Просто Здравейте

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Просто Здравейте

Мнение от milena02 »

Добре дошла, Мариана! Надявам се да ти бъдем полезни в това да откриеш "твоята си" градина, единствената и неповторимата. Дотук си се справила отлично. :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10125
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 381 пъти
Получил благодарност: 1082 пъти

Re: Просто Здравейте

Мнение от МГХ »

Добре дошла ! Я ,колко красиво и цветно било при теб Изображение Ще се променя ,ще ти идват нови идеи,винаги ще гониш представата си за красиво и ще става все по различно.Така е с всяка от нас. Успех и мнооого щастливи часове в градината и тук докато избираш и мечтаеш. :daaa:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8218
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Просто Здравейте

Мнение от дара »

Добре дошла при нас, Марияна. :tzvetentze: Много е красиво при теб :nod:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Просто Здравейте

Мнение от Виола »

Добре дошла, Марияна. :tzvetentze: Много хубава цветна градина имаш; не е важно дали ние ще я харесаме, важното е теб да те радва и да ти е приятно в нея. Не се срамувай да показваш снимки, всички ние сме започнали от някъде, някои от нулата.
mama_li

Re: Просто Здравейте

Мнение от mama_li »

Привет и в твоята си темичка!
Чудесно е при теб и все по-хубаво ще става! Децата растат и по-малко ще газят, повече ще помагат! ;)
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Просто Здравейте

Мнение от mariyanag »

О, децата пораснаха и изобщо не газят, сега вместо по топки - тичат по други посоки. А за помагането... , моите мъже не са градинковци, но поне не пречат, може профилактично да примрънкват, но то е за да запазят статуквото. :D
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Просто Здравейте

Мнение от mariyanag »

Имам питане и не знам дали точно тук му е мястото, но понеже става дума за моята градинка-.. Та по полянката се завъдиха глухарчета, пролет красиво, но около тях друго не никне и постепенно тревата оголя, остана само пръст и глухарчета, които се стремя да отскубна, но знаете , че корените са дълбоки и не винаги се получава качествено. Мисля, че и сега му е времето да ги третирам с нещо, та напролет да ги няма и да си посея устойчива тревица. С какво да ги разкарам - пръсках ги едно по едно /да не се съсипе наоколо/ с глифозат. Но не се скапаха - и зеленеят все едно съм ги почерпила с тор. Доста са, земята около тях е тъпкана доста години - полянка за деца и е трудно да се плевят с ръка. Дайте моля ви акъл как да се отърва от тез красиви, но досадни растения, които не дават на нищо да вирее около тях.
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Просто Здравейте

Мнение от mariyanag »

Малко зима с пролетен блясък.


Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Просто Здравейте

Мнение от calico »

Я! Иглика под леда цъфнала :ieeee: Красота!
отивам да уговарям моите, хем тук е все слънце и топло, що се туткат
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Просто Здравейте

Мнение от Noel »

mariyanag написа:Имам питане и не знам дали точно тук му е мястото, но понеже става дума за моята градинка-.. Та по полянката се завъдиха глухарчета, пролет красиво, но около тях друго не никне и постепенно тревата оголя, остана само пръст и глухарчета, които се стремя да отскубна, но знаете , че корените са дълбоки и не винаги се получава качествено. Мисля, че и сега му е времето да ги третирам с нещо, та напролет да ги няма и да си посея устойчива тревица. С какво да ги разкарам - пръсках ги едно по едно /да не се съсипе наоколо/ с глифозат. Но не се скапаха - и зеленеят все едно съм ги почерпила с тор. Доста са, земята около тях е тъпкана доста години - полянка за деца и е трудно да се плевят с ръка. Дайте моля ви акъл как да се отърва от тез красиви, но досадни растения, които не дават на нищо да вирее около тях.
Мари,сега виждам въпроса ти.
За пръскането не мога да съм полезна,аз си ги въдя глухарите .
Но ако решиш да променяш тревата,бих ти препоръчала дребнолистна детелина.
Семената ги взех от Тотекс,а от Калико заимствах идеята.
Това нещо при мен направи прекрасен килим за един сезон,сухоустойчива е,лесно тръгва.
Но най важното е,че унищожава постепенно другите плевелчета.Устойчива на кучешки пишкания и варварско газене.
Като се затопли ще дойдеш при мен да я видиш
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”