моето място за бягство

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
лалесъм

Re: моето място за бягство

Мнение от лалесъм »

Познати чувства, познато търпение към половинката, познато пред-уикендно нетърпение :liubov: И тясната цветна леха между оградата и поляната - също ми е много позната :D
И всичко ми харесва - градината, къщата, емоцията :tzvetentze:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: моето място за бягство

Мнение от Светката »

Харесва ми твоето място за бягство. Но е важно с кого бягаш натам. :dovolen:
Хубави цветя. Магнолията Стелата ти е прекрасна.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: моето място за бягство

Мнение от danita »

В този сивкав ден си мисля за рози...
Мога да кажа ,че късно се зарозих. Моите розички са мноооого скромни,но розените водопади тук ме карат да мечтая.
Първите рози ги избирах по интуиция и картинки от Баумакс, после-от градински центрове и без имена (да ме извините) и най-накрая -от Бритрозако и Оакплантс. Последните са от тази пролет и есен и са в детска възраст,затова снимките ми са картички.
Моля ви ,ако ме забележите,помогнете ми с някои имена,за да не товаря другите теми!

Първите 4 !
Изображение Ангелско лице
Изображение Глория
Изображение надявам се Симпатия ?
Изображение еднократен Айсберг - обилен ,който ми е жал да махна
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1401 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: моето място за бягство

Мнение от daneda »

Страхотна градина, Дани! Поздравления за всичко, което сте постигнали със собствените си ръце и душа! Така си го обичате още повече!Имате толкова мнооооого място, че ви завиждам благородно! Мога смело да предположа, че цветните петна ще стават все повече и повече!
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: моето място за бягство

Мнение от danita »

Незнайни
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение -Амбър
Изображение -Алоха
Изображение -Бюти
Изображение -Александра
Изображение -HIGH HOPES,мисля
Изображение -Уил
Имам засадени още: Еден,Розариум,Пени,Алоха на Кордес,Дижонката,Жаклин,Помпонела,Карамела Ашрам,Носталгия,Мери Ан,Боника,Балерина-червена ,Файари
Тези знам с имена.Някои цъфтяха ,други са от есента,затова ще гичакам напролет.
Но имам една серия,донесени от Павликенските ловни полета,за които само гадая и ако ми помогнете :tzvetoman:
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: моето място за бягство

Мнение от danita »

Питанки,чуденки и догадки...
1 Изображение -?
2 Изображение -?
3 Изображение-?
4 Изображение -?
5 Изображение -?
6 Изображение -?
7 Изображение -?
8 Изображение-?
Знам,че ще ги познаете!
И последно!Как да участвам в поръчките тук?Кога?
mama_li

Re: моето място за бягство

Мнение от mama_li »

Прекрасни! Сигурна съм, че спецовете ще ти разгадаят повечето сортове. Доста от тях ми приличат на остинки.
А за поръчките, ами, лесно е да започнеш, но трудно да се спреш :ufff: .
Влизаш в секцията за поръчки и следиш темите. за тази есен поръчването приключи, чакат се още тук там някои рози. Нооо, напролет с нова сила ;) . Пак ще има поръчки и няма да останеш без нови рози!
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: моето място за бягство

Мнение от danita »

Имам нужда от помощ да раздвижа това правоъгълно парче от градината!Ама хич не обичам прави форми,а при мен се получиха някак си и то защото се съобразявам с ММ. Започнах да разчупвам дългата линия с растения ,но не е достатъчно.Зимата трябва да го измисля.
1.Този прав ъгъл от пътеката трябва да го прикрия някак си.Там ще има лампа,затова не съм го пипала досега.А зад нея какво?
2.Насреща пред оградата под ореха няма цвят.Лентата е дълга около 10 м,но почвата е лоша-глина,а отдолу на места останали камъни от стар зид(колко съм извадила!)Там има засадени храсти - хвойна, лавровишня,махония.Вдясно има 3 дървета(засадени от ММ и абсурд да се пипнат)-2 борчета и 1 клен,които са още малки,но ще хвърлят сянка.Мислих си за една лента рози пред храстите...???Моля,помогнете!

Изображение
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: моето място за бягство

Мнение от danita »

Неправилно ли попитах,че никои не ме забелязва?
Да попитам ли на друго място във форума?
mama_li

Re: моето място за бягство

Мнение от mama_li »

danita написа:Неправилно ли попитах,че никои не ме забелязва?
Да попитам ли на друго място във форума?
Здравей!
Не се обиждай! Още вчера видях питането ти, но не смея и не мога да давам читави предложения. Възможно е спецовете по ландшафтен дизайн, каквито има тук, да не са видяли темата. Сигурна съм, че ще се включат и ще ти дадат много и различни идеи. Хора, които имат пространственото виждане за разположение на растенията в градините определено са Любознателна, Иса, Ноел ..... не изреждам всички, защото ще пропусна някой, но тези тричките и аз ги ползвам за пример и наливане на акъл. Поразрови се из темите на съфорумците за градините. Още някой беше питал за разчупване на прави линии. От някъде можеш да "откраднеш" идея, която да се доразвие.
До пролетта, когато ще започнеш да се вихриш имаш много време, не се притеснявай, концепцията ще се избистри!
Сега от мен пожелание за светли празници! :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”