Кокошки

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Кокошки

Мнение от Satori »

Titi написа: E тук не мога да не разкажа една смешна случка. Живеехме в Плевен, на последния етаж на блока живееха цигани. Опитите да вкарат коня си в апартамента не са обект на тази тема. Но това, че гледаха кокошки в апартамента - да. В един прекрасен ден от апартамента на въпросните мургавели потича вода, която залива няколко етажа под тях, започва да се стича по стените на блока отвътре и чак на първия етаж прави локви. Преди това бяха спрели водата за половин ден и след пускането става наводнението. Събира се една голяма група съседи, звънят, чукат, тропат, никой не отваря. Тогава решават да разбият вратата, за да спрат течащата вода. Правят го, влизат вътре и какво да видят - докато нямало вода, някой пробвал дали е дошла и оставил кранчето отвито на мах. Кокошката влязла в умивалника и снесла яйце, което пък се заклещило в дупката на умивалника и я запушило. Пуснали водата, тя преляла от мивката и заляла половината блок.
Тити, в интерес на истината именно тази случка ми се беше набила в паметта, почти 100% бях сигурна, че ти си виновна :lol:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Кокошки

Мнение от Titi »

Satori написа:
Тити, в интерес на истината именно тази случка ми се беше набила в паметта, почти 100% бях сигурна, че ти си виновна :lol:
Даже съм забравила, че съм ви я разказала, пууууу, старост-нерадост :ufff:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Кокошки

Мнение от 5ia »

Кокошките биха могли да снасят и до 7 години, ако са гледани добре. Хранят се със зърно. Ако има из градината разни треви, включително остарели салати и други подобни зарзавати. Краставици, тикви.... Ако се вземат като двудневни пиленца-пухчета през май, е прецедент да снесат същата година - може да стане само и единствено ако аз съм им обяснила, че трябва ;) . Не изискват особени грижи откъм лекарства. Има начини да си набавят разните му там калции и други по еФстествени пътища. За сега това. :dovolen:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Кокошки

Мнение от evita »

Значи ако взема двудневни пухчета ,идваш да им говориш Пете :hihihi: .
После делиме яйцата!
ПП благодаря на всички за инфото :daaa:
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Кокошки

Мнение от AlexaS »

Ако вземеш двудневни пухчета има голяма вероятност да се снабдиш с ранобудни певци :lol: .
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Кокошки

Мнение от Satori »

AlexaS написа:Ако вземеш двудневни пухчета има голяма вероятност да се снабдиш с ранобудни певци :lol: .
:lol:
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Кокошки

Мнение от 5ia »

Двудневни пухчета, обаче на 1 май. Пилетата трябва да са излюпени през април, защото майските не са хубави. По принцип се вземат на късмет - обикновено излизат повече петли. Това са ми познанията като баш селянка :D , и не го бъркайте със селяндурка. А иначе от едно предаване научих как се различава пола на пилетата. Дори да са родени преди малко, може да се различи по крилата. Като се разпъни крилцето като ветрило, ако перата са на един ред, е кокошка. Ако са на два реда е кокош ;) .
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Кокошки

Мнение от Galq 03 »

Здравейте, живея на село и кокошки ако нямаме, какво друго :D ? Моето скромно мнение е ,че по-добре да се закупят млади ярки, тези които са на по две години, най-много още една да снасят/имам такива от миналата пролет, сега и едно яйце не дават :hmmmmmm: / а иначе скъпите смески ги хапват :evil: . Тази година имам и излюпени пиленца/вече ярки/ и започнаха да снасят :ieeee: /на 6месеца са/. А тези две годишните започнаха да предават богу дух/ и за хапване не стават/
P.S за да снасят кокошките, освен смеските, трябва и да им е топличко, това знам/ не че имам голям опит,макар и да съм на село/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Кокошки

Мнение от Satori »

Galq 03 написа: А тези две годишните започнаха да предават богу дух/ и за хапване не стават/
А защо, Гале?
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Кокошки

Мнение от 5ia »

Какъв е смисъла да си купиш кокошки на 2, за да ти снасят още 1 година? Ако се вземат бебета, което е кИкЕшка - го оставяш. Което не е - в тенджерата.За топлото...колко топло? Не ги отопляваме, имат си нещо като къща с двор. Денем на двора, нощем затворени. Мисля, че изобщо не е философия да се отгледат едни кокошки. Орхидеите са къде по-трудни. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”