Снимки

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.

Харесва ли ви лентата със снимки?

Да
15
37%
Идеята ми допада, но вида в момента не ми харесва
12
29%
Не
14
34%
 
Общо гласове: 41

bell

Re: Снимки

Мнение от bell »

Дени, само да направя едно уточнение. Критериите са различни когато се избира снимка на седмицата. В повечето случай тя трябва да е макро, да е ярка, да седи добре в малкото квадратче, на син фон в ъгъла. Това изключително ограничава идеята ти за каквито и да е календари и т.н.т. печатни носители. За мен истински красивите снимки са в темата за нашите Най-красиви кътчета..., където се качват всякакви снимки и няма ограничения, като визия. Пейзажите се пропускат напълно в снимка на седмицата или има, но само тези които са много контрастни и ярки. Това автоматично изключва един куп от снимките на Люб, Анемоне и други, които имат невероятни попадения в пастелните пейзажни на треви, храсти и т.н.т.
Ако, се мисли в посока на календари, то за мен те трябва да се избират от темата Най-красивите кътчета, не от снимка на седмицата. Тази тема може да се доразвие, защото за мен е непълна, но проходи едва тази година и си мисля, че следващата под зорките очи на хората тук из темите ще може да се напълни. Въпреки, че за мен този състезателен принцип на снимки ми е малко прекален, защото идеята е хората да се забавляват, а не да изпадат в несигурност, когато качват снимки, понеже те няма да са толкова хубави и т.н.т. Да не говорим, че новите хора още повече се притесняват с влизането си тук.
А, за Розата на Цвети..... ами, това е повече от пробив без аналог, за съжаление нечовешко горичв пробив. Нещо толкова истинско, за което французите не останаха безразлични. Аз ще направя всичко, което е по силите ми, за да популяризирам тази роза във времето. Като начало от тук, защото това е нейният първи дом, който я приюти и повярва в символиката и силата на посланието. Напълно вярвам, че с времето може да постигне своето международно признание, но трябва да сме обединени и ясни от началото. Мейланд направиха тази крачка, благодарение на заявяването ни като общоност и форум, и малкото ни, частично присъствие из фейсбук. Ако, навън говорим за един куп развити обещства от любителски сдружения, асоциации и какво ли не на градинари и ботаници, то ние тук правим първи крехки стъпки в тази посока.
Ще посрещнем живот и здраве Мейланд другата година и ще доразвием с пълна сила посланието на розата. Затова аз по свой си начин държа тя да е част от облика на форума още с отварянето му. Да е ясно, къде е нейният дом. Та, като препратим някой французин, руснак, англичанин, румънец или който и да е, да види каква е в нашите градини и да е ясно още с влизането във форума, защото те хората български не знаят. Кликвайки върху квадратчето да влиза директно в темата и снимките на розата в нашите градини... затуй настоявам, а не защото съм розоманка или искам да досаждам с рози. Колкото по- ясно и простичко е посланието, толкова по- точно говори на всички езици. Не казвам, че трябва да е част от логото, то си е лого, но да е в лентата.
Ще кажете, ами този който гледа стайни цветя, защо трябва да му я натрапваме? Ами, защото имаме пробив, който няма аналог.
След някоя и друга година пожелавам на Ботан да патентова негови творения и да постигне успех и навън. Тогава аз пак ще пея, как искам квадратче във форума, с което да го подкрепим...ей, в този ред на мисли.
Ботане, като те прекръстим на Розотан и вземем да те караме да ни разпознаваш розите, тогава си го закъсал паталогично :eeeh: Дотогава не се оплаквай :ieeee: Едно уточнение вкратце, за да ти покажа че розите не са обладали изцяло ботаническата ми душа. Тези твои творения, които ни подари, вече имат пълна чаша с коренчета, ама ще те питам из другите теми кога да ги садя, за да не пълня темата тук :liubov2:

Хайде, в навечерието на празниците хубаво бъднуване желая на всички с топлата содена питка и да не забравите бобчето и дряна да сложите!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Снимки

Мнение от calico »

Аз съм ЗА както решите, но снимка на седмицата да има при всички случаи.

