Градината на Иса

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Иса

Мнение от Noel »

Леле,Исе,неузнаваемо е :ieeemyzh:
Гигантски труд си хвърлила :dovolen:
От ъгъла надолу покрай оградата със съседа докъде си стигнала?
Виждам,че има заобляне,но от снимките не мога да се ориентирам....
За живовляка :tzeluvka: :tzeluvka:
Мноооого добре стои,но единия ми се вижда расов някакъв....но то при теб всичко расте магично,какво се чудя :D
За пътеката-превъзходна ти се е получила :liubov:
Сама ли я реди :gush:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градината на Иса

Мнение от isa »

Тук съм отделила хости и хойхери. Повечето са на групи, но има и отделни растения от тях сред рози, иглолистни и по краищата на лехите.

https://picasaweb.google.com/1173889874 ... directlink

Няколко от най-хубавите снимки с хости и хойхи
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

За съжаление, на това място не успях да оплевя и оправя пътечката, маркучите, изсъхналите растения, но понеже е много живописно качвам и тази снимка

Изображение

Ларикса ми придобива човешки форми

Изображение

Таликтрум отделен цвят

Изображение

Храста, отляво на жълтолистната вейгела
Изображение

първи цвят на Persicaria Superba'
Изображение

И още снимки на отделни растения или групи от такива

https://picasaweb.google.com/1173889874 ... directlink


Този път се постарах да снимам и кача повече неща, надявам се да оцените старанието ми :lol:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Градината на Иса

Мнение от venetka70 »

Олеле, олеле- глътнах си езика от красоти. Нямам думи. :o :shock: Благодаря ти за споделеното с нас. Прекрасно е да гледа човек тази градина.
Исе, само заради гледките от твойта градина и аз почнах да търся нов терен за купуване в околностите ни, за да си създам и аз нещо такова.
ММ е на път да ме убие, ама като показвате такива шеметни картини как да не се навие човек. Само да намеря нещо подходящо и ще се връщам да гледам тук пак всяка снимка и да вземам уроци от теб.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Градината на Иса

Мнение от Гео, граф »

Искам в Дивчовотооооооо :cry: :cry: :cry: ...

Исе, ти си знаеш - към края на май когато е удобно :angelche: :nod: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градината на Иса

Мнение от isa »

Ноел механизмът е следният:
Мрънкам няколко дни на ММ че трябва да отидем с джипа и с ремаркето за камъни. На въпроси от рода на "Пещери ли ще правим тук ?" следват отговори "Ами много е кално, не може да се стъпи в градината, станало е като кочина, тук се оформя тропически климат, трябва да се вземат мерки и пр." Успеха е да го закарам до находището с камъни, да посоча кои искам, да изтърпя откази за някои с по-големи размери и да ги натовари и разтовари в градината. Останалото вече си правя сама, без съобразяване с друго мнение и съм :D
Венетка, заслужава си, който търси намира. Много селски имоти се продават не точно без пари, но при поносими цени. а понякога изскача и зайче от торбата :stiskam:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Градината на Иса

Мнение от venetka70 »

isa написа:Ноел механизмът е следният:
Мрънкам няколко дни на ММ че трябва да отидем с джипа и с ремаркето за камъни. На въпроси от рода на "Пещери ли ще правим тук ?" следват отговори "Ами много е кално, не може да се стъпи в градината, станало е като кочина, тук се оформя тропически климат, трябва да се вземат мерки и пр." Успеха е да го закарам до находището с камъни, да посоча кои искам, да изтърпя откази за някои с по-големи размери и да ги натовари и разтовари в градината. Останалото вече си правя сама, без съобразяване с друго мнение и съм :D
Венетка, заслужава си, който търси намира. Много селски имоти се продават не точно без пари, но при поносими цени. а понякога изскача и зайче от торбата :stiskam:
Исе, хубаво е, че си имаш находище с камъни. И аз имах, ама преди два дни установих, че е минало торнадо / отпечатъци от много мощни гуми е оставило / и е обрало всичкото камък. Сега пак съм на старта с търсенето на находище.
А терени подходящи открих- два броя при това. Остава да ги видя на живо и да склоня ММ да осигурява финансите. След това засядам и с молив в ръка си отбелязвам и задавам въпроси към теб за успешното комбиниране на растения.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Градината на Иса

Мнение от МГХ »

Олеле,направо очите ми останаха в твоята градина. Ама как караш тревата да не расте из лехите. При мен докато отида следващата седмица тя вече е пораснала почти колкото растенията . Следва неистов труд два дни,в края на които всичко е подредено и изглежда добре . До следващия път когато градината заприличва на пустиняк.
Много е красиво при теб. А пътеката в розите е.... направо прекрасна. :tzvetentze: А пък хостите и хойхерите са :sclap: :sflower:
bell

Re: Градината на Иса

Мнение от bell »

Влъшебно! Исе, прекрасно е :liubov2:
Ейййй какъв щатен Инспекторат имаш, направо си за завиждане :liubov2:
Deleted User 1445

Re: Градината на Иса

Мнение от Deleted User 1445 »

Исе, ти си творец :tzeluvka: приказна любима градина :tzvetentze:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Иса

Мнение от макс »

Малеее Исе имаш градина за чудо и приказ :shock: :potekoha: :potekoha: то си е цял парк ,много ми харесва
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”