Разни здравни съвети

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Разни здравни съвети

Мнение от vodo-leika »

Аз синузита само с антибиотици го излекувах, ама положението беше мноооооого зле :snif: .
Иначе тъй като от няколко дни ме мъча един мъдрец - парченце локум; за секунди облекчава подуването, наистина е невероятно бързо! ( и сладко ;) )
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Разни здравни съвети

Мнение от el pistolero »

Ами с тоя локум- после кариесите по мъдреца :hihihi:
Аз кво да кажа като ми откриха след мъдреца още един девети зъб, който сега се вижда само на снимка- не е пробил още. Ще си го пазя, за по-нататък като изпопадат повечето зъбаци :ieeemyzh:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Разни здравни съвети

Мнение от zmei4o »

ами синузита се сещам имеше едно лекарство 'Геломиртол' или нещо такова :hmmm:
а за мъдрец - клещи :mrgreen:
мен ми извадиха миналата година един :)
до третата упойка всичко беше добре :) след това до 7-8 не ме хвана хич :lol: само вдигнах кръвно :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Разни здравни съвети

Мнение от vodo-leika »

Ама той мръсникът дори не се е появил още :svekurva: ! А иначе хич не ми дреме - да кареяса дано, че да имам повод да го махна, толкова съм му набрала тея дни ( пък дето се казва, дори не сме се виждали още :twisted: )!
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Satori »

el pistolero написа:Някой да знае нещо против синузит, различно от Мумио, кестени в ноздрите или отвара от морска сол, мед, сода бикарбонат и вода смръквана през ноздрите и изплювана през устата? :potekoha:
Да. Хомеопатия. /Гледам разминал си се култовата рецепта от настойка от морски краставици! :mrgreen: /


За мъдреците - клещи му е майката. Змейчо го е казал. Хич не ги дръжте, а ги махайте.
mar_tone
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Дек 3, '09, 21:17

Re: Разни здравни съвети

Мнение от mar_tone »

el pistolero написа:Някой да знае нещо против синузит, различно от Мумио, кестени в ноздрите или отвара от морска сол, мед, сода бикарбонат и вода смръквана през ноздрите и изплювана през устата? :potekoha:
Със синузит съм от доста време и сега си правя едни инхалации, които доста ми помагат. Рецептата е следната:
взима се един чайник, пълни се с вода до полувината
след като кипне водата се прибавят 1 с.л. сода за хляб, 1 с.л. мед и една шепа цвят от лайка ( слежена в тензух или нещо подобно).
прави се фуния от хартия като тясната страна се слага в отвора на чучура, а широката е към лицето. слагате кърпа на главата и седите така около 10 мин.
Още след първата инхалация неможете да си представите изтичане на секрети пада. Правят се 10 инхалации по 1 всеки ден!

П.П.Тази рецепта ми я даде колежка, която се е оправила за постоянно.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Разни здравни съвети

Мнение от Satori »

DOBI написа:за синузит имам една рецепта
1ч.л. настърган нрян
1 ч.л. оцет
типово брашно
от всичко това се омесва тесто ,намазва се облстта с много мазен крем преди поставянето на тестото.Започва се от 10 секунди,като времето постепенно се увеличава,до достигане на 3 минути

О, това е на д-р Димков, или поне близка вариация. Правиха ми я като бях малка. Според майка ми била много ефикасна.
mar_tone
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Дек 3, '09, 21:17

Re: Разни здравни съвети

Мнение от mar_tone »

да, мисля, че и колежката спомена това име.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Разни здравни съвети

Мнение от DOBI »

Хич не знам на кого е ,знам само че сестра ми си излекува синузита с това,а беше на пункции.
mar_tone
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Дек 3, '09, 21:17

Re: Разни здравни съвети

Мнение от mar_tone »

допреди малко се мъчех пак да устискам 10 мин. - много е гадно, но помага!
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”