Първа българска изложба?!

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

В раздела или? Мен малко ме смущава от гледна точка на това че в БАН си правят изложба на бегонии отделно пък и не съм сигурен, че мястото което ще може да се осигури би било достатъчно за всичко.
Insta: ex_hort
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Миша »

Жалко,макар,честно казано,това не мога да го разбера ,какво лошо има в това да се представят и други бегонии,освен техните,те са коренно различни ,а и колкото по-голямо е едно изложение,толкова повече реклама е за самият БАН ,мисля :hmmm: Ще се радвам на вашето изложение :stiskam:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от bibi »

Наистина жалко.Първото,което си помислих е,че Миша ще участва и ще можем да се полюбуваме на нейните красоти.(Нали от ония снимки на нейния прозорец се запалих по бегониите)
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Няма нищо лошо, разбира се, но това е моята гледна точка. Опитвам се да разчупвам силно остарелите представи, но това става трудно, бавно пък и все пак съм просто работник там. Аз също имам редки бегонии, които ще се радвам да представя. ;)
Insta: ex_hort
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Миша »

bibi написа:Наистина жалко.Първото,което си помислих е,че Миша ще участва и ще можем да се полюбуваме на нейните красоти.(Нали от ония снимки на нейния прозорец се запалих по бегониите)
Миналата година ги докарах над метър дължина :angelche: ,но все не ми оставаше време да снимам и на края градушката ги изпочупи :snif: Ще си спретнем някога и ние изложение/ех,мечти .../
,нека геснерийците повлекат крак,стискам им палци,да видим кое,как,кога,ето и Ботан го виждам почти навит за втора избожба :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от bibi »

Ох,Миша умирам си за твоите бегонии.Все пак нямаш ли някоя снимчица,че да пуснеш в темата за бегониите.А за спретването на изложба :daaa: дано до тогава да съм по веща .
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Миша »

Не,миналата година ми беше кошмар във всяко отношение,просто не ми беше до снимки ,но сега до двайсетина дни ще кача ,тъкмо са напъпили каскадните .
оспамихме темата :oops:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от bibi »

Ботане,извинявай!
Миша,чакам :ieeee:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Не сте я оспамили, темата е за мъдрене.
Insta: ex_hort
Аватар
simplyred
Виенско кафе
Мнения: 465
Регистриран на: Яну 7, '12, 23:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от simplyred »

А може ли да да хвърля още малко отрова в кацата с мед. :oops:
Чудесно начинание, отдавна трябваше да се случи и в България подобно нещо. :daaa:
Но освен дългите месеци подготовка на растенията, наясно ли сте какво се случва с тях след една такава изложба? Доколкото помня, всеки колекционер първо отстранява богато нацъфтелите цветоноси на своите участващи растения, не може директно да ги върне при останалите, а ги поставя на отделно място под карантина. После ги обработва с каквито препарати се сетите и чак след време могат да се приобщят към общата му колекция. Сигурно е ясно защо се прави това, някаква зараза да не обхване и другите растения.
Да не говорим, че цялото това приключение може да се окаже и пагубно за тях, но както казва Ботан, големите колекционери имат по повече от едно растение от вид. :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”