трябва да имаш по повече от едно. Поне на теория съм го чела, аз не се имам за голям колекционер и естествено нямам, но така редовно губя и по някое. :oops:
А за загубата на растение при изложбата, нямах предвид здравословно, а да му се случи нещо при транспотирането, подреждането и т.н. Винаги има риск.

И още нещо, под големи колекционери нямам предвид такива като нас, които събират де що има растение... :lol: Да не говорим, че се опитваме да гледаме всички геснериеви по много, както и цялата останала флора...
За мен руснаците са такива, те се профилират тясно и в колекциите им рядко има случайни растения.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Lizi »

Всъщност аз не съм ходила по такива изложби и се питам : "Каква е целта на една такава изложба ?".
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Ми да си премерим... геснериевите? :hmmm: Да добиеш представа за вида и възможностите на определени сортове, за да се информират хората за съществуването, историята. Да видиш едно нещо на живо е неописуема емоция, а да ги видиш на куп наконтени и нацъфтели просто те прави разноглед.
Insta: ex_hort
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Lizi »

А може би ида покажем на света ,че ние също имаме немалко хубави видове ...
Но аз например много бих искала да мога и да си купя нещо от такава изложба .
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Lizi »

Ето на какво попаднах в нета:
Программа выставки
с 25 июля по 4 августа

24 ИЮЛЯ, ЧЕТВЕРГ:
13-00 до 17-00 – завоз и оформление растений
17-00 – работа судейских бригад. Жюри определяет победителей в следующих номинациях:

1. Лучшая стандартная фиалка отечественной селекции
2. Лучшая стандартная фиалка украинской селекции
3. Лучшая стандартная фиалка зарубежной селекции
4. Лучшая стандартная пестролистная фиалка
5. Лучшая миниатюрная фиалка
6. Лучшая миниатюрная пестролистная фиалка
7. Лучшая химера
8. Сенполия в подарочном варианте
9. Лучший стрептокарпус
10. Лучший трейлер
11. Лучшее растение семейства геснериевые (не фиалки)
12. Лучший новый спорт
13. Лучший химерный спорт
14. Лучшая коллекция стандартных фиалок
15. Лучшая коллекция миниатюрных фиалок
16. Лучшая сенполия природного вида
17. Best in Show

25 ИЮЛЯ, ПЯТНИЦА:
10-00 – открытие выставки

27 ИЮЛЯ, ВОСКРЕСЕНЬЕ:
16-00 Лекция «Химеры от А до Я». Докладчик: Артёмова Ольга.

3 АВГУСТА, ВОСКРЕСЕНЬЕ:
16-00 Мастер-класс "Как легко и просто без "наворотов" и "заморочек" вырастить стрептокарпус". Докладчик: Виолетта Антипина (Дом Фиалки) .


2-4 АВГУСТА:
С утра до вечера беспроигрышная лотерея для всех посетителей выставки, получивших лотерейные билеты на каждые 700 рублей покупки, сделанной в период выставки.



В течение всей выставки дежурные коллекционеры отвечают на вопросы посетителей, связанные с выращиванием, содержанием и уходом за фиалками.
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”