Розите на Ели - на вилата

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ЕлиМ
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 31, '14, 12:09

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от ЕлиМ »

ToBo написа:
abelia написа:ЕлиМ, много ми харесаха и вилата и градината и розите. :ieeee: Всичко е направено с вкус, но имам чувството, че тревната площ ще отстъпи място на още рози. :dovolen:
Мисля, че Нини беше писала някъде нещо, което ме разсмя с глас :lol: "Като гледам тези рози (в някакъв сайт беше гледала), ще хвърчат тревни чимове" (цитирам по памет)
Аха, най-вероятно ще намалее полянката.. :lol: :ieeee:
"Ако до всяко добро същество застане поне още едно,
ех ще започне такъв живот, че само си викам "Дано". "
Албум "Рози 2017"
https://goo.gl/photos/CuxunBefV8gDin3o8" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от макс »

Ели браво на вас за толкова малко време сте сътворили чудеса :potekoha: всичко е толкова стриктно изпипано като по учебник направо, и на мен много ми харесва как сте насипали камъчетата придават съвършено завършен вид :daaa: а за двора съм сигурна че ще понамалее :lol:
Аватар
ЕлиМ
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 31, '14, 12:09

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от ЕлиМ »

:sbow: :sbear: :sdovolen: :sflower:
"Ако до всяко добро същество застане поне още едно,
ех ще започне такъв живот, че само си викам "Дано". "
Албум "Рози 2017"
https://goo.gl/photos/CuxunBefV8gDin3o8" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от Димана »

Ели, градината ти е чудесна. Създадена с голямо желание. Удоволствие е да я разглеждаш. :ieeemyzh:
Тук ще те приветствам с Добре дошла. :tzvetentze:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от Titi »

Ели, много красиво и много уютно местенце сте си създали. С удоволствие те чета и разглеждам снимките.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от calico »

Ако не им опадат листата да ги пръскаме ли, ще има ли ефект? :hmmm: Дал пише да им ги махаме, но за Мадамата ще ми е невъзможно, другите сякаш сами ще оголеят. :dovolen:
Ели, нацели хубав слънчев ден през декември и пръскай независимо дали има или няма листа.
А Мадамата може изобщо да не хвърли листата, поне при мен си стоят до пролетта, докато тръгнат новите.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Tani4ka
Виенско кафе
Мнения: 363
Регистриран на: Сеп 24, '13, 15:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от Tani4ka »

Страхотна градина и вила!Браво на вас :tzvetentze: Имаш рози, клематиси, интересуваш се от лилиуми.......
Ясна е диагнозата :lol: :tzvetoman:
Аватар
ЕлиМ
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 31, '14, 12:09

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от ЕлиМ »

Макс, Димана, Тити, Таничка благодаря за високите оценки, те значат много за мен - начинаещ градинар. :sbow: :sbear: :tzeluvka:
Калико, то хубаво да нацеля хубав слънчев ден, ама в този Плевен от мъгли няма отърване. :ufff: Трябва да местя 2 рози, 2 дървовидни ружи и една юка в нова градинка, ама... не знам дали ще стане в тази кал. :hmmm:
Таничка, диагнозата ми е ясна :hihihi: - вече правя планове за нови рози и всяка свободна минута ви чета да трупам опит и познания в цветарството. :tzvetoman: Ама той този форум необятен, иска ми се навсякъде да надникна, а време нямаааа... :ieeee:
"Ако до всяко добро същество застане поне още едно,
ех ще започне такъв живот, че само си викам "Дано". "
Албум "Рози 2017"
https://goo.gl/photos/CuxunBefV8gDin3o8" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ЕлиМ
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 31, '14, 12:09

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от ЕлиМ »

Да ви споделя: за сините камъни и синята ограда :ufff:
В събота си взех розичките от Дал, изпратих на етърва ми нейните и отиваме да садим нашата Цветелинка. А то пък ден по поръчка - слънце, в Плевен вятър, но там тихо и само да градинарстваме.Събирахме листа, местих цветя, насадих Цветелинката и ММ реши да пръска, че то кога друг такъв слънчев ден. Напръска дръвчетата и дойде ред на розите. И се сети, че бордолезовия разтвор е син :hihihi: и вика давай да завиваме оградата. И като се почна едно завиване с найлон / представете си как се промушва найлон между бодящи рози на 10 см от ограда/.А и то не на едно място, че нямаме толкова метри найлон. Местим го, от него се стича син разтвор, аз тичам след него с гъба и трия колкото мога през розите оградата.То не беше ах и ох. Е пък камъните нямаше как да завием и сега си имаме сини камъчета и полу-кафяво-синя ограда.Да се надяваме, че дъжда и снега ще измият синьото, ако ли не - какво миене ни чака напролет, ако може да се измие... :hihihi:
Дайте съвет момичета, Калико! Може ли да заменя бордолезовия разтвор с нещо друго ефикасно и неоцветяващо? :hmmm: Ако не ще се купуват метри найлон и дузини гъби и четки.... :ufff:
"Ако до всяко добро същество застане поне още едно,
ех ще започне такъв живот, че само си викам "Дано". "
Албум "Рози 2017"
https://goo.gl/photos/CuxunBefV8gDin3o8" onclick="window.open(this.href);return false;
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Розите на Ели - на вилата

Мнение от Di_Va »

Мишето беше писала, че е по-добре да се използват Фунгуран или Шампион вместо бордолезов р-р. Някъде из темите има и концентрации.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”