Хибискуси - вкореняване на резници

Публикувай отговор
Максима
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Окт 12, '14, 01:36

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от Максима »

Благодаря за мнението. Да, не съм правила нищо специално. Въпросът ми по-скоро беше следния: това, че растението изкарва листенца означава ли, че се чувства добре или няма връзка? Може ли да изкарва листенца без да има корени? Аз твърдя, че няма корени, защото не ги виждам, но не съм ровила :)
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от botan »

Няма връзка, може и да е без корени все още.
Insta: ex_hort
stela petrova
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Фев 9, '15, 18:54

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от stela petrova »

Имам нужда от помощ!!Ето какво пише botan "Медувременно измих аквариума хубаво, надписах и надупчих чашките от 220 мл отстрани, напълних ги с перлит и го омокрих. Като стана време овалях долната част във вкоренител на Байер, направих дупчица с пръст в перлита, сложих резника и хубаво уплътних с перлит. В аквариума сложих пръст и половина вода, около 2 мл водороден пероксид и няколко капки универсална хуминова тор."
1.Колко см. покрихте с пръст аквариума и колко вода да налея?
"Подредих плътно резниците вътре, така че да не се мърдат и сложих аквариума първо няколко дена на пълна сянка, след това реших, че там не им е особено ок"
2.Резниците с чашките ли ги подреждате върху пръстта?
3.Покривате ли с нещо аквариума, за да се задържа влагата?
4.Почиствате ли листата - само да останат на върха 2-3 листа или как?
Ще Ви бъда много благодарна, ако ми отговорите?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от botan »

Пръстите по възможност си ги държиш за себе си и ги използваш грубо да измериш нивото на водата. Идеята да се сложат в допълнителен съд е да стане парник, ако стои отворено няма как стане това. Разбира се трябва да има и дупчици за газообмен. Листата по твоя преценка, аз моите ги сложих така както Пешо ми ги прати, даже и повърхността им не намалих.
Insta: ex_hort
stela petrova
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Фев 9, '15, 18:54

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от stela petrova »

Благодаря зя светкавичния отговор.А аз чакам резниците от Тихолов и.....дано не ги уморя-
Абе имам и два жълти, дебели колкото молив, но не зная дали да рискувам с тях и да ги ползвам за подложки.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ptiholov »

Хубаво да няма повече от 2-3 листа ,на върха,но пак зависи от резника.Имам някои,с чиито листа спокойно можеш да свиеш сърми. :lol:
Аз съм оставил даже повече листа по резниците,за да не кажете,че ви пращам голи резници,без листа. ;)
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от botan »

Дааа, сега се сетих, че обирах листни дръжки като паднеха за да не ми се развиват гъби и бактерии! Изображение
Моят експеримент с пъпката мина неуспешно, трябваше да послушам Лизи. Премахвай пъпки веднага щом ги видиш. Ако си мислиш, че е гадно - не е. По-гадно е да падне 2-3 дена преди да цъфне.
Insta: ex_hort
petkova88
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Мар 9, '15, 15:03

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от petkova88 »

Ей, супер сте. Само чакам лекинко да се затопли и да се хвана с градината. :D :ieeee:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от botan »

Днес беше хибискус дей за мен и съм много доволен и от свършеното и от резултатите. Успях да освободя много по-светло място за хибискусчетата и ги прехвърлих в субстрат и саксии за постоянно. Някои бяха формирали много хубава коренова бала в адаптационния субстрат при това в прозрачни саксии, някои обаче не. Сега на тъмно и в пухкавия субстрат ще се развихрят. :stiskam:
Този път изобщо не внимавах с корените им.
Insta: ex_hort
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ptiholov »

Успех,Ботане. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”