Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от розалия »

Сърбеж без никакви обриви и зачервявания Ида.Напрово като крастава се чеша и повече от 5 мин. не мога издържа.После трябва поне два пъти да си измия лицето с пяна,за да премахна това усещане.Сега ще
пробвам домашното мазило на Блу ,ако евентуално не подейства ще потърся и за продукти на SELWERT .
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от vodo-leika »

Такааа, я сега да "окъкам" хубавата тема с една друга - черни точки! :evil: Някой има ли някоя рецепта как да ги премахна? На козметик не ми се ходи, че това затваряне на порите с ток не ми е по вкуса :eeeh: ! Не са големи, даже хич, но порите са ми толкова фини, че просто няма как да се справя с тях...
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от zmei4o »

аз ползвам ей такова:
http://www.nlcafe.hu/cikk/3/27322/8_N.jpg" onclick="window.open (this.href);return false;
при мен точките не се махат, може би щот не са финни :hmmm:
но определено има ефект :nod: обезмаслява добре лицето и някак изглежда по бяло :D
ползвам го и за друга цел :mrgreen: действа против пърхут :nod: смесвам малко с шампоана
иначе за лице се ползва доста икономично - 2-3 капки са достатъчни ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от ida_ili64 »

Гарние пюр,е активен продукт,които е за тийнейджъри с акнеични проблеми-т.е. повишена секреция на себомната жлеза.При тези случаи порите се разширяват чувствително в следствие на многото мазнина и в следствие на замърсяване се образува повърхностен филм,които запушва пората-така се образува черната точка.В продъктите за тийнеиджъри винаги има сяра,магнезий или цинк,които"попиват" мазнината и предизвикват свиване на порите,ти Змейчо за това си доволен против пърхут,но в последствие можеш да не си.Явно твоя тип кожа е омазняващ се.
В случая на Водолейчето,поне по това,което тя казва-неината кожа е с финни пори-т.е от нормална към суха или суха,порите й просто си се замърсяват от агресията на околната среда.
Водолейче,аз все пак бих те посъветвала да отидеш веднъж на добър козметик и по възможност от "старата школа",дето не използват толкова много уреди като йоно-фореза,дарсонвал и.т.п.,за да ти даде съвет какъв тип е кожата ти и да ти каже някакъв мек абразивен пилинг да си вземеш,ако е суха и чувствителна(обикновенно са така дефинирани продуктите).Много смешно ще ви прозвучи,но "Евтерпа"-Чирпан имат един много добър пилинг,който е на смешни пари.За пилинг веднъж седмично може да се ползва утайката на кафето и не само за лице,а и за цялото тяло.Кожата става невероятно гладка,а и ако се масажират редовно в продължение поне на 5 минути зоните с целулит,кожата видимо се изглажда в следствие на кофеина.Може да се прави пилинг и с захар на кристали.Та с пилинга Водолейче,като влезеш да се къпиш,преди да излезеш,ще масажираш нежно лицето около 2-3 минути(има специални четки за пилинг,които са много удобни,но хората не знам по каква си причина не им обръщат внимание.Имаше на Титания преди.)Преди излизане,за да може от парата кожата да е хубаво"набъбнала" и порите да са максимално отворени.След това можеш да си напрвиш някаква билкова маска,която да освежава и успокоява,както и да стяга порите-но в никакъв случай от тийнейджърските серии!И веднъж седмично-дълбоко почистваща маска,след като си почистила лицето с т.мляко, да е леко влажно,нанасяш я без зона очи и извън зоната на устната мимическа бръчка(това е бръчката която огражда устните от двете страни при говор и смях),полягваш кротко на хубава спокойна музика,никакви разговори,никакъв смях!Дълбокопочистващите маски засилват бръчките,ако се говори ,когато са нанесени.След като изсъхне(10-15 мин) се изплаква обилно с леко топка вода,попива се нежно с хавлия,постав се тоник и после-лек хидратиращ крем.Желателно е поне в близките 1-2 часа да не се излиза навън.
Имаше едни лентички на АОК за "отлепване" на черни точки в "Т"-зоната: брадичка,нос,чело.И бяха доста добри.А също и една маска в тубичка 10 или 15 мл,на LUMINE- скандинавска фирма с доста добро качество на продуктите.Та тяхната маска е пак за четни тозки в Т зоната(просто там себума е по висок)-намазва се изчаква се да засъхне и с отлепва на цялостна ципа.
Дано съм ти била полезна. :dovolen:
Още много мога да разказвам ,въпроса бе за черните точки ;) -темата я изчерпахме!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от elina »

Аз пък имам същия проблем като на Рози само, че при мен наред със сърбежа ми стават и ситни червени пъпчици .След дълго търсене на подходящ продукт, вече изобщо не се заглеждам по хубавите скъпи кремчета и маски .В момента използвам един евтин Бг крем води се две в едно въпреки, че пак си получавам сърбежите и пъпчите особенно ако намажа малко повече- но пък ако не мажа нищо ,кожата ми направо се набръчква. За пилинг използвам обикновенните тоалетни трици ,като добавям по малко зехтин и сок от лимон. Правя го докато се къпя ,понякога оставям малко да постой като маска. Кожата става мека и гладка и даже не става нужда да си мажа крем след това. Много съм доволна и от един лосион -Акне аут, за чувствителна кожа податлива на бактериални инфекции .Преди купувах само скъпа козметика -напоследък съм по- доволна от нашенското си евтинко :D .А що се отнася до маски ,предпочитам домашни .Това с кафето съм го пробвала, придава и малко по тъмен тен .
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от krema »

И аз да споделя нещичко. След премахване на космите, ми се появяват страшно много малки пъпчици около мястото а косъмчетата. Самите косми не излизат нормално, нито подкожно, а се навиват и стават като мини кистички. Разбира се пробвала съм различни начини на обезкосмяване, но :ufff: няма промяна. Лятото този проблем изчезва и краката и ръцете ми са гладки, а зимата е ад. Препоръчайте ми нещо, с което да се мажа след епилатора, защото вече имам комплекси. Да уточня, че пилинга не помага. Веднъж в едно козметично студио, след коло маска ме мазаха с нещо и имаше ефект, но докато се усетя те го затворили :ufff:
Дайте акъл :hmmm:
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от DOBI »

Елина,Рози аз бих ви препоръчала да опитате бебешката козметика.Поне нормална хидратация ще получите.Много внимавайте с домашно приготвените маски,които особено за чувствителна кожа не са препоръчителни.
Крема има спецални лосиони за след епилация
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Blue sky »

Ами от раз се сещам да пробваш продуктите на Вийт - не знам дали се продават отделно, но във всяка кутийка с крем за депилиране, има и една по-малка тубичка за след това.
He who plants a garden, plants happiness
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от krema »

:lol: Да ти Доби си в меката на козметиката - качествената! А ние тук попадаме на такива боклуци. :mrgreen:
Не става с Вийт. Сега последно пробвах някакъ специален медицински лусион с три реда име, на файда- йок.
Трябва да е нещо, което да затваря порите след дезинфекция.
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Снежи »

krema написа::lol: Да ти Доби си в меката на козметиката - качествената! А ние тук попадаме на такива боклуци. :mrgreen:
Не става с Вийт. Сега последно пробвах някакъ специален медицински лусион с три реда име, на файда- йок.
Трябва да е нещо, което да затваря порите след дезинфекция.
Крема,как процедираш по-точно с епилатора ? Преди или след душ?Зачервяват ли ти се порите много след обезкосмяването ?И не на последно място кои местенца почистваш с него ?
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”