може би е прав Ботан, че розите твърде натежават във форума :liubov2:

и нека не решаваме един път завинаги, нещата търпят развитие, и промяна. Розата на Цвети значи много за нас, много повече от роза е, но истината е че нейния червен цвят изобщо не се връзва със синьото на форума. А не съм сигурна, че трябва да променим синьото заради розата. може би трябва да се експериментира.
Обърках се и в анкета гласувах "за" снимките както са сега, но според мен точно този цвят на фона не понася шарено, затова някак дразни и се претрупва.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Снимки

Мнение от denitsavm »

Бел, аз малко или много разбирам това. Да, след твоите широки обяснения мисля, че съм по-съгласна с идеята :nod: Но от естетическа гледна точка, а и защото все пак трябва да има някакво разделение, все още мисля, че двете неща - Форумът и Каузата За Цвети, трябва да са разделени. Не зная дали с давате сметка, но тук има хора, които не се интересуват не само от розата, но и от ситуацията като цяло... това си е техен избор, ще се заинтересуват като са готови за това .... Но не е необходимо да ги гоним или игнорираме по този повод.

Без да съм мислила много ще дам предложение - първо да си отворим един раздел - нещо от рода на Българско Цветарско Общество, чието лого да бъде Розата. Не зная технически как може да стане, но някак си сигурно може :hmmm: В този раздел да избистрим изцяло идеята за учредяване на такова общество със всичките му законови врътки и в него да си обсъждаме и предлагаме каузите и т.н., да си направим там връзки със фондацията на Валя "Справедливост" и т.н., с Фейсбук страница и дрън -дрън, всичко просто - да се организираме и развием :nod: Разбра ме, надявам се :angel2:

И горе долу си представям във Форума това така: един раздел, там където е червената линия, само със заглавието на обществото и със снимката на Розата в левия ъгъл Изображение Пък после като цъкнеш да си се отваря съответния раздел
denitsavm

Re: Снимки

Мнение от denitsavm »

calico написа: Обърках се и в анкета гласувах "за" снимките както са сега, но според мен точно този цвят на фона не понася шарено, затова някак дразни и се претрупва.
Мисля, че имаш право да променяш гласа си :nod: , ако няма сега ще го направя, така че да можеш да го промениш :nod:
denitsavm

Re: Снимки

Мнение от denitsavm »

И едно последно предложение да дам за лентата със снимките - да е отдолу на форума - някъде между "статистиката" и най-долната синя лента
bell

Re: Снимки

Мнение от bell »

Дени, чудесна е идеята за раздел, само да видим ще може ли да се направи и как. А, за хората, които не се инересуват, според мен това не е болка, да има раздел и снимка, те просто няма да влизат и това е.
За лентата със снимки в долния край на форума и на мен ми звучи. Само трябва да решите и от коя тема ще се черпят :daaa:
Но, нека повече хора се включат.
Аватар
dimalexpl
Кана кафе
Мнения: 503
Регистриран на: Ное 28, '12, 20:11
Местоположение: Плевен

Re: Снимки

Мнение от dimalexpl »

calico написа: Розата на Цвети значи много за нас, много повече от роза е, но истината е че нейния червен цвят изобщо не се връзва със синьото на форума. А не съм сигурна, че трябва да променим синьото заради розата. може би трябва да се експериментира.
Дали няма да стане по-добре ако изчистим фона зад розата и остане само цветето :hmmm: ? Тогава ще подхожда повече на синия фон, май :hmmmmmm: :hmmm: .
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Снимки

Мнение от admin »

