Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Titi »

Цялата тази история "Птича тор без пари", която открих вчера и до днес не мога да се спра да се хиля с глас, е за тази тема http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=6113" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

Titi написа:Цялата тази история "Птича тор без пари", която открих вчера и до днес не мога да се спра да се хиля с глас, е за тази тема http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=6113" onclick="window.open(this.href);return false;
Титиииии, добре че беше ти, щях да изпусна купона :lol: :lol: :lol: ... :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от mimeta »

Titi написа:Цялата тази история "Птича тор без пари", която открих вчера и до днес не мога да се спра да се хиля с глас, е за тази тема http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=6113" onclick="window.open(this.href);return false;
Не бях отваряла темата, добре, че ѝ обърнахте внимание тук. :D:D:D


Искам да споделя нещо и прецених, че тази тема е най-подходяща – мъжа ми нещо беше настинал, та му изстисквах лимони. Така старателно ги изстисквах, че имах мускулна треска на подмишницата. :shock: Никога през живота си не бях имала мускулна треска на подмишницата. :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от sadeyes »

mimeta написа:
Titi написа:Цялата тази история "Птича тор без пари", която открих вчера и до днес не мога да се спра да се хиля с глас, е за тази тема http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=6113" onclick="window.open(this.href);return false;
Не бях отваряла темата, добре, че ѝ обърнахте внимание тук. :D:D:D


Искам да споделя нещо и прецених, че тази тема е най-подходяща – мъжа ми нещо беше настинал, та му изстисквах лимони. Така старателно ги изстисквах, че имах мускулна треска на подмишницата. :shock: Никога през живота си не бях имала мускулна треска на подмишницата. :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: Той дали оцени това твое усилие! :lol: :lol:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от ivanina »

:hmmm: ох...и аз така - от тогава мина една година ,а аз като се сетя за този случай ми става едно такова хем смешно хем засрамено но пък не спирам да се изумявам от себе си ...
И така - ден сряда, трети ден в който съм все първа смяна със ставане сутрин в 3ч. с ловене на служ. транспорт в 4ч. и започване на работа в 5ч. Сутрин , макар и рано отиването ни към фирмата - биваше добре!...но прибирането ни ставаше с градския транспорт и там започваше вече моят ад! :eeeh:
Та, този ден сряда беше последният ми работен ден /преди отпуск/ ... на следващия ден ми предстоеше пътешествие в странство в Тюркиша и планувах да си направя някоя друга покупка за някои нужни ми нещича преди заминаването .Метнала дамската си чанта през рамо и найлонова торбичка с работната униформа и някоя друга моя лична тениска и хавлиени чорапи за пране се качих в автобуса от последна спирка Дунав мост , настаних се удобно на единична седалка, като закачих на кутрето си торбичката с дрехите и автобуса потегли като всеки друг път за града. Беше слънчев, топъл септемврийски ден и слънцето много приятно нагряваше през прозореца , и на мен ми ставаше едно такова хубаво отпуснато .На два пъти се усещах как душата ми аха-а - тръгва ....отлита в един друг свят - на приказните сънища ,и аз засрамено се стрясках , като с адско усилие се мъчех да се задържа в реалността :eeeh: .....но кутрето ми не издържало ...омекнало в един момент и ме предало..изпуснало торбичката на пода. :mrgreen:
Къде сред живите - къде сред мъртвите ,успявам да държа контрол на маршрута и спирките ...и успешно се приземих на желата от мен спирка. Влязох в магазина направих покупката си и реших да прибера стоката в торбичката си и започнах едно премятане на дамската си чанта от едната ръка в другата ...а торбичката си не виждах нито в една от двете си ръце :shock: чудех се - пулех се и взех да се оглеждам като обран евреин край себе си - в магазина ли съм я изръсила...но помен от нея нямаше. В един момент усетих че съм я изгубила и ми стана адски тревожно заради работната униформа , като си казах -"е сега вече чорбаджиите ще ме окачат на въжето/ще има плащай в брой/" и адреналинът ми се покачи. Набързо прехвърлих през ума си възможни моменти на изпадането и от ръката ми и твърдо си казах - в автобуса ще е! На автобуса му предстояха само две спирки до последната му където обикновено имат престой от десетина минути , и аз твърдо реших по най бързия начин да заваря автобуса на спирката.За целта дадох всичко от себе си - като се впуснах в един светкавичен бърз спринт на лъкатушене, между вървящите по тротоара хора ....до като в един момент видях :shock: на отсрещната лента на платното същото автобусче поело следващия си курс към посоката от където ме беше докарало.
Също както у любимите филми на ММ - улични гонки /в моя случай без престрелки/ успях да пресека из между колите платното , да се озова в отсрещната лента и давайки индиански знаци да накарам водача на автобуса да ме забележи и да спре. Метнах се на стъпалото на автобуса ....а той бърза да затваря вратата зад мен, а аз не мога да си кажа малкото име от умора и само викам ... не-не/няма да пътувам демек/!!! :mrgreen: Направих две три дълбоки вдишвания и опит за говорене ...макар и трудничко получи ми се - човека ме разбра,показах му седалката на която съм пътувала в предния му курс и питане за някаква торбичка с дрехи!? :eeeh: - той се засмя и ми посочи сложена близко край него под таблото торба.Подскочих от радост :ieeee: , благодарих му с поклон и слязох от автобуса!
И така , в момент на екстремна ситуация- при която в рамките на половин час изгубих и отново успях да намеря изгубената си торба, открих че притежавам качества непознати за мен до сега - бърза и адекватна реакция и перфектно справяне с възникналият проблем ! :mrgreen: ...направих си нова преоценка и още по- вече за уважавах себе си! :nod:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от kim »