Благодаря ви за мненията и за анкетата. :daaa: Ще помисля и за други варианти, дали сте и страхотни идеи; ще пробвам да видим. Само за момента приоритет са ми да изчистя спамърите и следващите дни ще пробвам разни варианти и да видим кое ще е най-удачно.
По принцип има неща, които могат да се направят - например да има различни изгледи на форума, които всеки да си избира; да има такава цветна секция, и т.н. Има обаче няколко неща, които до момента не съм споделяла и заради които се въздържам от големи промени (като изключим свободното време ;) ). На първо място е, че текущата версия на phpBB, която ползваме ще трябва да се мигрира към по-нова версия и затова за момента големи промени по тази са безсмислени до голяма степен. Другото е, че още лятото достигнахме максимума на един от параметрите на споделения хостинг, който ползваме в момента. С разни настройки, с които си поиграх тогава успях да закрепя положението за няколко месеца, но това е временно. Има няколко варианта как да продължим, но като че ли всичко е по-скоро временно и вървим неизбежно към по-високо ниво на хостинг обслужване, което обаче е около 10 пъти по-скъпо от текущия вариант. :snif: Това в момента не го пиша, за да подхванем пак идеята за събиране на пари, така че моля ви не ми го предлагайте. Ясно е, че ако се наложи, можем да съберем сумата. Въпросът е друг - това е текущ, ежегоден разход, дори и да съберем за година-две, по-скоро е по-добре да се търси перманентно решение. Форумът има потенциал според мен ако не в началото, то в перспектива да се самоизплаща от реклами, така че е неизбежно да се пуснат реклами. Като намеря време, ще пусна реклами, за да видим как върви и ще го мисля пак. така че не се учудвайте ако в даден момент се появят. Това неминуемо ще натежи изгледа на форума, но според мен това е най-чистото решение.
Има много смисъл в написаното от Бел; трябва да видя в текущата версия имаше ли настройки за това, което предлага Дени. Лентата мога лесно да я преместя и долу, но това е като че ли по-скоро като да я скрия. :D Ще пробвам де, но както казах, за момента приоритет са ми спамърите, а в по-дългосрочен план да намерим устойчиво решение с хостинга. Но ще го измислим. :)
Ще се радвам ако има още мнения и идеи. :daaa:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Снимки

Мнение от sofy »

Отдавна си мисля,че е време да се направи нещо като наш си Help me find.Розите са вече в градините.Някои са на по 3-4 години.На мен винаги са ми били най- интересни личните впечатления на хората от форума,как се държат розите
при нашият климат.И там мисля е мястото на розата на Цвети.Идеята ми не е още много оформена,но новичките искат да знаят точно това-как е по нашите земи ,в нашите градини...
Това го писах преди да прочета Admin.
Сигурна съм,че Форума може да се самоиздържа.Ако някой иска да научи нещо за което и да било растение,неизбежно попада на Форума.Тук има натрупано огромно знание и то е много ценно :nod:
denitsavm

Re: Снимки

Мнение от denitsavm »

sofy написа:Отдавна си мисля,че е време да се направи нещо като наш си Help me find.Розите са вече в градините.Някои са на по 3-4 години.На мен винаги са ми били най- интересни личните впечатления на хората от форума,как се държат розите
при нашият климат.И там мисля е мястото на розата на Цвети.Идеята ми не е още много оформена,но новичките искат да знаят точно това-как е по нашите земи ,в нашите градини...
Това го писах преди да прочета Admin.
Сигурна съм,че Форума може да се самоиздържа.Ако някой иска да научи нещо за което и да било растение,неизбежно попада на Форума.Тук има натрупано огромно знание и то е много ценно :nod:

Тази идея отдавна я има, но не се осъществи http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=54" onclick="window.open(this.href);return false; ... Има си отделния форум, но не е направен :hmmmmmm: Заглавната тема е Индекс на розите, а отдолу трябва да се направят теми за всяка роза поотделно и линковете да са в Индекса. Ако на някой му се занимава да ги почва, аз ще помагам с подреждане ... и внасяне на промени в индекса :nod: За в бъдеще, когато Равик има повече възможности да се занимава, може да се включи информацията в сайта на форума, който в момента е затворен поради технически причини и ще има изглед не само на форум, но и на сайт. Иначе идеята е хубава, особено заради ценната информация за БГ условия . Ама организирайте се де - 10 човека да си разделят по 2-3 букви от азбуката и да почват да превеждат и пишат статии, и ето я темата за обсъждане http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=25&t=2636" onclick="window.open(this.href);return false; , местя я в раздела за да е под ръка :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”