Преди години отивам по работа в столицата. Адреса, който ми трябваше беше на Цар Борис, вече не помня кой номер.
Слизам на Централна автогара, но твърдо съм решена да не хващам такси от там, че веднъж вече ме бяха хванали за шаран :mrgreen: Решавам да тръгна посока Витошка/че кой не знае Витошка/ и след време вече решавам да взема такси. Мятам се в едно и казвам към Цар Борис... 8-) И като се започна едно пътуване ха насам-ха натам, по едно време му казвам на шофьора: "Г-не, ще пристигнем ли скоро /вече подозирам как пак ме хващат на въдицата/и твърдо решавам да му покажа, че горе-долу знам къде е Цар Борис и продължавам-"като че ли беше пресечна на Витошка" :hmmm: . Получавам недоумяващ поглед с въпроса " Вие кой Цар Борис търсите?" Ми викам ул. Цар Борис...
....Тук малко ще прескоча, но завърши така "Че вие ме хванахте две пресечки по-надолу" :shock:
Върна ме човека, от където бях се качила, платих си доброволно, ама от къде да знам, че имало и булевард :ufff:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

kim написа:... ама от къде да знам, че имало и булевард :ufff:
:lol: :lol: :lol: Ким, твоята история ми прилича на оня виц дето един мнооого пиян се качва на такси на Централна гара и завалено поръчва: ''Карай ме на гарата". Шофьора смаяно се обръща и казва: ''Ама ние сме на гарата!". Човека го поглежда с укор и му се кара: "Ааа, друг път да не караш толкова бързо :swait: !!!"
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от kim »

:lol: :lol: :lol: Гео, аз имам няколко случки с таксита 8-) Веднъж пък хванах едно от хотел "Хемус"
до една от универститските болници :D. Онзи беше леко бесен и на слизане аз му благодаря, пък той вика:
"Щяха да ви се изтъркат пътъчките" :mrgreen: Пък аз: "МОЛЯ..???" :x.
Ами какво да направя? За мен това са си големи разстояния :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Noel »

kim написа::lol: :lol: :lol: Гео, аз имам няколко случки с таксита 8-) Веднъж пък хванах едно от хотел "Хемус"
до една от универститските болници :D. Онзи беше леко бесен и на слизане аз му благодаря, пък той вика:
"Щяха да ви се изтъркат пътъчките" :mrgreen: Пък аз: "МОЛЯ..???" :x.
Ами какво да направя? За мен това са си големи разстояния :dovolen:
:lol: :lol:
Щяха да ви се изтъркат пътъчките.... :lol:
Много ми е смешно това... :D
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от kim »

Още една таксиджийска история в София. :dovolen: Отсядам в моя близка за около десетина дни, тя живееше тогава в "Красна поляна", близо до станцията на метрото, точно на един булевард, дето като тръгнеш по него направо излизаш до църквата "Св. Неделя"/ако не се бъркам вече/ :hmmm: Решавам да тръгна на разходка сама, тя ме изпраща и казва, че до там , където искам да стигна повече от 5 лв. няма да ми вземат./това пак преди години/.
Качвам се, човека ме заговаря, явно улавя мек акцент и пита: "От къде да минем г-жо" и аз подготвена изтърсвам:
" Не знам, но повече от 5 лв. нямам" :mrgreen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”